Ostatnie dni przyniosły wiele zamieszania odnośnie ostatniej walki w kontrakcie Fedora Emelianenko w Strikeforce. Otóż po niespodziewanej porażce „Ostatniego Cara” w walce z Fabricio Werdumem management Rosjanina nalegał, aby ostatnią walką Fedora w wygasającym kontrakcie było rewanżowe starcie z Werdumem, o co również zabiegał sam Brazylijczyk. Szef Strikeforce Scott Coker chciał natomiast doprowadzić do walki Fedor-Overeem, na co nie chcieli zgodzić się Rosjanie. Jednak nagle sytuacja przybrała niespodziewany obrót, gdyż Fabricio Werdum poinformował, że w związku z operacją kontuzjowanego łokcia będzie wyłączony z walk do końca bieżącego roku.

Następnie dyrektor M-1 Global Evgeni Kogan w rozmowie z bloodyelbow.com powiedział, że nieważne, czy przed operacją Werduma, czy po, do tej walki dojdzie. Na temat ewentualnego starcia z Overeemem, Kogan powiedział, że będą negocjować ze swoimi partnerami (czyt. Strikeforce i Showtime). Ponadto nie wykluczył możliwości walki Fedora na noworocznej gali Dream w Japonii, w ramach ostatniej walki kontraktowej z …UWAGA!!! …Strikeforce, ale uznał to za mało realne.

Na sam koniec głos zabrał dyrektor „organizacji nr 2 na świecie” Scott Coker. W związku z niedyspozycyjnością pogromcy Emelianenki Coker przedstawił kilka możliwości dotyczących ostatniej walki Imperatora. Na horyzoncie pojawiły się trzy nazwiska: mistrz Strikeforce w wadze ciężkiej Holender Alistair Overeem, Brazyliczyk Antonio Silva, a także niedawno zakontraktowany, czołowy ciężki organizacji Pride, Rosjanin Sergei Kharitonov.

Jakby tego było mało to menadżer Werduma Richard Wilner poinformował portal sherdog.com o tym, że ostatnie doniesienia o operacji jego klienta są nieprawdziwe. Podobno dwukrotny mistrz ADCC ma w przyszłym tygodniu spotkać się z lekarzem i jeśli dojdzie do operacji to będzie to drobny zabieg, po którym Brazylijczyk prawdopodobnie wróci jesczcze w tym roku.

Co z tego całego cyrku wyniknie dowiemy sie zapewne niedługo 🙂

12 KOMENTARZE

  1. Niestety mam wrażenie, że ten Strikeforce to momentami jeden , wielki cyrk…

  2. Dzieki takim zagraniom MMA traci cala przewage jaka mialo nad boksem zawodowym w sferze organizacyjnej. Chaos ogarnia wszystko … I do tego „Lysy” ktory bedzie gral Mesjasza dla tej dyscypliny.

  3. Zapewne gdyby nie Vadim i jego swita takich akcji by nie bylo. Na szczescie w UFC (mimo swoich wad) wyglada to inaczej.

  4. Nie będzie to raczej Overeem, zbyt duze ryzyko przegranej, a tego zaplecze Fedora za wszelka cenę bedzie unikać.

  5. Powinno jak najszybciej dojść do walki Fedor vs Overeem jej wynik rozwiał by wszystkie watpliwości i być może przybliżyłby powrót na tron „carowi” w HW 🙂

  6. Dla mnie to powinno wygladac tak Ali vs Werdum i zwyciezca z Fiedia ewentualnie jesli Werdum bedzie wylaczony to Ali vs Fiedia, a potem rewanz zwyciezcy z Fabricio i bylo by dobrze. A tak na marginesie to polityka UFC wyglada o niebo lepiej w kwesti zestawien, a w SF w hw zwalszcza za duzo do powiedzenia ma sztab jednego zawodnika.

  7. Moim zdaniem Fiedia zaczeka na Werduma i jeśli wygra to zakończy kariere

  8. Też wg mnie Fiedzia powinien zawalczyć z Overeem i odejść na emeryturkę no może jeszcze jakiś rewanżyk z Werdumem 🙂

  9. Jak dla mnie przede wszystkim rewanż, a zwycięzca z Overeemem. Jak Werdum nie może to Fedor – Overeem. Tylko tak Fedor może odzyskać swoją pozycję.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.