Fedor Emelianenko uczestniczył w konferencji na której ogłoszono powstanie nowej siły w świecie MMA organizacji M-1 Global. Sibling Entertainment Group firma z Nowego Jorku która wcześniej zajmowała się głównie produkcją przedstawień teatralnych na Broadwayu finansuje całe to przedsięwzięcie.

Na zdjęciu obok Fedora siedzie nowy prezydent M-1 Global pan Monte Cox, menadżer wielu świetnych zawodników między innymi : Matt Hughes, Tim Sylvia, Rich Franklin, Jens, Pulver, Robbie Lawler, Jey Heiron, Ben Rothwell.

Fedor Emelianenko podpisał z Sibling bardzo lukratywny kontrakt który będzie obowiązywać przez dwa lata i zobowiązuje do stoczenia 6 walk w ciągu tych dwóch lat !!!

Fedor Emelianenko powiedział podczas konferencji :

„Ludzie siedzący przy tym stole są najlepsi w tym czym się zajmują. Wierze im i jestem bardzo zadowolony że mogąc być częścią ich drużyny

M-1 Global nie będzie zamknięta firmą. Będzie organizacją globalną, otwartą na współprace z innymi firmami a ja będę miał możliwość spotkania się w ringu z mistrzami i najsilniejszymi zawodnikami innych organizacji „

O walce z Randym Couture Fedor powiedział :

„Jestem bardzo zadowolony słysząc jak dobrze Randy Couture wypowiada się na mój temat. Naprawdę bardzo go szanuje i oglądałem go od czasów jego pierwszej walki. Bardzo się rozwinął i w dzisiejszych czasach jest najsilniejszym fighterem. Walka z nim będzie dla mnie honorem.”

Poprzedni właściciel M-1 i menadżer Fedora pan Vadim Finkelchtein dodał :

„Nie podpisaliśmy kontraktu z UFC ponieważ chcieliśmy stworzyć globalną organizację. Nie uważamy że UFC jest firmą o zasięgu globalnym, mimo tego jest jednak liderem w branży”

Prezydent M-1 Global pan Monte Cox powiedział że ich planem jest produkcja 4 wielkich gal o zasięgu ogólnoświatowym w ciągu jednego roku plus po 4 gale regionalne dla M-1 USA, M-1 Russia, M-1 Holland, i M-1 Japan. Razem jest to 20 gal rocznie !!! Gale regionalne oczywiście nie miały by takiej siły jak te ogólnoświatowe ale Cox wierzy że będą one świetnym sposobem na rozwój M-1 Global.

Na temat transmisji przez PPV Monte Cox powiedział :

„Jestem pewien że mając Fedora dostaniemy pay-per-view. Uważam że po prostu musimy go trochę wypromować w TV”

Cox potwierdził również toczące się negocjacje z HBO oraz Showtime. Umowa z Showtime skutkowała by oczywiście większą współpracą z Pro Elite na co Cox powiedział :

„My naprawdę chcemy współpracować z innymi organizacjami. Ludzie czasami coś mówią i nie dotrzymują słowa ale my jesteśmy już w trakcie negocjacji z innymi organizacjami.

Fedor….jeśli on jest naszym mistrzem to nie znaczy że może walczyć tylko z zawodnikami z naszej organizacji. Myślę że to jest kierunek w którym zmierza MMA. To nie może być już tak że różne grupy walczą z sobą, i myślę że wiele firm jest gotowych aby do nas dołączyć w tym co robimy”

Prezes Sibling Holdings pan Maxwell powiedział że Sibling powziął zawczasu odpowiednie kroki aby umożliwić Fedorowi walki z zawodnikami innych federacji :

„W kontrakcie Fedora z M-1 Global mamy klauzule która obiecuje zaoferować mistrzowi UFC jeden milion dolarów ponad to to co UFC zaoferowało by swojemu mistrzowi za walkę z Fedorem plus jeden milion dolarów extra dla zwycięzcy tej walki poza oczywiście oddzielną stawką za tą walkę”

Ludzie czy te oczy mogą kłamać ?

M-1 będzie rządzić…. Więcej info wkrótce…

9 KOMENTARZE

  1. Super. W tym momencie gdyby nie lysa pala bylibysmy swiadkami najlepszych mozliwych w mma walk. Ale oczywiscie kazdy wie, ze UFC sie wylamie bo to dla nich dyshonor byc „najlepszym” i wspolpracowac z innymi. Die UFC, die!!!

  2. ..a co bedzie z pasami fedora? p.s ile crocop i mino maja jeszcze walk w kontraktach? };->

  3. Trochę poszperałem w necie i na jednym z forów mmajunkie.com jeden z użytkowników zamieścił kwartalne sprawozdanie spółki Sibling Entertainment Group Inc. (znajdziecie je pod tym linkiem: http://mmajunkie.com/2007/10/22/monte-cox-named-m-1-global-ceo-buyers-revealed ). Okazuje się, że ta niby potężna organizacja nie posiada żadnych aktywów obrotowych, jedyne środki spółki to 1,5 mln $ na koncie w banku. Spółka ta nie zatrudnia również żadnej osoby !!! Ogólnie sprawa jest dość zagadkowa, firma wydaje się być mało wiarygodna, widać to nawet po ich stronie internetowej. Być może jednak to całe SEG Inc. to tylko przykrywka a właścicielem M-1 jest jakaś inna spółka. W Stanach bardzo popularne jest przejmowanie spółek przy pomocy umów trustowych.

  4. zupelnie inne podejscie do mma niz dana otwarci na swiat a nie to co lysool- monopol i moc wszystkich kontrolowac m1 zrobilo kopniaka w dupsko lysolowi a teraz powinni to zrobic bracia ferrita:)))

  5. Clavados może być tak jak mówisz, za całą akcją może stać właśnie AEG o którym wspominał Trigg…

  6. Już po napisaniu komentarza też pomyślałem o AEG, chociaż pod tamtym linkiem to ludzie raczej wskazują Cubana, Fishmana. Ciekawe też jaki jest udział w całym przedsięwzięciu ECKO Unlimited, do tej pory raczej skromnie inwestowali w rynek odzieży „MMA”.

  7. Wszystko całkiem optymistycznie wygląda tylko jedyne co mnie zasmuciło to słowa „menadżer wielu świetnych zawodników między innymi : …Tim Sylvia…” 😉 To ja tutaj protestuję 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.