fen12-biszczak-vs-baitar

Informacja prasowa:

Organizacja Fight Exclusive Night pragnie oficjalnie zapowiedzieć pierwszy pojedynek o pas wagi średniej jaki odbędzie się w formule K-1 Rules, już na najbliższej gali FEN 12 Feel The Force, w dniu 20 maja 2016 roku, we wrocławskiej Hali Stulecia. W tym ważnym pojedynku zmierzą się: jeden z najlepszych kickboxerów na świecie, Paweł Biszczak z Legnicy i zawodnik reprezentujący Belgię, Zakaria Baitar. Będzie to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń europejskiego Kickboxingu, którego stawką będzie pierwszy historyczny tytuł mistrza organizacji w kickboxerskiej formule.

„Do tej walki musiało dojść ponownie, ponieważ pojedynek na FEN 6, był jednym z najlepszych starć w Europie w 2015 roku. Paweł Biszczak jako jedyny zawodnik stoczył u nas cztery walki i cztery wygrał. Baitar uległ Pawłowi, ale potem pokazał się z dobrej strony wygrywając z Łukaszem Rambalskim i przede wszystkim świetnie walczył na innych europejskich arenach. Dlatego zasłużył na szansę walki o pas” – powiedział prezes Paweł Jóźwiak o decyzji i uzasadnionym statusie tego pojedynku.

Paweł Biszczak to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd europejskiego Kickboxingu i jedna z największych gwiazd FEN. 30-letni Legniczanin był wielokrotnym Mistrzem Polski Karate Kyokushin, Kickboxingu i Mistrzem Świata K-1 w 2014 roku. Na arenie FEN występował czterokrotnie, pokonując: Janu Malkriado Cruza z Portugalii, Baitara Zakarię z Belgii, Pavla Oboznego z Białorusi i Anatoliya Hunanyana z Czech. Triumfator turnieju Russia Open i amatorski mistrz świata K-1 z 2014 roku jest jednym z najbardziej widowiskowo walczących zawodników w Europie. Na jego koncie widnieją 22 wygrane walki zawodowe i tylko 3 porażki. Reprezentuje klub Prych Team Legnica.

Zakaria Baitar ma 27 lat i reprezentuje belgijski klub Perfect Team z Antwerpii. Właśnie w Belgii zaczynał swoją karierę i tam stał się jednym z najlepszych zawodników, nie tylko w Belgii, ale także w krajach Beneluxu. W Polsce debiutował na gali FEN 6 we Wrocławiu, gdzie po świetnej postawie uległ na punkty mistrzowi świata Pawłowi Biszczakowi. Później na FEN 7 w Bydgoszczy pokonał Łukasza Rambalskiego. W Kickboxingu odniósł 24 zwycięstwa i zanotował 4 porażki. Raz zremisował swoją walkę.

Mamy nadzieję, że mistrzowskie pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force dostępne są w dwóch sieciach sprzedaży Eventim i KupBilet.pl, poprzez strony internetowe www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w punktach stacjonarnych tych sieci.
Więcej informacji o galach Fight Exclusive Night można znaleźć na naszej stronie www.fen-mma.com i na fanpage’u FEN: www.facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do fanów naszego profilu, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

8 KOMENTARZE

  1. Oglądałem ich pierwszą walkę i jeżeli ta będzie na takim samym poziomie to ja sie jaram i to bardzo. To był zajebisty pojedynek. Liczę, że tym razem będzie tak samo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.