Informacja prasowa: 

Bartosz Leśko (6-1-1, 2 KO, 3 SUB) będzie rywalem Kewina Wiwatowskiego (4-5, 1 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 21, która 25 maja odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita. Gdynianin zastąpi tym samym Gorana Reljica, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Bardzo długo cieszyłem się, że żaden zawodnik nie wypada z karty walk na Wrocław, ale niestety przytrafiły się problemy zdrowotne Gorana, który nie wystąpi w stolicy Dolnego Śląska. Chorwat nabawił się wirusa, ma wysoką gorączkę, przebywa w szpitalu i nie zdąży wyleczyć się do gali. To wielka szkoda, ale na pewno jeszcze pojawi się podczas jednej z następnych edycji. Podpisaliśmy z nim kontrakt, w przyszłości będzie jedną z gwiazd naszej federacji – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Leśko ze znakomitej strony pokazał się we Wrocławiu podczas FEN 19, gdy po bardzo dobrym pojedynku pokonał Pawła Brandysa. Wcześniej w swoim debiucie w FEN, w maju 2017 roku podczas gdyńskiej gali, pokonał Aleksandra Rychlika. Leśko poddał swojego rywala w drugiej rundzie, czym skradł serca trójmiejskiej publiczności. Zawodnik trenuje na co dzień w słynnym gdyńskim klubie Mighty Bulls Gdynia i Brzostek TOP Team. Gdynianin może pochwalić się pięcioma zwycięstwami w swojej dotychczasowej karierze i wszystkie z nich odniósł przed czasem. Podczas gali FEN 20 „Next Level” Leśko skrzyżował pięści z Marcinem Naruszczką i przegrał po bardzo wyrównanym starciu przez decyzję sedziów. We Wrocławiu 22-latek zadebiutuje w kategorii półciężkiej.

Ostatni będą pierwszymi – mam taką nadzieję. Cieszę się, że dołączam do karty walk na Wrocław, bo to dla mnie szansa. Wciąż mam w pamięci moją porażkę z Marcinem Naruszczką i bardzo szybko chciałem się zrehabilitować zwycięską walką. Cały czas jestem w treningu, liczyłem na to, że jeszcze w pierwszej połowie czerwca stoczą kolejny pojedynek, więc na pewno dam dobre widowisko w konfrontacji z Kewinem Wiwatowskim – powiedział Leśko.

Decyzję o przyjęciu walki „last minute” przez Leśko docenia Kewin Wiwatowski. – Szacunek dla Bartka za to, że wziął ten pojedynek. Marzyłem o starciu z Goranem, bo to wielki wojownik. Nie lekceważę jednak go, gdyż bił się już kilkukrotnie podczas gal FEN i za każdym razem dawał dobre widowisko. Tak czy siak czeka mnie wielkie wyzwanie, którego nie mogę się już doczekać.

Karta walk FEN 21:

 • Thiago Vieira VS Andrzej Grzebyk -84 kg*
 • Łukasz Pławecki VS Wojciech Wierzbicki -77 kg K-1*
 • Toni Valtonen VS Marcin Zontek -93 kg
 • Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk -77 kg
 • Kewin Wiwatowski VS Bartosz Leśko -93 kg
 • Łukasz Kopera VS Mateusz Głąb -70 kg
 • Patryk Nowak VS Marian Ziółkowski -70 kg
 • Szymon Dusza VS Oskar Somerfeld -77 kg
 • Grzegorz Ciepliński VS Marcin Sianos -120 kg

*Stawką tych pojedynków będzie pas mistrzowski federacji FEN

19 KOMENTARZE

 1. mega słaba rozpiska… jedyny plus taki że młodzi zawodnicy się trochę wypromują.

  Obejrzę tą galę głównie dla Grzebyka, można śmiało powiedzieć że to ostatnia gwiazda fenu

 2. Czarno to widze. Oby FEN pociagnal jak najdluzej, bo mimo wszystko robia zajebista robote, mlodzi maja gdzie sie pokazac. W KSW odgrzewane kotlety non stop (z malymi wyjatkami)

 3. Dla mnie lepsze zestawienie niz z Goranem. Lesko mial jakas walke juz zaplanowana pamieta ktos gdzie? Wylecialo mi z glowy… Chyba cos na czerwiec…

 4. Aż dziw, że Leśko jak gdynianin nie zawalczy na KSW 44 w Gdańsku. Czyżby zawodnik nie chciał walczyć dla KSW i jego ambicjami jest UFC?

 5. Aż dziw, że Leśko jak gdynianin nie zawalczy na KSW 44 w Gdańsku. Czyżby zawodnik nie chciał walczyć dla KSW i jego ambicjami jest UFC?

  Jest po porażce. KSW nie chciało solidnego i znanego Daniela Omielańczuka, a mieliby zatrudniać Bartka, który sprzeda bilety co najwyżej rodzinie i znajomym?

 6. Grzebyk do KSW , Wrzosek do DSF i będzie po FENu.

  To fakt

  :damjan:

  Zostaje im Lebkowski który zaliczył spory regres…

 7. Serio ta gala chce konkurować z Narodową Galą Boksu? Polsat musiał chyba mocno naciskać na FEN i datę tej gali, aby zrobić Narodowej Gali Boksu jakąkolwiek konkurencję.

 8. Miernej jakości ta gala będzie,  ale może tak jak w UFC,  gala bez super gwiazd a same walki zajebiste.  Kurwa sam nie wierzę w to co piszę,  ale jak Bóg da to może może …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.