Kolejny art by Tjo z naszego forum  Cohones

18 kwietnia, czyli wczoraj serwis valetudo.ru zamieścił dalszy ciąg wiadomości od Basa Boona. Druga część artykułu nosi tytuł – „Mafia M-1 pułapką dla Fedora”. Przypomnę, że oświadczenie to było ripostą holenderskiego promotora na niedawne wywiady z Vadimem Finkelsteinem, skierowaną do rosyjskich fanów „bojów bez prawił”. Przy czym rosyjska redakcja zaznaczyła, że zarówno jak w przypadku pierwszej części, publikują oficjalny list Boona bez jakichkolwiek własnych komentarzy. Co ciekawe lub nawet bardzo dziwne, jeszcze tego samego dnia ów tekst został usunięty z rosyjskiego portalu (zdążyłem całość przetłumaczyć). Ogólnie oświadczenie momentami jest bardzo zakręcone i „nie trzyma się kupy”, jakby Boon się trochę gubił lub był bardzo poirytowany. Temat ten jest otwarty na RedForum i trwa tam dyskusja. Spróbuje się dowiedzieć dlaczego go usunęli z głównej strony serwisu i jak się sprawa rozwija.

Ciąg dalszy oświadczenia Basa Boona:

„ Jest kilka wydarzeń o których ja jeszcze nie mówiłem. Całkiem niedawno spotkałem się z interesującą historią na temat Appy Etchelda i Vadima Finkelsteina. Ona wyglądała jak życiorys złego gangstera lub scenariusz na film o mafii, było tam sporo faktów, których nie należy ignorować.

W historii tej jest mowa o tym, że Appy Etcheld planował zabójstwo niektórych osób i zniszczenie całego European Fighting Network, będącego własnością holenderskiego menadżera Simona Rutza. Jego rozmowy z wynajętymi zabójcami zostały zarejestrowane na taśmie.

Na holenderskim forum Mixfight opublikowano tę historię, w wyniku tego, Appy zatelefonował, próbując zamknąć i usunąć wątek. Potem jeden z moderatorów forum znów otworzył ten temat, przesłuchawszy nagranie z rozmowy. Na filmie Appy Etcheld zatrudnia zabójców. Autentyczność tego może być potwierdzona przez znane w holenderskim środowisku MMA osoby takie jak: Hans Nijman, Dick Vrij, Chris Dolman, Simon Rutz.

Mój dobry przyjaciel ze Seatle opowiedział mi identyczną historię, która różniła się tylko paroma detalami. Znów Appa grozi człowiekowi zabójstwem – tym razem promotorowi ze Seatle. Mieli straszny problem, nie było podpisanych żadnych umów o pieniądzach z show, zawodnikach, organizatorach…Fighterzy otrzymali po tysiąc dolarów, ale na organizacji eventu M-1 traciło dziesiątki tysięcy. Ostatecznie powstał konflikt finansowy z miejscowymi promotorami. Wtedy zaczęło się, Appy krzyczał i rzucał przekleństwami, następnie wziął telefon z aparatem i robił zdjęcia organizatorom ze Seatle. Po tym fakcie powiedział, że przesyła te zdjęcia killerom w Rosji, którzy przyjadą do Seatle i zabiją ich!

Powtarzam – on robił zdjęcia i krzyczał, że wszystkich pozabija, bezpośrednio przed oczami amerykańskich partnerów, którzy współpracowali z M-1 w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno przeczytałem odpowiedź Vadima na moje słowa i co ciekawe, Vadim robi ze mnie przestępcę, jednocześnie jego słowa są bezsensu, on stara się unikać niewygodnych dla siebie tematów.

W USA każdy zagraniczny zawodnik płaci 30% podatku z honorarium, które otrzymał za walkę. Takie jest prawo; podobnie było gdy w UFC stoczył dwie walki Andriei Semenov. Mówię prawdę w tym czasie jak Vadim niedorzecznie argumentuje. Dlaczego Vadim ignoruje wszystkie pytania?M-1 ma nienormalne stawki za walkę, po pierwsze Gegard Mousasi, mistrz DREAM, otrzymuje 2.000 $ za wygrany pojedynek o pas w Strikeforce. Niepokonany Fedor zarobił 300.000 $ w tym samym czasie, gdy jego przeciwnik Tim Sylvia otrzymał honorarium w wysokości 800.000 $. Zarobki Arlovskiego wynosiły 1.5 mln $, a Fedor bił się za 300.000 $.

Najprawdopodobniej organizacja M-1 nie lubi po prostu płacić podatku za swoich zawodników, kiedy oni walczą w USA (a Finkelstein jeszcze oskarża mnie o to, że pobieram 30 % z ich honorarium, przy tym twierdzi, że takowy podatek w ogóle nie istnieje). Dalej rób z Amerykanów idiotów i mów, że Gegard toczy walki za 2.000 $. Chociaż napisz 20.000 $ albo 35.000 $, ale nie 2.000 !!!

Appy Etcheld pozwolił sobie kiedyś na stwierdzenie, że od kogoś z wewnątrz UFC usłyszał o tym jakoby Amerykanie nie zapłacą Gegardowi wyższego honorarium. Kto to jest, kto to w UFC? Zarówno Appy jak i Vadim posiadają numery telefonów do Joe Silvy, Dany White i braci Fertitta, a to co powiedział Appy jest bzdurą, on nawet nie potrafił sobie przypomnieć kim była ta osoba z zarządu UFC.

Gegard sprawdził tę historię i Joe Silva potwierdził, że nigdy nie miała miejsca, nie było rozmowy z Appy i nie było żadnych propozycji. To kolejne kłamstwo Appy Etchelda, i przez takich, Gegard walczył w Strikforce za 2.000 $ ?!

Dalsza część jest jeszcze bardziej interesująca, pokazałem Wam oryginał umowy na walki Fedora w K-1 na 2006 rok, kiedy PRIDE już upadał. Łączna wartość kontraktu wynosiła 2,4 mln $, plus honoraria od sponsorów i jednocześnie możliwość walk w Stanach Zjednoczonych, gdzie Fedor mógł zarobić kolejne 2 mln $. W sumie około 5 mln dolarów w 2006 roku. Zamiast tego, przez dwa miesiące Fedor toczy walki z Zuluzinho za 450.000 $, a później z Markiem Colemanem również za 450.000. Appy Etcheld i Vadim, którzy mieli wielki problem z Golden Glory, próbowali przeprowadzić regularne turnieje w Rotterdamie, po czym zwrócili się z wnioskiem do PRIDE, aby spłacili ich długi, a oni zostawią Fedora u nich. Jestem pewien, że Fedor nawet nie widział na oczy prawdziwej umowy z K-1.

Oznacza to, że Fedor w ciągu jednego roku stracił 4,1 mln dolarów tylko z powodu oszustwa Vadima i Appy. PRIDE zapłacił wszystkie należności, ogromne wydatki, a oni powiedzieli szefowi PRIDE – Sakakibarze: „Fedor będzie nadal będzie walczył w waszym show, ale wy musicie spłacić nasze straty poniesione w Rotterdamie”.

Teraz opowiem o ich tzw. powiązaniach z mafią oraz o tym, że na każdym kroku przypominają o swoich związkach z rosyjskimi gangsterami. Appy i Vadim w ogóle się nie przejmują tą sprawą i straszą ludzi mafia rosyjską. W przyszłym roku odbędzie się turniej K-1 w Sankt Petersburgu, bez udziału Vadima i Appy. Jest już zaklepana hala i będzie ciekawie wreszcie zobaczyć kontakty wielkiego Vadima z gangsterami. Myślę, że Vadim i Appy poruszają się po cienkim lodzie. Vadim wykorzystuje M-1 jak przynętę dla Fedora. Fedor musi zrozumieć, że w ich organizacji nie ma już ani jednego tak dobrego zawodnika. Dlatego gdy on przegra – M-1 umrze. Vadim i Appy kłamią, kiedy mówią, że M-1 przynosi ogromny sukces i wkrótce będą najlepszą organizacją na świecie. Zapytajcie dowolnego człowieka na ulicy w Europie – Słyszeliście coś o M-1? A oni odpowiedzą, że to marka nowego proszku! Z worka z pieniędzmi finansującymi M-1, pieniądze uciekają donikąd, w wielu krajach muszą stawić czoła silniejszym, konkurencyjnym transmisją DREAM czy K-1, a równocześnie sponsorzy są oszukiwani przez Vadima i Appę.

Jest też informacja, że Lorenzzo Fertitta był ostatnio widziany w Rosji (został rozpoznany przez któregoś z fanów na rosyjskim lotnisku). Jeżeli to prawda, będzie ciekawie zobaczyć, co z tego wynikło. Podpisano Bas Boon.”.

Bardzo proszę o komentowanie na forum Cohones