Informacja prasowa:

Edilson Teixeira (26-14-2, 14 KO, 7 SUB) będzie rywalem Krzysztofa Klaczka (11-5, 3 KO, 3 SUB) podczas gali Fight Exclusive Night 22 w Poznaniu. Pojedynek został zakontraktowany w limicie kategorii piórkowej.

Teixeira to 32-letni zawodnik urodzony w Feira de Santana w stanie Bahia. W swoim dorobku ma 26 zwycięstw, z czego 21 odniósł przed czasem, na co składa się 14 KO/TKO oraz 7 poddań. Brazylijczyk większość pojedynków stoczył u siebie w ojczyźnie. Z ostatnich 10 walkach wygrał 7, a swoje ostatnie wyjście do klatki wspomina bardzo miło, gdyż już w 1. rundzie pokonał przed czasem Rogerio Lino da Silvę. Wcześniej w podobny sposób rozprawił się z Alissonem Silvą da Cruzem, Richardem Godoyem i Valto Carvalho Ribeiro. Występ podczas gali FEN 22 w Poznaniu będzie jego debiutem pod szyldem federacji.

29-letni Klaczek na zawodowstwo przeszedł w 2011 roku i w swoim debiucie po dwóch rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał Marka Sikorę. W latach 2012-2014 miał znakomitą serię pięciu kolejnych zwycięstw z rzędu. Podchodzący z Konina zawodnik znakomicie rozpoczął 2018 rok, bo od zwycięstwa w styczniu z Belgiem Sameerem Alekozaim, który do tej konfrontacji przystępował po pięciu wygranych pojedynkach. Pełnego dystansu z Klaczkiem w klatce nie wytrzymało sześciu zawodników, z czego trzech z nich nowy nabytek FEN skończył przez nokaut. O sile jego ciosów przekonali się Filip Macek, Ales Jezisek i Saulius Bucius.

Karta walk FEN 22:

 • Damian Grabowski VS Jose Rodrigo Guelke -120 kg
 • Mateusz Rębecki VS Łukasz Kopera -70 kg*
 • Bartosz Leśko VS Tomasz Kondraciuk -84 kg
 • Kamil Gniadek VS Jacek Jędraszczyk -77 kg
 • Kamil Łebkowski VS Łukasz Demczur -66 kg
 • Krzysztof Klaczek VS Edilson Teixeira -66 kg
 • Łukasz Radosz VS Mateusz Kubiszyn -85 kg K-1
 • Dawid Pasternak VS Rafał Statkiewicz -61 kg

10 KOMENTARZE

 1. Zupełnie przyzwoita sportowo i dość ciekawa rozpiska. To nie mój biznes, ale ciekawe jak to się zepnie w tak małym obiekcie.

 2. Zupełnie przyzwoita sportowo i dość ciekawa rozpiska. To nie mój biznes, ale ciekawe jak to się zepnie w tak małym obiekcie.

  Ty juz ich dawno pogrzebales z tego co pamietam!:wink:

 3. Latwo nie bedzie biorac pod uwage jakich zawodnikow wyszukuje FEN. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie dali Krzyskowi tego brazola co wygral z Lebkowskim.

 4. Latwo nie bedzie biorac pod uwage jakich zawodnikow wyszukuje FEN. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie dali Krzyskowi tego brazola co wygral z Lebkowskim.

  Wygrani ida dalej, czyt. KSW :beczka:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.