11.06.09 strikeforce weighting 095

Wyniki i relacja. Walka jak zawsze na FIGHTHYMN.

W swoim debiucie w organizacji Strikeforce najlepszy ciężki na świecie Fedor Emelianenko (MMA 31-1) pokazał to co od zawsze było jego największym atutem oraz to co wydaję się być jego największym mankamentem jako zawodnika MMA. To pierwsze to oczywiście umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji, to drugie to bardzo podatna na rozcięcia skóra twarzy. Pojedynek z Brettem Rogersem (MMA 10-1) rozpoczął się dla Rosjanina bardzo pechowo, już w pierwszej minucie nadział się długi lewy prosty, który rozciął mu skórę na nosie. Spływająca krew wyraźnie przeszkadzała mu w oddychaniu, jednak wtedy zawodnik M-1 jeszcze podkręcił tempo. Był wyraźnie szybszy od Amerykanina, w stójce zasypywał go gradem ciosów oraz kontrolował większość akcji w parterze. Rogers okazał się twardszy niż sądziło wielu ekspertów, umiejętnie uciekał z prób poddań, raz nawet udało mu się obrócić rywala na plecy i trafiać kilkoma ciosami z góry. Jednak ostatecznie to firmowy niezwykle szybki i silny prawy cep byłego mistrza Pride posłał niepokonanego do wczoraj olbrzyma na deski w drugiej minucie drugiej rundy, tam Fedor wykończył oszołomionego rywala ciosami w parterze i jeszcze raz potwierdził swój status jednego z najlepszych zawodników MMA na świecie.

W drugiej walce wieczoru Jake Shields (MMA 24-4-1) zdobył wakujący tytuł mistrza Strikeforce w wadze średniej po pięciu rundach pokonując wyraźnie gwiazdora programu Bully Beatdown Jason Mayhema Millera (MMA 22-7). Mimo, że był to dopiero drugi pojedynek Shieldsa w wadze średniej po przejściu z półśredniej, wychowanek Cesara Gracie nie odstawał fizycznie od rywala i górował nad nim umiejętnościami w parterze. Miller przez 25 minut bronił się bardzo skutecznie przed technikami BJJ i sam był najbliżej poddania rywala w trzeciej rundzie wchodząc mu na plecy i zapinając duszenie, jednak jeden przebłysk w całym pojedynku nie wystarczył na przychylność sędziów punktowych.

Gegard Mousasi (MMA 27-2-1) potwierdził klasę jednego z najlepszych zawodników młodego pokolenia stopując Rameau Thierry’ego Sokoudjou (MMA 7-5) pod koniec drugiej odsłony. Kameruńczyk sprawiał mistrzowi Strikeforce w wadze półciężkiej początkowo sporo problemów, jednak tak jak w poprzednich przegranych pojedynkach w połowie starcia stracił siły. Wtedy Gegard obalił rywala i tam serią uderzeń zakończył pojedynek.

W walce która otworzyła transmisję w CBS dwukrotny mistrz ADCC Fabricio Werdum (MMA 13-4-1) po prowadzonym w bardzo dobrym tempie jak na wagę ciężką pojedynku pokonał przez decyzję rodaka Antonio Silvę (MMA 13-2). BigFoot miał szansę pokonać dużo bardziej znanego rywala w pierwszej rundzie, kiedy udało mu się kilka razy trafić w stójce i raz posłać go na deski. Jednak kolejne dwie rundy padły łupem Werduma, który był szybszy, lepiej przygotowany kondycyjnie i lepiej wykonywał swój plan taktyczny trafiając sporo w klinczu oraz przenosząc walkę na ziemię.

Niestety w transmisji w ogólnodostępnej stacji CBS nie zmieścił się pojedynek, który wyłonił pierwszą pretendentkę do tytułu należącego do Cristiane Cyborg Santos. W niewiele ponad minutę Holenderka Marloes Coenen (MMA 17-3) zrewanżował się Roxanne Modafferi (MMA 13-5) za porażkę sprzed lat poddając ją balachą.

Walka wieczoru:

265 lbs.: Fedor Emelianenko pok. Bretta Rogersa przez TKO ( prawy sierp i uderzenia w parterze ), 1:48 runda 2

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza wagi średniej Strikeforce
185 lbs.: Jake Shields pok. Jasona Millera przez jednogłośną decyzję, 48-47 ; 49-46 ; 49-46

205 lbs.: Gegard Mousasi pok. Rameau Thierry Sokoudjou przez TKO ( uderzenia w parterze ), 3:43  runda 2
265 lbs.: Fabricio Werdum pok. Antonio Silvę przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28

Pozostałe:

145 lbs.: Marloes Coenen pok. Roxanne Modafferi przez poddanie ( balacha ), 1:03  runda 1
170 lbs.: Mark Miller vs. Deray Davis – walka odwołana
145 lbs.: Jeff Curran pok. Dustina Neace’a  przez poddanie ( kontuzja ), 1:39 runda 1
170 lbs.: Shamar Bailey pok. Johna Kolosci przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-27
205 lbs.: Nate Moore pok. Louisa Taylora  przez poddanie (uderzenia w parterze ), 3:24 runda 2
170 lbs.: Christian Uflacker pok. Jonatasa Novaesa  przez jednogłośną decyzję, 29-26 ; 30-25 ; 30-25

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.