Już 25 maja były mistrz KSW zadebiutuje w organizacji Fight Exclusive Night. Na wrocławskim wydarzeniu rywalem Gorana Reljica będzie Kewin Wiwatowski. W największej organizacji MMA w Polsce Chorwat toczył boje z czołówką mieszanych sztuk walki z kraju – Tomaszem Narkunem i Janem Błachowiczem. W wywiadzie przed FEN 21 postanowił porównać, który z nich był dla niego większym wyzwaniem.

Zdecydowanie lepszy był Błachowicz. W dalszym ciągu jest znakomity, walczy w UFC, to o czymś świadczy. Moim zdaniem to wasz obecnie najlepszy zawodnik. Biorę pod uwagę wszystkich Polaków, którzy walczą w MMA.

Macie wielu dobrych zawodników, którzy walczą w UFC i kilku z nich prezentuje naprawdę wysoki poziom. Błachowicz jest jednak kompletny, najbardziej uniwersalny. Potrafi najwięcej, jest najlepszy.

Choć według Reljicia lepszym zawodnikiem jest Błachowicz, to w wielu pochlebnych słowach opowiedział również o obecnie panującym mistrzu KSW.

Widziałem jego ostatni pojedynek – naprawdę zrobił na mnie dobre wrażenie. Miał problemy w walce, a pokonał największą polską gwiazdę MMA – to coś niesamowitego. Jest lepszy niż był wtedy, gdy ja z nim rywalizowałem.

Reljic (MMA 16-8) stoczył z Janem Błachowiczem jedno starcie, na KSW 22. Polak pokonał wtedy Chorwata jednogłośną decyzją sędziów i został mistrzem organizacji. Z Narkunem Groran spotkał się w walce dwukrotnie. Po raz pierwszy w grudniu 2014 roku, kiedy wygrał jednogłośną decyzją sędziów oraz w październiku 2015 roku, kiedy na gali KSW 32 na Wembley przegrał pas po porażce przez TKO.

Karta walk FEN 21:

 • Thiago Vieira VS Andrzej Grzebyk -84 kg*
 • Łukasz Pławecki VS Wojciech Wierzbicki -77 kg K-1*
 • Toni Valtonen VS Marcin Zontek -93 kg
 • Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk -77 kg
 • Kewin Wiwatowski VS Goran Reljic -93 kg
 • Łukasz Kopera VS Mateusz Głąb -70 kg
 • Patryk Nowak VS Marian Ziółkowski -70 kg
 • Szymon Dusza VS Oskar Somerfeld -77 kg
 • Grzegorz Ciepliński VS Marcin Sianos -120 kg

*Stawką tych pojedynków będzie pas mistrzowski federacji FEN

13 KOMENTARZE

 1. Janek w rankingu stoi ładnie. Nikt się nie spodziewał i miejsca i takiego przebudzenia. Trochę pomógł w tym UFC dając zawsze świetne szanse i to mimo przegranych.

  Nie wiem czy Goranowi chodzi tylko o płeć męską ale jeśli chodzi o osiągnięcia to Asia. Z panów faktycznie obecnie Janek. Jeśli chodzi o umiejętności to Oskar Piechota jest najbardziej kompletny a jeszcze wiele przed nim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.