szym-kopera

Bartłomiej Kopera nie ma łatwych przygotowań do sobotniej gali FEN 13 Summer Edition. Tydzień temu z powodu kontuzji z walki wycofał się jego pierwszy rywal Tomasz Zawadzki. Teraz okazało się, że zastępujący go Przemysław Zbiciak też doznał urazu, który uniemożliwia mu występ w Gdyni. „Małpa” musi więc opracować taktykę pod nowego przeciwnika – będzie nim Nikodem Szymański z Pankrationu Poznań.

Nazwisko Nikodema kibicom MMA w Polsce zapewne brzmi znajomo, ale ta zbieżność z nazwiskiem aktualnego mistrza federacji FEN w kategorii lekkiej Romanem Szymańskim jest przypadkowa. Co prawda, obaj zawodnicy pochodzą z Poznania, trenują w klubach mieszczących się pod tym samym adresem i dobrze się znają, ale nie są ze sobą spokrewnieni.

Nikodem Szymański ma 21 lat i 175 cm wzrostu. MMA trenuje „od zawsze”, jest podopiecznym  głównego trenera Pankrationu – Mirosława Biernackiego. W swoim dorobku zawodowym ma dwie efektownie wygrane walki. W obu pojedynkach zwyciężał przed czasem – we wrześniu ubiegłego roku duszeniem gilotynowym już w pierwszej rundzie poddał Ukraińca Evgeniya Semchyshyna, a w listopadzie w drugiej rundzie duszeniem zza pleców pokonał Mateusza Buczkowskiego.

W debiucie w klatkoringu FEN Nikodema Szymańskiego czeka bardzo trudna walka, bo Bartłomiej „Małpa” Kopera jest od niego starszy i ma znacznie większe doświadczenie w zawodowym MMA. Zawodnik Zenitha Vera Fight Club  Łódź to jeden z najlepszych zawodników wagi piórkowej w Polsce, wielokrotny amatorski mistrz Polski w MMA, mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu i medalista mistrzostw Polski w judo, który specjalizuje się w wygrywaniu walk przed czasem. W aż pięciu z siedmiu wygranych walk zmuszał swoich rywali do poddania, pokonując tak m.in. Rosjanina Vladimira Karasiova, Litwinów Linasa Griguolę i Dariusa Mikuzisa oraz Węgra Tamasa Polgara. Jego ostatni, bardzo zacięty pojedynek z Sebastianem  Kotwicą na gali FEN 11 Warsaw Time trwał pełne trzy rundy, ale i on zakończył się zwycięstwem łodzianina.

Oprócz starcia Nikodema Szymańskiego z Bartłomiejem Koperą kibice na gali FEN 13 Summer Edition zobaczą siedem innych walk na zasadach MMA, m.in. Piotra Hallmanna z Kamilem Łebkowskim, Marcina Gułasia z Michałem Wlazło, Mariana Ziółkowskiego z Jackiem Kreftem oraz Bartosza Chyrka z Ireneuszem Szydłowskim. Kibiców czeka także pięć pojedynków w formule K-1, m.in. Kryspina Kalskiego z Arkadiuszem Wrzoskiem, Marcina Szredera z Arturem Bizewskim, Róży Gumiennej z Kamilą Bałandą i Jarosława Daschke z Marcinem Stopką.

Informacja prasowa FEN

14 KOMENTARZE

 1. To jakaś rodzina z Romanem?

  Nazwisko Nikodema kibicom MMA w Polsce zapewne brzmi znajomo, ale ta zbieżność z nazwiskiem aktualnego mistrza federacji FEN w kategorii lekkiej Romanem Szymańskim jest przypadkowa.

  :KotKapitalista:

 2. Ty tak poważnie…? :benny:

  :KotKapitalista:

  Nie doczytałem na telefonie, info lata już dawno na Twitterze, a tam sam Jóźwiak jakoś nie wspomniał. Sorry :beer:

 3. Akurat porównanie co najmniej głupie.

  Myślę że za tak głupie porównania należy się podjebka do Cloud

  Dawaj byku, wiemy że potrafisz 🙂

 4. Myślę że za tak głupie porównania należy się podjebka do Cloud

  Dawaj byku, wiemy że potrafisz 🙂

  Proponowałbym się odpierdolić, nie znasz mnie, a głupoty pierdolisz :beer:

 5. Proponowałbym się odpierdolić, nie znasz mnie, a głupoty pierdolisz :beer:

  Wspaniale złożone zdanie 😆

  Ty mnie też, no i co z tego? I nie spinaj się tak przyjacielu. Pis end lov :beer:

 6. Wspaniale złożone zdanie 😆

  Ty mnie też, no i co z tego? I nie spinaj się tak przyjacielu. Pis end lov :beer:

  Tylko, że ja się do Ciebie nie dopierdalam. Taka mała różnica między nami. c:

 7. Tylko, że ja się do Ciebie nie dopierdalam. Taka mała różnica między nami. c:

  Ja nikogo na forum nie strzelam z ucha. Taka mała różnica między nami 🙂

  A tam dopierdalam od razu. To podśmiechujki delikatne zaledwie – całkiem zasłużone 😀 Nie mam powodów żeby się do Ciebie dopierdalać. Ale jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza to koniec z mojej strony.

  Pis end lov x2 :beer:

 8. Ja nikogo na forum nie strzelam z ucha. Taka mała różnica między nami 🙂

  A tam dopierdalam od razu. To podśmiechujki delikatne zaledwie – całkiem zasłużone 😀 Nie mam powodów żeby się do Ciebie dopierdalać. Ale jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza to koniec z mojej strony.

  Pis end lov x2 :beer:

  Nie "strzelam z ucha" jak to nazywasz. To dość śmieszna sytuacja, więc odpuszczę sobie, gadaj czy tam myśl sobie co chcesz. 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.