Jak już kiedyś pisaliśmy, były najlepszy zawodnik wagi ciężkiej na świecie Fedor Emelianenko ma na swoim koncie tylu znokautowanych przeciwników co doprowadzonych do bankructwa organizacji MMA które chciały mieć go w swoich szeregach. Czy do tej długiej listy dołączy wkrótce wykupione przez UFC, Strikeforce i czy stanie się tak z powodu wysokich wymagań finansowych jakie postawił Rosjanin ? Na takie pytanie odpowiedział w rozmowie z Sherdogiem były już dyrektor Strikeforce, Mike Afromowitz:

Myślę że właśnie z powodu tej umowy ciężko było sprawić by było to dla nas opłacalne. Jeśli chodziło o promocję marki Strikeforce, zatrudnienie Fedora było strzałem w dziesiątkę. To było wielkie ryzyko które w tamtym czasie musieliśmy podjąć. To był największy transfer jaki zrobiliśmy, który od razu sprawił że Strikeforce zagościło w świadomości wielu osób. Nasza nazwa, marka Strikeforce pojawiła się na rynku.

Wiesz co jest śmieszne, kiedyś, bardzo dawno temu ktoś mi powiedział że nigdy nie zarobimy pieniędzy mając Fedora u siebie. On powiedział tak ponieważ myślał że rozumie podejście menadżerów Fedora do biznesu. Powiedział: „z nimi nigdy nie zarobicie pieniędzy”. Teraz mówi się dużo na ten temat i może to nie było dobre posunięcie ale wtedy każdy chciał to zrobić. A kiedy to zrobiliśmy to czuliśmy się z tym dobrze. Ale tak, to mogło być częścią naszych problemów.

Myślę, że to wywołało słodko-gorzkie uczucie wśród pewnych ludzi w pewnych kręgach. Fedor miał wspaniałą karierę, ale to był trudny do przełknięcia problem, cała ta umowa z Fedorem. Kiedy przegrał dwa razy z rzędu … może to było najlepsze wyjście z tej sytuacji, z biznesowego punktu widzenia oczywiście. Wspólna promocja gal jest trudna, jest wiele różnych interesów które trzeba wziąć pod uwagę.

9 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie to Fedor powinien pójść na zasłużoną już emeryturę i łowić rybki gdzieś nad jeziorem w Rosji. Właściwie to co powiedział Mike to żadna nowość wiadomo że zatrudnienie Fedora było ryzykowne ale to ryzyko które mogło dać wiele korzyści. Po za tym porażki nie działają na jego korzyść i ciężko mu będzie podpisać umowę z taką gażą jak zwykle no chyba że w ufc ale wątpię żeby dogadali się z Danką także jak napisałem wyżej czas na ryby 😉

  2. Afromowitz powiedział coś, co było powszechnie wiadomo od dawna. Z tej wypowiedzi wywnioskowałem również, że porażki Fedora były jedną z przyczyn sprzedaży SF ^^

  3. oprocz tego, ze byl jednym z najlepszych zawodnikow, Fedor byl rowniez jednym z najlepiej, jesli nie najlepiej prowadzonym zawodnikiem ever i do tego swietnym businessmanem. Pieniedzy mu nie powinno zabraknac.

  4. Mało konkretna wypowiedź, ale sugeruje to czego wielu się domyślało…

  5. Nie zabraknie Mu pieniedzy czy jego mengo, bo to tez nie jest jasne w calej tej histori.

  6. Niestaty Fedor , kończ już karierę , Twój czas się niestety skończył jeżeli ma obijać jakichś leszczy na malutkich galach , bo nie widzę innej możliwości.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.