Wywiad w środku . Enjoy !

Dlaczego nie podpisałeś kontraktu z UFC?
Fedor: Nie podpisaliśmy kontraktu ponieważ zaoferowano nam jednostronny kontrakt z niedopuszczalnymi warunkami.

Powiedziałeś, że Mirko był twoim najcięższym rywalem w Pride, dlaczego? Czy jesteś skłonny na rewanż?
Fedor: Myślę, że Mirko nie jest najsilniejszym zawodnikiem. Powiedziałem, że jest jednym z najtwardszych. Było wielu dobrych zawodników w Pride: Barnett, Nogueira, Alexander, Sergei Kharitonov, Werdum, Igor Vovchanchyn. Dla Mirka nadszedł trudny okres i to jest ciężkie pytanie czy on chce teraz rewanżu.

Wiele osób trenuje BJJ jako wyjściowy styl. Ty trenujesz Sambo jako bazę. Jaka jest twoja opinia o BJJ?
Fedor: Wysoko cenię BJJ. Ale widzę też trochę wad tego stylu. Jiu Jitsu jest raczej dobrym stylem na MMA.Nie mogę powiedzieć który styl jest lepszy (Sambo czy BJJ) w stosunku do MMA. Jeśli ktoś się w któryś wciągnie to tym lepiej dla niego. Osobiście Combat Sambo uważam za swój narodowy sport i to jest powód dla którego wierzę że Sambo jest bardziej uniwersalne, dynamiczne i nie jest monotonne.

Ty i BJ Penn jesteście uważani za czołowych zawodników ‚pound for pound’ na świecie. Co myślisz o BJ Penn?
Fedor: Lubię go jako zawodnika. Niestety, nie widziałem za wielu jego walk. Śledzę jego karierę na zasadzie sprawdzania rankingów.

Kim się interesujesz?
Fedor: Interesuje się wieloma zawodnikami, na pewno czołową dziesiątką. Nie mogę powiedzieć, że obejrzałem ich wszystkie pojedynki ale jestem informowany o każdym wyniku z ich udziałem. Oglądam tylko te walki, które mnie najbardziej interesują.

Co myślisz o pojedynku z Barnettem? Co myślisz o nim jako zawodniku?
Fedor: Barnett to dobry zawodnik. Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Zawsze jak się widzimy to rozmawiamy ze sobą. Jeśli nie mamy okazji się spotkać ‚mail-ujemy’. Jestem świadomy tego, że jest planowana nasza walka ale jeszcze nic mi o niej nikt nie mówił.

Jaki jest twój sekret zachowania spokoju w ringu? Jaki rodzaj duchowego treningu prowadzisz?
Fedor: Nie ma żadnego sekretu. Jestem spokojny z natury. Robię swoją robotę.

Co jest teraz twoja motywacją?
Fedor: Chcę wygrywać, pozostać w tym co lubię najbardziej. Chcę wprowadzać cenionych Rosyjskich zawodników w przyszłości na moje miejsce. Chcę Rosyjskiej flagi na pierwszych stronach magazynów niezależnie od ich tematyki. Mamy wielu młodych utalentowanych zawodników, którzy miejmy nadzieję pokażą sie w najbliższych 2 – 3 latach. Oni są nadal młodzi, trochę surowi, ale mają ogromny potencjał, aspirację i motywację.

Czy myślałeś nad przeprowadzką do USA?
Fedor: Tu jest moja ojczyzna, wszyscy moi przyjaciele i bliscy żyją w Rosji. Nie widzę sensu przeprowadzki stąd gdzie jestem przez całe życie.

Co myślisz o Dana White?
Fedor: Mówi bardzo dużo, czasem lekkomyślnie bez uprzedniego przemyślenia.

Kto według ciebie jest najlepszym zawodnikiem wszechczasów?
Fedor:Nie myślę w kategoriach czy ktoś jest najlepszy czy nie. Kilku zawodników można uznać za najlepszych: Randy Couture, Antonio Rodrigo Nogueira, Tim Sylvia, Josh Barnett w losowej kolejności. Szanuję każdego z nich. To bardzo nieprzyjemne kiedy czytasz z kimś wywiad i widzisz jakieś niemiłe rzeczy wypisane o sobie. Żadnego z nich nie lekceważę.

Jak według ciebie potoczyłaby się twoja walka z Ricksonem?
Fedor: Ta walka się nie potoczy. Rickson nie weźmie w tym udziału.

Kto jest twoim następnym przeciwnikiem?
Fedor: Mój następny pojedynek będzie zorganizowany w USA. Nie mogę nic powiedzieć o moim przeciwniku na tę chwilę.

tłumaczenie: Digger323
źródło: ForumRing.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.