Legenda organizacji Pride Akihiro Gono i jedna z gwiazd federacji UFC Erick Silva będą gośćmi specjalnymi gali FEN 16 Warsaw Reloaded! 11 marca na Torwarze obaj fighterzy będą z narożnika wspierać młodszego brata Ericka – Gabriela w walce wieczoru z Kamilem Łebkowskim.

Akihiro Gono to nie tylko jeden z najlepszych fighterów w historii mieszanych sztuk walki, ale także jedna z najbarwniejszych postaci tego sportu. Walczył w UFC, Bellatorze, WSOF, Shooto i Pancrase, ale światową sławę przyniosły mu występy w organizacji Pride, w której wygrywał m.in. z takimi gwiazdami MMA, jak Hector Lombard i Gegard Mousasi. W ringu popisywał się sprawnością fizyczną i przebiegłością – jego styl walki bazuje na zręcznym unikaniu ciosów, wyprowadzaniu błyskawicznych kontr i zmuszaniu przeciwników do walki na jego zasadach. W pamięci kibiców zapisał się także za sprawą ekstrawaganckich strojów i wyjść do walki – potrafił na przykład wejść do oktagonu UFC w wieczorowej sukni. Mimo że Japończyk ma już 42 lata, wciąż walczy zawodowo, oprócz MMA próbując swych sił także w kickboxingu. Obecnie mieszka w Brazylii, gdzie jest jednym z trenerów w Tiger’s Den MMA Gym.

Erick „The Tiger” Silva to z kolei jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników UFC, w której walczy nieprzerwanie od 2011 roku. Drogę do oktagonu amerykańskiej organizacji 32-letni Brazylijczyk utorował sobie świetnymi walkami na galach ojczystej federacji Jungle Fight Championship i zdobyciem tytułu mistrza tej organizacji w 2010 roku. Znany jest z agresywnego stylu walki i dążenia za wszelką cenę do pokonania rywala przed czasem – aż 16 ze swoich 19 zawodowych zwycięstw odniósł przez poddanie lub nokaut. W UFC „The Tiger” siedmiokrotnie nagradzany był bonusami za walki, występy i poddania wieczoru. Podczas pobytu w Polsce wspólnie z Akihiro Gono będzie z narożnika wspierał swojego brata Gabriela „Gabito” Silvę podczas walki wieczoru gali FEN 16 Warsaw Reloaded, w której zmierzy się z niepokonanym od blisko czterech lat Kamilem „Bombą” Łebkowskim.

Informacja prasowa FEN

18 KOMENTARZE

  1. Karolina powinna pojechać na tę galę i podpatrzeć może jakieś luki u zaproszonego gościa. Przydałoby się to do następnej walki.

  2. Akihiro Gono to nie tylko jeden z najlepszych fighterów w historii mieszanych sztuk walki,

    Do pierwszej 500 się załapie. Chyba sam prezes pisał.

  3. Karolina powinna pojechać na tę galę i podpatrzeć może jakieś luki u zaproszonego gościa. Przydałoby się to do następnej walki.

  4. Moze zawalczą na nastepnym FEN 17 😀 Napewno byloby ciekawie 🙂 Do roboty Panie Prezesie 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.