Fedor Maldonado

Po kontrowersyjnej wygranej Fedora Emelianenko podczas gali EFN 50, Fabio Maldonado udzielił wywiadu portalowi Mmafighting.com, w którym odniósł się do wczorajszego pojedynku i tego jak sam widział to starcie.

Mam ogromny szacunek do Fedor. On jest najskromniejszym wojownikiem jakiego kiedykolwiek poznałem w życiu i jestem szczęśliwy, że mogłem z nim walczyć. Myślę jednak, że to ja wygrałem to starcie. Nie przegrałem trzeciej rundy. W najgorszym wypadku ją zremisowałem. On nie wygrał tej walki. Sędziowie widzieli coś, czego nie widział nikt inny. On był lepszy w drugiej rundzie, ale to nie była runda na 10-8. A ja w pierwszej rundzie bez wątpienia wygrałem 10-8. Na miłość boską, on kilka razy prawie się przewrócił. Wszyscy wiedzą, że pierwsza runda powinna być punktowana co najmniej 10-8, a nawet 10-7 na moją korzyść. On zadawał mi na początku cios pod siatką, ale ja tam byłem ponieważ chciałem żeby on atakował.

Fabio Maldonado odniósł się również do przerwania sędziego, który zatrzymał pojedynek by podać Fedorowi ochraniacz na zęby oraz do braku reakcji w pierwszej rundzie, gdy Maldonado był bliski zakończenia pojedynku przed czasem.

Sędzia przerwał walkę. Sędzia mnie dotknął i przerwał starcie żeby podać Fedorowi jego ochraniacz na zęby. Zatrzymał walkę gdy atakowałem. Cholera, wiedzieliśmy, że będzie tam trudno wygrać przez decyzję, ale sędzia ringowy również wykonał niezłą robotę. To, że nie przerwał walki w pierwszej rundzie nie było błędem, ale to, że przerwał ją by podać Fedorowi ochraniacz było nim na pewno. Uważam jednak, że nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby sędzia przerwał walkę w pierwszej rundzie. Walka była przerwana, gdy Fedor walczył w Danem Hendersonem, a wydarzyło się tam mniej niż teraz. Fedor upadał i podnosił się kilka razy. Nawet jednak gdy był w takim stanie trudno było go trafić, ciągle unikał moich ciosów. Cholera, ten facet to prawdziwy twardziel. Jego ciosy są cholernie mocne i wytrącały mnie z równowagi.

18 KOMENTARZE

 1. maras

  Maldonado udzielił wywiadu już po opuszczeniu granic Związk…. Federacji Rosyjskiej?

  NO PEWNIE; W INNYM WYPADKU FSB BY GO JUZ ODSTRZELILO

 2. maras

  Maldonado udzielił wywiadu już po opuszczeniu granic Związk…. Federacji Rosyjskiej?

  Jak wypłata wpłynęła na konto 😉

 3. Obejrzałem dzisiaj jeszcze raz tą walkę i nie widzę żadnej kontrowersji. Fedora był agresorem i sprawiedliwie wygrał. Tak swoją drogą to co za mistrzowski komentator, płakałem że śmiechu jak to słyszałem 🙂

 4. dziwny werdykt? pewnie chłopaki z KSW współorganizowali galę;-)))) a tak serio to remis rzeczywiście byłby najodpowiedniejszy. Ruski już dawno takiego łomotu nie dostał

 5. Maestro08

  W KSW by mu powiedzieli, że nie jest z branży i lepiej żeby się nie wypowiadał :mamed:

  Przeciez nie jest. Przez wiekszosc zycia trenowal sambo i walczyl w MMA. Z KSW laczy go wylacznie sniadanie z Lewandowskim, choc kuriozalnie, pod wzgledem poziomu sportowego, wlasnie dojrzal do tego by wystapic na gali tej organizacji i zostac pokonanym przez jednego z jej wielkich mistrzow.

 6. Zaczyna się… 😎

  Fedorowi dałbym może 8 pkt za pierwszą po starej znajomości, czyli remis, czyli wygrał. Wszystko OK. 😆

 7. Karim Zidan doniósł, że sędziowie punktowi oraz sędzia ringowy zostali przydzieleni do obsługi gali przez rosyjski Związek MMA. Prezydentem tej organizacji jest Fiodor. No kurza mać.

 8. Jak dla mnie remis 28-28. Pierwsza dla Fabio 10-8 a reszta dla Fedora 10-9.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.