Mirko Filipovic

Mirko Filipovic w wywiadzie dla MMA Hour wyznał, że jego zdaniem Fedor Emelianenko  nie wystąpi w turnieju bez podziału na kategorie wagowe organizowanym przez Rizin Fighting Federation.

Cro Cop dosyć niedawno wrócił z emerytury, aby zawalczyć w turnieju organizacji Rizin FF, który rozpocznie się we wrześniu. W ostatnim tygodniu Mirko dodał na swoim facebook’owym profilu plakat, który promować ma to wydarzenie.

plakatmirko

Jak widać, obrazek mógłby sugerować, iż Cro Cop oraz Emelianenko zawalczą ze sobą na japońskiej gali. Jednakże, sam Chorwat przyznał, że to starcie raczej nie dojdzie do skutku. Mirko dodał także, że bardzo chciałby dostać okazję do zrewanżowania się Fedorowi za przegraną z 2005 roku.

Oczywiście, że chciałbym zawalczyć z Fedorem, ale wątpię, że on będzie brał udział w turnieju. To moja opinia. Nie prosiłem ich o żadnego konkretnego rywala, nikt również jeszcze się ze mną nie kontaktował, ale uważam, że on nie będzie brał udziału w tym turnieju.

Emelianenko ostatni raz zawalczył dla organizacji Rizin w grudniu, kiedy to pokonał Singha Jaideepa przez poddanie. W następnej walce, po wielkich problemach, Fedor zdołał wygrać walkę z Fabio Maldonado na gali EFN 50, jednakże werdykt był bardzo kontrowersyjny. Po tej walce niepewne były dalsze plany 39-letniego Rosjanina.

Niezależnie od tego czy Mirko dostanie szansę rewanżu z Fedorem, Cro Cop twierdzi, że jest szczęśliwy z okazji występu w Rizin.

To dla mnie bardzo nostalgiczne. Dostałem pokój w tym samym hotelu, w którym mieszkałem podczas kariery w Pridce FC. To było niesamowite. Nie chodzi tu nawet o samego Sakakibarę, po prostu wszyscy ludzie byli pozytywnie nastawieni, to tak jakbym cofnął czas o 10 lat.

Na turnieju bez podziału na kategorie wagowe Rizin FF wystąpi 16 zawodników. Wydarzenie rozpocznie się 25 września w Saitama Super Arena w Japonii. Ćwierćfinały odbędą się 29 grudnia, półfinały oraz finał 31 grudnia. Na ten moment ogłoszono jedynie 4 uczestników: Mirko Filipovic, Wanderlei Silva, Kazuyuki Fujita oraz Kaido Hoovelson.

5 KOMENTARZE

  1. Wszystkie portale "podłapały" tą plotę kilka dni temu.

    IMO na 99% zrobią ME Fedora z x, a turniej wypchają "gwiazdami". Proste.

  2. Fedor to z UFC negocjuję, nie słyszałeś Mirko ? A nie czekaj… On to robi odkąd ogłosił powrót z emerytury…

  3. Viser

    Fedor to z UFC negocjuję, nie słyszałeś Mirko ? A nie czekaj… On to robi odkąd ogłosił powrót z emerytury…

    Fedor negocjował z UFC przed odejściem na emeryturę. Jak widać idzie im świetnie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.