biszczak-bw-800x445

Przy gotowej i całkowicie skompletowanej już karcie walk gali FEN 12 Feel The Force, która odbędzie się w najbliższy piątek, 20 maja, we Wrocławiu, dotarła do nas zaskakująca informacja o poważnym stanie zdrowia Pawła Biszczaka, pretendenta do pierwszego tytułu mistrza wagi średniej FEN w formule K-1.

Problemy zdrowotne wykluczają udział zawodnika z Legnicy w gali FEN 12 Feel The Force, dlatego organizacja Fight Exclusive Night pragnie poinformować o zmianach, jakie nastąpiły w karcie walk piątkowych zawodów. Nowym pretendentem do mistrzowskiego pasa FEN zostaje aktualny mistrz Europy WAKO-Pro Wojciech Wierzbicki z CSW Kick-Fighter Zgorzelec i to on zmierzy się z reprezentującym Belgię Zakarią Baitarem. Decyzją władz federacji walka będzie miała status pojedynku o tymczasowy pas wagi średniej, a jej zwycięzca zmierzy się Pawłem Biszczakiem po jego dojściu do pełni formy.

Jak poinformował nas 27-letni Wojciech Wierzbicki i jego sztab, jest on gotowy do najpoważniejszego wyzwania w swojej karierze. Zawodnik ze Zgorzelca dwukrotnie już występował na arenie FEN, pokonując na punkty Portugalczyka Janu Malkriado Cruza i wielokrotnego mistrza Polski Łukasza Rambalskiego. Zgłaszał nam też swoje aspiracje do tego tytułu. Wobec tak poważnej sytuacji wyszliśmy naprzeciw jego propozycji.

Wierzbicki na gali FEN 12 miał początkowo zmierzyć się z Kamilem Jenelem z Paco Team Katowice, ale ponieważ stał się pretendentem do pierwszego w historii FEN tytułów mistrzowskiego w walce na zasadach K-1, w tym pojedynku zastąpi go będący w rezerwie wicemistrz świata muay thai IFMA i jeden z największych talentów polskich sportów walki Oskar Staszczak z Raczadam Kraków. 23-letni podopieczny trenera i zarazem prezesa Polskiego Związku Muaythai od dawna był na celowniku matchamkerów Fight Exclusive Night i w końcu będzie miał szansę potwierdzić swój talent.

„Ta sytuacja nas mocno zaskoczyła, ale jesteśmy przygotowani na wszystkie warianty – powiedział prezes Paweł Jóźwiak w obliczu tak poważnego wyzwania, przed jakim stanęła federacja FEN. – Mieliśmy przygotowanych zawodników rezerwowych do głównych walk i niestety doszło do tego scenariusza. Nieszczęście jednych jest szczęściem innych. Takie jest życie. Wierzbicki chciał walczyć o pas już po gali FEN 10, na której pokonał Łukasza Rambalskiego. Rambalskiego pokonał też Zakaria Baitar – czy może być lepszy kandydat? Poza tym jest w 200% formie, bo miał walczyć z Kamilem Jenelem, a zwycięstwo dałoby mu pełne prawo do walki o pas. Oskar Staszczak to jest nasz polski „as z rękawa”. Dziś mogę ujawnić, że prawdopodobnie znajdzie się on w największej światowej organizacji kickboxingu, jaką jest potężna chińska Kunlun Fight. To takie kickbokserskie UFC. To świetna informacja dla prawdziwych fanów kickboxingu i muay thai, iż wcześniej zawalczy u nas” – uzupełnił swoją wypowiedź prezes.

Mamy nadzieję, że pojedynki, jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku, przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można kupować online w serwisach Eventim.pl (kliknij tutaj) i KupBilet.pl (kliknij tutaj) oraz stacjonarnie we Wrocławiu w sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego przy ul. Swobodnej 37, w restauracji Setka Bar przy ul. Leszczyńskiego 4 oraz w klubie nocnym Cherry Club przy ul. Kuźniczej 10. Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

Informacja prasowa FEN

13 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem sytuacji z pasem. Czemu tymczasowy? Rozumiem, że zmiana w ostatniej chwili, jednak skoro nie ma normalnego pasa, to walka powinna być albo o ten pas, albo wcale pasa nie powinno być Tymczasowy z dupy taki. Mogę też to odczytać tak, ze FEN na siłę chce dać Biszczakowi pas i aktualnie on "jest jego posiadaczem".

  Skoro walka o pas, to nie zmienia swojego miejsca w rozpisce mimo zmiany rywala?

 2. A co się stało Łan Czempowi? W sumie fajnie Jóźwiak rozkminił z tym pasem tymczasowym, wie już co zrobić z tym brzydszym pasem z FENu w Warszawie.

 3. No cóż, problemy federacyjne nie omijają i fenu, ale tak to już jest, każda firma musi to przechodzić, to integralna cześć jak tego biznesu.

 4. Kurwa, Oskar Staszczak ma już 23 lata? Pamiętam go z Raczadamu jak miał 15 lat i już wymiatał skubaniec.

 5. Szkoda bo pierwsze ich starcie było kozacki. Zdrowia Paweł. @midern od razu pomyślałem o tym samy. W 100% zgoda.

  Ten pas tymczasowy to jakieś nieporozumienie.

 6. Nie rozumiem sytuacji z pasem. Czemu tymczasowy? Rozumiem, że zmiana w ostatniej chwili, jednak skoro nie ma normalnego pasa, to walka powinna być albo o ten pas, albo wcale pasa nie powinno być Tymczasowy z dupy taki.

  Bo walka o "pas" się sprzeda, obojętnie jaki pas, nieważny czy pełnoprawny czy interim, typowy Janusz w kapciach przed tv nawet nie będzie się tym przejmował, ważne że Biszczak na koniec będzie miał pas na biodrach. A że sytuacja jest chora to już nieważne, ważne że będzie hype.

 7. Mamy nadzieję, że pojedynki, jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku, przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.