Fedor Emelianenko uczestniczył w konferencji na której ogłoszono powstanie nowej siły w świecie MMA organizacji M-1 Global. Sibling Entertainment Group firma z Nowego Jorku która wcześniej zajmowała się głównie produkcją przedstawień teatralnych na Broadwayu finansuje całe to przedsięwzięcie.

Na zdjęciu obok Fedora siedzie nowy prezydent M-1 Global pan Monte Cox, menadżer wielu świetnych zawodników między innymi : Matt Hughes, Tim Sylvia, Rich Franklin, Jens, Pulver, Robbie Lawler, Jey Heiron, Ben Rothwell.

Fedor Emelianenko podpisał z Sibling bardzo lukratywny kontrakt który będzie obowiązywać przez dwa lata i zobowiązuje do stoczenia 6 walk w ciągu tych dwóch lat !!!

Fedor Emelianenko powiedział podczas konferencji :

„Ludzie siedzący przy tym stole są najlepsi w tym czym się zajmują. Wierze im i jestem bardzo zadowolony że mogąc być częścią ich drużyny

M-1 Global nie będzie zamknięta firmą. Będzie organizacją globalną, otwartą na współprace z innymi firmami a ja będę miał możliwość spotkania się w ringu z mistrzami i najsilniejszymi zawodnikami innych organizacji „

O walce z Randym Couture Fedor powiedział :

„Jestem bardzo zadowolony słysząc jak dobrze Randy Couture wypowiada się na mój temat. Naprawdę bardzo go szanuje i oglądałem go od czasów jego pierwszej walki. Bardzo się rozwinął i w dzisiejszych czasach jest najsilniejszym fighterem. Walka z nim będzie dla mnie honorem.”

Poprzedni właściciel M-1 i menadżer Fedora pan Vadim Finkelchtein dodał :

„Nie podpisaliśmy kontraktu z UFC ponieważ chcieliśmy stworzyć globalną organizację. Nie uważamy że UFC jest firmą o zasięgu globalnym, mimo tego jest jednak liderem w branży”

Prezydent M-1 Global pan Monte Cox powiedział że ich planem jest produkcja 4 wielkich gal o zasięgu ogólnoświatowym w ciągu jednego roku plus po 4 gale regionalne dla M-1 USA, M-1 Russia, M-1 Holland, i M-1 Japan. Razem jest to 20 gal rocznie !!! Gale regionalne oczywiście nie miały by takiej siły jak te ogólnoświatowe ale Cox wierzy że będą one świetnym sposobem na rozwój M-1 Global.

Na temat transmisji przez PPV Monte Cox powiedział :

„Jestem pewien że mając Fedora dostaniemy pay-per-view. Uważam że po prostu musimy go trochę wypromować w TV”

Cox potwierdził również toczące się negocjacje z HBO oraz Showtime. Umowa z Showtime skutkowała by oczywiście większą współpracą z Pro Elite na co Cox powiedział :

„My naprawdę chcemy współpracować z innymi organizacjami. Ludzie czasami coś mówią i nie dotrzymują słowa ale my jesteśmy już w trakcie negocjacji z innymi organizacjami.

Fedor….jeśli on jest naszym mistrzem to nie znaczy że może walczyć tylko z zawodnikami z naszej organizacji. Myślę że to jest kierunek w którym zmierza MMA. To nie może być już tak że różne grupy walczą z sobą, i myślę że wiele firm jest gotowych aby do nas dołączyć w tym co robimy”

Prezes Sibling Holdings pan Maxwell powiedział że Sibling powziął zawczasu odpowiednie kroki aby umożliwić Fedorowi walki z zawodnikami innych federacji :

„W kontrakcie Fedora z M-1 Global mamy klauzule która obiecuje zaoferować mistrzowi UFC jeden milion dolarów ponad to to co UFC zaoferowało by swojemu mistrzowi za walkę z Fedorem plus jeden milion dolarów extra dla zwycięzcy tej walki poza oczywiście oddzielną stawką za tą walkę”

Ludzie czy te oczy mogą kłamać ?

M-1 będzie rządzić…. Więcej info wkrótce…

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.