Wyniki i relacja poniżej.

Dzisiejszego wieczoru w petersburskim Dworcu  Lodowym miała miejsce najlepsza w tym półroczu gala rosyjskiej federacji M-1 Global – event zatytułowany White Nights. Fedor vs. Rizzo. Zwieńczeniem uczty był oczekiwany przez pasjonatów MMA występ żywej legendy tej dyscypliny, najlepszego ciężkiego w historii – Fedora Emelianenko (MMA 34-4, #11 w Rankingu MMARocks). Przeciwnik Rosjanina – mający w swoim CV zarówno UFC, jak i PRIDE, doświadczony striker Pedro Rizzo (MMA 19-10, UFC 9-5) nie sprawił kłopotów Fedorowi. Ostatni Car w starym, ale jarym stylu wyłączył światło zawodnikowi z Rio de Janeiro. Emelianenko, odchodzący powoli na emeryturę rozpoczął całą akcję potężnym niskim kopnięciem, potem poszedł zamaszysty prawy cep i lewy podbródkowy, które położyły Brazylijczyka na deski. Fighter ze Starego Oskołu zdążył poprawić kilkoma uderzeniami w parterze i dopiero Yuji Shimada przerwał walkę.

W kategorii królewskiej pasa mistrzowskiego nie dał sobie odebrać Amerykanin Kenny Garner (MMA 11-3), choć pojedynek do ładnych nie należał. Rozgrywany był pod znakiem chaotycznych wymian i kompletnego braku paliwa. Przez ostatni rok nękany kontuzjami niepokonany Gruzin Guram Gugenishvili (MMA 11-1) chyba zawiódł wszystkich rosyjskich i gruzińskich fanów, rozbijany systematycznie przez zawodnika American Top Team nie był już w stanie wyjść do czwartej rundy. Dla odmiany nowym mistrzem M-1 Challenge w wadze lekkiej został dobrze rokujący na przyszłość Czeczen Musa Khamanaev (MMA 12-3). Ten sambista z Rostowa niespodziewanie i nadzwyczaj szybko odklepał rewelacyjnego Niemca Daniela Weichela (MMA 28-8). Frankfurcki The Weasel nie dość, że dał się obalić jak żółtodziób, to po minucie kulanki dosłownie podarował nogę sparingpartnerowi Yuriya Ivleva.

Znakomicie w ringu zachował się weteran i utytułowany grappler – Amerykanin Jeff Monson (MMA 46-13-1). The Snowman nie bawił się w stójce z miejscowym dżudoką  Denisem Komkinem (MMA 13-9). Niesiony nutą hymnu Związku Radzieckiego niczym profesor wykorzystał swoje wyborne umiejętności parterowe i doświadczenie, zmuszając rywala do kapitulacji błyskawicznym duszeniem północ-południe. Kontrowersyjnym werdyktem zakończyła się ciekawa konfrontacja w wadze lekkiej. Mieszkający w Austrii dynamiczny i silny fizycznie Czeczen – Mairbek Taisumov (MMA 17-4) najprawdopodobniej znów został oszukany przez sędziów na gali M-1 i przegrał nieznacznie na punkty z utalentowanym grapplerem z Dagestanu Maratem Gafurovem (MMA  4-0). Zdaniem arbitrów Czeczen wygrał pierwszą odsłonę, a pozostałe dwie należały do reprezentanta rostowskiego Legionu. Faktyczny przebieg walki pewnie zweryfikuje w niedalekiej przyszłości przekaz wideo. Z kolei udanie w nowym dla siebie limicie zadebiutował doświadczony Mikhail Malyutin (MMA 22-10). Wychowanek Alexandra Emelianenko, a obecnie zawodnik trenujący w Mamishiev Team zdeklasował Mistrza Azerbejdżanu w Sambo Renata Gasanova (MMA 1-1). Trzydziestolatek pochodzący z Kislovodska bez większych problemów obronił sprowadzenie, przejął inicjatywę w parterze i zniszczył Azera potężnymi bombami z gardy.

W rywalizacji zamykającej undercard, w kategorii średniej Dagestańczyk Ramazan Emeev (MMA 8-2) w półtorej minuty posłał na deski wołgogrodzianina Alberta Duraeva (MMA 2-2). Emeev najpierw prawym na brodę naruszył Duraeva, by dokończyć dzieła zniszczenia ciosami młotkowymi na szczękę. W rewanżu w wadze piórkowej azerski zapaśnik klasyczny Vugar Bakhshiev (MMA 9-4) nie pozwolił zrehabilitować się Francuzowi Jerome’owi Bouissonowi (MMA 9-4). Możemy powiedzieć, że perspektywiczny fighter z Langwedocji przegrał wygraną walkę. Wielokrotnie występujący w Rosji zawodnik Bushido Académie de Béziers wzorowo obalił Azera, przeszedł gardę i uzyskał dosiad, podczas pracy z góry popełnił jednak błąd, a solidny piórkowy z Sambo-Piter od razu to wykorzystał. Vugar Bakshiev natychmiast poszedł do nogi rywala i poddał Francuza dźwignią skrętną. W tym samym limicie Polak – Radosław Piechnik (MMA 6-1) niestety doznał pierwszej porażki w karierze. Tarnowianin stoczył bardzo ciężką walkę i przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Rywal okazał się tego dnia za mocny dla naszego zawodnika i zdominował Polaka na przestrzeni wszystkich trzech rund. Od początku pojedynek rozgrywał się pod dyktando trenującego na co dzień w petersburskiej filii klubu Alexander Nevski ukraińskiego strikera Pavla Vitruka (MMA 5-0). Ukrainiec bardzo dobrze bronił obaleń oraz punktował uderzeniami i niskimi kopnięciami. Jedynie pod koniec pierwszej rundy Vitruk stracił inicjatywę, a reprezentant Legion Team Tarnów miał dobrą okazję do skończenia walki przed czasem. Radek uzyskał dosiad i bombardował przeciwnika ciosami z góry, potem urwał kolejne oczka obaleniem. W półfinałowej walce europejskiej edycji M-1 Selection lokalny bokser Denis Goltsov (MMA 5-4) zawiódł  swoich kibiców i szybko został odklepany dźwignią na nogę przez doświadczonego ciężkiego Akhmeda Sultanova (MMA 11-2) z Rostowa Nad Donem.

W walce otwarcia miejscowy sambista Abdulmazhid Magomedov (MMA 3-1) z łatwością zdemolował kickboksera z Uzbekistanu Davrbeka Isakova (MMA 1-5). Petersburżanin obalał i dwukrotnie uzyskiwał dosiad, po jednej z akcji sędzia zdecydował się przerwać walkę, gdy Uzbek przestał stawiać jakikolwiek opór.

Walka wieczoru:

Open.: Fedor Emelianenko pok. Pedro Rizzo przez TKO (lewy podbródkowy i uderzenia w parterze), 1:24, runda 1.

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze ciężkiej
Open.: Kenny Garner pok. Gurama Gugenishvili’ego przez TKO (przerwanie przez lekarza), 5:00, runda 3.

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze lekkiej
70 kg.: Musa Khamanaev pok. Daniela Weichela przez poddanie (skrętówka), 1:48, runda 1.

Open.: Jeff Monson pok. Denisa Komkina przez poddanie (duszenie północ-południe), 1:58, runda 1.
70 kg.: Marat Gafurov pok. Mairbeka Taisumova przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
66 kg.: Mikhail Malyutin pok. Renata Gasanova przez TKO (uderzenia w parterze), 3:16, runda 1.

Pozostałe:

84 kg.: Ramazan Emeev pok. Alberta Duraeva przez TKO (prawy prosty i młotki), 1:36, runda 1.
66 kg.: Vugar Bakhshiev pok. Jerome Bouissona przez poddanie (skrętówka), 2:48, runda 1.
66 kg.: Pavel Vitruk pok. Radosława Piechnika przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.

Półfinał M-1 Selection Europe w wadze ciężkiej
Open.: Akhmed Sultanov pok. Denisa Goltsova przez poddanie (skrętówka), 1:28, runda 1.

84 kg.: Abdulmazhid Magomedov pok. Davreka Isakova przez TKO (uderzenia z dosiadu), 3:25, runda 1.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1162 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 44. w poście z ważenia są dwa linki, ale puki co żaden nie działa (przynajmniej u mnie)

 45. Fajny motyw z ta kamerką szkoda że nie da się bardziej przybliżyć 😀

 46. No bez kitu zajebisty.

   

  Edi: Myślałem że tylko mi zacina bo mam słabego neta w pracy ale musze jakoś stąd uciec przed 18 i się do domu stransportować obejrzeć jak człowiek 😀

 47. Mi tez malo co zcina, fajny bajer z ta kamerka, ale jakby mozna bylo z innej perspektywy, tzn na przeciw ringu, tak jak w tv + to obracanie co teraz jest 🙂

 48. Wow, nigdy nie widziałem takiej transmisji, super motyw z tą kamerą.

 49. Więce czasu zamue mi zabawa tą kamerą niż oglądanie tch walk… nie da sie przbliżć i trochre lipa ;/

 50. Kurwa tam wszedl ten backfist ruska i high hick, ale pozniej to dominacja Radka.

 51. @ carverq zdziwiłbym się jakby tobie scinało Napewno wina leżała by po stronie streema 😀

 52. No szkoda Radka, Vitruk dał mocną walkę. Dzięki Bogu weszła już transmisja na Rossija-2, bo przecież na tej kuli szpieguli nie da się oglądać, choć bajer ciekawy.

 53. dokładnie kula szpiegula hehe, chociaż mam patent, jak będzie Fedor wchodził to będę właśnie go szpiegował z kuli, może będzie jakieś fajne wejście ; )

 54. btw. nie ma nikt jakiegoś streama w HD ? ruskie znają takie patenty wogóle ?

 55. Za każdym razem, kiedy Ruscy robią gale, zastanawiam się, co oni mają z tym czwartkiem, łikend? Ktoś wie?

 56. 84 kg.: Ramazan Emeev pok. Alberta Duraeva przez TKO (prawy prosty i młotki), 1:36, runda 1.
  ja widziałem krótki prawy sierpowy… prawy prosty nie doszedł (tak mi sie wydaje) 😀

 57. Godzina normalna, tam mają 2 h do przodu. o 20 główna karta, czyli norma, ale te czwartki?

 58. ale ta ostatnia gala proFC chyba co była na swieżym powietrzu to w biały dzien sie odbywała

 59. Sędzia mnie wkur…a przerywa dosiad w momencie gdy 2-3 ciosy rozstrzygnęłyby walkę i przenosi na środek ringu .

 60. musisz zainstalowac program sopcast i w kanałach wybrac sattv (HD720p) w zakładce sport

 61. czyli link dobry? bo juz myslalem ze jakis opozniony, a tylko ten mi hula 😀

 62. Speedyes
  mógłbś lkdać numer kanalu na sopcast do tego hd? bo nie moge znalezc 😀

 63. Oj. Poziom na KSW mamy wyższy. Jak do tej pory chłopaki biją się jak w piaskownicy 😀

 64. Mogliby czytać jak punktowali sędziowie. Wogóle to powinien być standard.
  winter is comming

 65. Ta Natalia chyba taka wyrośnięta, bo ten prezenter nie prezentował sie przy niej jakoś szczególnie.

 66. jest i Putin 😉 , ciekawe kiedy nasze wladze wybiora sie na gale MMA 🙂 

 67. zaraz się wkurwię i zbojkotuje i oni na tym ucierpią z powodu mniejszej oglądalności Boss

 68. Jakby to powiedział Różal o naszej władzy : "Oni są tylk do ujeba***" jakby mu ktoś kazał to jeszcze by im krzywde wyrządził.

 69. Jeżeli oglądają to pomysłodawcy walki Pudzian vs Monson to właśnie tak by się ona skończyła.
  winter is comming

 70. Być Amerykaninem, wychodzić do hymnu ZSRR – jak nisko można jeszcze upaść?

 71. dzieki tak mi scieło ze widzialem tylko jak manson sie zesmarkał na rywala

 72. no wreszcie normalny widok na tym streamie powyżej bo ta kamerka z sufitu to porażka. thx

 73. Monson wychodzący do hymnu ZSRR , teraz Niemiec wychodzący z flagą Rosji co to sie porobiło 😉 

 74. Ciekawe kiedy kaczka zrobi gifa, w którym główną rolę gra śpik Monsona 😀

 75. Wałujew ma czachę jakby miał kaszkiet koloru skóry 🙂
  Ciekawe czy zdążą puścić walkę Fedora przed meczem 🙂

 76. Dadzą radę przed rozpoczęciem meczu? Przed nowym rokiem zdążyli, na odliczanie:)

 77. Kurde, pewnie gdzieś w połowie pierwszej części meczu Fiedzia skończy.

 78. jakby nie to, ze Fiodor ma walczyc to bym po Mansonie tą gale wylaczył. jakos nie porywa

 79. cóż ten Guram wyprawia , wywraca się po tych ringu jakby nie miał siły , narazie Garner górą , Guram słabiutko

 80. Ale sie przyssał Garner do tej kimury, powinien tubować, Guram ledwo dycha, na kimure trzeba porządnie szarpnąć a tego Garner nie potrafi 😀

 81. stream mi siada powoli , pewnie przeciążenie przed walką Fiedzi 😉 

 82. Kurna, akcja Gurama z przejscia do balachy wyjebana, ale nadal walka jakby toczona w wodzie.

 83. Mi ten stream siada,zacina przeskakuje nic nie da sie obejżeć.
  winter is comming

 84. O matko, Guram już słania się na nogach. Jakim cudem on ma taki rekord ?

 85. Przwiduję wałek. Bedorf zabiłby jednego i drugiego w tej dyspozucji, nawet jakby się co rundę zmieniali.

 86. No i koniec, Guram zero totalnie kondycji, mniej niż Pudzian. Ja nie wiem czy on w ogóle w czasie tej przerwy nie trenował tylko leczył kontuzje ? Tragedia totalna. Albo Ruscy Guramowi cos do bidona dosypali (spisek !! Guram to Gruzin a Ruscy ich nie lubia ! ) 😀

 87. Widać, że Mariusz dołożył swoją cegiełkę do przygotowania Garnera. Gdyby BigFoot chciał więcej posparować z Mariuszem na pewno nie przegrałby tak szybko z Cainem crazy

 88. @tyskersky, musze Ci zwrocic uwage. To nie byla Kimura, tylko klucz na reke. Ale masz racje, tutaj trzeba jeszcze biodrami popracowac, nie wiem kto go bjj uczy.

 89. Fedor musi wygrać, musi podpracować sobie trochę rekord przed emeryturąSmile

 90. No to jedziesz Fiodor, ostatnia walka, dopniesz swego ! A tak btw to Guram to coś dzisiaj nie w sosie. Słabo się pokazał. Szkoda bo liczyłem na jakieś mocarne poddanie z jego strony.

 91. @Adi

  Jeżeli Fedor wygra to prawdopodobnie nie będzie to jego ostatnia walka.

 92. Nie wiem jak stoi parter u Rizzo, ale jak nie trafi w stójce Fedzia, to albo ten go podda albo wypunktuje na pełnym dystansie.

 93. Panowię sorki, że się wtrącę ale nie jestem do końca w temacie i mam pytanie, czym się różni klucz na ręke od kimury?

 94. nie bujajcie w obłokach, będe mocno zdziwiony jeśli Rizzo dotrwa do drugiej rundy

 95. @TheLastEmperorrr

  Też na to liczę. W końcu „Fedor” to już marka. Każda jego walka to duże emocje i kasa. Więc generalnie z 2-3 lata mógłby sobie jeszcze rekord ponabijać w M-1. A kto wie, może coś jeszcze większego zdziałać.

 96. Zaraz chyba samobójstwo popełnie. Akurat na Fedora stream padł.. Chuj mnie strzeli.

 97. Dziwne, mi ani razu nie padł. Za to wkurząca jest ta reklama, co się pojawia po kilku minutach i można ją usunąć dopiero po 30 sekundach :/

 98. No to WAAAAR FEDOOOOR !! , Czy obok Putina czasami Rudniew nie siedzi ?

 99. Ej w tej rosyjskiej tv to nie pomylili polskiej flagi? Bo jak jest znaczek Euro 2012 i się zmienia co jakiś czas to na pewno widać po lewo ukraińską flagę, a po prawo flagę z czerwonym u góry i białym u dołu…

 100. o kurwa niesamowity jest !! Dał rade! powalczy jeszcze troche ! Fedor witam z powrotem ! :p

 101. kpina, fedor na tle rizzo byl w chuj szybszy, nie wiem wogole co to za sens, zeby on z takimi zawodnikami walczyl

 102. Co prawda było to do przewidzenia, ale jakie to było piękne! 😀

 103. Jak zwykle przycięło w najważniejszym momencie i gówno widziałem…

 104. Po niemrawym początku, Fedor przyśpieszył i posłał Brazylijczyka na deski. Jestem pod wrażeniem.

 105. @Ronin

  Z tym znaczkiem Euro to nie pomyłka rosyjskiej tv. To jakis zdurniały Polak zatwierdził taki rozkład kolorów.
  winter is comming

 106. bardzo lubie Fedora i ciesze sie z jego wygranych a jego walki zawsze ogladam z sercem w gardle ale… on tego nie mogl przegrac. Rizzo po 2005 przestal byc soba wiec juz dosyc dawno

 107. zabawne, dostał 'risotto’ typowo do obicia, a Wy się zachwycacie „fedor is back” żenua

 108. i znów pytanie… fedor powraca do wysokiej formy czy powrócił do obijania ogórków. Walka wypas 😉

 109. Po walce z Monsonem myślałem, że Fedor nie pokaże już swojej szybkości. A tutaj wyskoczył w pewnym momencie jak z procy 😀

 110. Oby nie kończył kariery tylko wyszedł do kogoś mocniejszego. może Barnett?

  Tak szybko chcesz ponownie przerwać pasmo zwycięstw Fedora? 😛

 111. Przeciwnik mierny,ale czy tylko ja widziałem w tej walce tego Fedora sprzed lat?:) 

  Gala na duży plus – super produkcja,dobra karta,milo sie ogladalo.

 112. Ciekawe jakby Garner z Fedorem się spisał , tylko niech poćwiczy przed walką

 113. Ładnie !!! Fedor „poszedł” jak za dawnych lat 🙂 Oby jeszcze trochę powalczył…co tu dużo gadać LEGENDA, jak skończy karierę to przy okazji skończy się rosyjskie MMA, widać że tam się wszystko wokół niego kręci

 114. Nie wiem, czy dobre wrażenie odnoszę, ale chyba nie zobaczymy go już z kimś lepszym na ringu/w klatce. To całe pokazywanie się z rodziną może oznaczać jedynie powolne żegnanie się z ringową publiką. Szkoda, bo chciałbym, by pokonał jeszcze kogoś z wyższej półki.

 115. M-1 Global 3: Fedor vs. Garner

  Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze ciężkiej:
  Open.: Fedor Emelianenko (34-4-1) vs. Kenny Garner (11-3-0)

 116. „Stary dobry Fedor.Putin podziekowal za popularyzacje sportu w Rosij a potem go poprosili by nie odchodzil.

 117. Ta, tak samo jakby się polskie skonczyło gdyby Mamed skończył. M1 może podupadnie, ale rosyjskie MMA bedzie sie miało bardzo dobrze.

 118. Fedor pomimo zwycięstw (u siebie) tak naprawdę cofa się w MMA. Przyjmując walki z 40 letniki emerytami pokazał że nie zależy mu by iść do przodu. Nie szanuje swoich fanów, ale czy oni zasługują na szacunek?

 119. Padaka, toż to teatrzyk na miarę wrestlingu. Putin, rodzinka .. czyżby Fedor prowadził agresywny PR przed "karierą" w polityce. Żenada.

   

  edit:: PR po walce 5x dłuższy niż sama walka, to chyba powinno coś mówić …

 120. Teraz dawać kogoś mocniejszego, bo ewitentnie Fiodor nadal jest w top 10-12 (nie, nie stwierdziłem tego po tej walce, tylko od dawna tak sądzę).

 121. Nie wiem czy Fedor w wielkiej lidze to dobry pomysl, chodz mysle ze sloniowatego Mira by pooslal na dechy, co by nie bylo War Fedor, mam nadzieje, ze zawalczy z kims lepszym w nastepnej walce
  BigNog Fedor Velasqes Barnett Shogun Rampage Belfort Alves Guida Cerrone Aldo

 122. Dekarz123
  Ty tak na serio?… fedor zrobił swoje bo jest w chuj lepszy od Rizzo. Ta walka nie miała żadnego sensu „sportowego” bo już po podpisaniu kontraktu zwycięzca był wiadomy. Brawa za wygraną, jednak nie ma co się podniecać bo chcąc nie chcąc fedor wypadł doskonale na tle kelnera ;/

 123. No , ładnie. Fiodor, jak za dawnych lat. Szkoda, że to nie z JdS. Z drrugiej strony z JdS, pewnie byłoby dokładnie odwrotnie.

 124. Chciałbym zobaczyć Fedora z kimś mocniejszym,ale mogę się zakładać,że nie dostanie już nikogo z top20.

 125. podoba mi sie to,ze pezydent rosjii popiera i poniekad dodatkowo promuje MMA. U nas mozna o tym pomarzyc

 126. „podoba mi sie to,ze pezydent rosjii popiera i poniekad dodatkowo promuje MMA. U nas mozna o tym pomarzyc”

  Chciał byś aby nasz Prezydent klepał po plecach Najmana, Koksa i Pudziana?

 127. Mam pytanko : Jak typujecie walki Wanda , Maynarda i Werduma ?

  A co, potrzebujesz pomocy w typerze? 😛

  Chciał byś aby nasz Prezydent klepał po plecach Najmana, Koksa i Pudziana?

  Ich nie, ale Mameda mógłby.

 128. Putin wyborców sobie nagania, no Fedorowi również, bo taka droga goczeka po ostatniej walce.
  winter is comming

 129. Fedor kocham cię !!!
  Mnie boli tylko jego porażka z wielkim ryjem. Zabrakło mu wtedy wagi .
  Poszedł do przodu jak kiedyś miło było popatrzeć. Nigdy nie będzie tak wielkiej osobowości w mma. Prime Fedor to człowiek legenda. Nie było nigdy większego kozaka na tej ziemi bez kitu. Każdy największy mistrz ma swoje słabe chwile. Nie chcę żeby walczył dalej jest zbyt stary. Już dawno pokazał że jest najlepszy nie musi tego wiecej udowadniać !

 130. nie chodzi o klepanie po plecach tylko o to, ze glowa panstwa pojawia sie na imprezach mma. ten sport nie jest traktowany jako niszowy.

  ps a koksu to polak, zeby goo ktokolwiek po plecach poklepywal w naszym kraju ?

 131. Fiedia dostał kogoś ze swojego rocznika. Ale czas już zakończyć tą szopke

 132. dzieki bibel

  z tym powrotem starego Fiedzi to przesadzacie troche , ja tam już nie wierze że zawalczy z kimś z czołówki – bo rywal słabiutki 

 133. Naprawde chciałbym wierzyć w to że Fieda jest na topie ale rozsądek mówi co innego. Obijanie ogórków, którzy już nic nie znaczą. Fedor chyba sie powoli kończy 😉

 134. Nio ładnie , tylko przeciwnik nie ten 😀
  Marzy mi się zobaczyć jeszcze raz Fedor vs Cro Cop ! :O

 135. Nie potrzebuje pomocy w typerze , akurat do tych walk nie mam wątpliwości na kogo postawić . Ciekawy byłem waszych typów myślałem , że ktoś pokusi się o niespodziankę ale się myliłem . Po za tym chcę obstawić te walki w stsie i szczerze mówiąc waham się pomiędzy Wandem a Franklinem 🙂 .

 136. Zgadzam sie, ze czas swietnosci Rizzo skonczyl sie juz dawno, ale osobom nazywajacym go kelnerem proponuje, aby stukneli sie w czolo. Co by nie bylo Fedor wygladal dobrze zarowno w tej walce, jak i w tej na Dream. "Problemem" Fedora jest teraz to, ze M1 nie stac jest na utrzymywanie go, a federacje amerykanskie odetchnely po tym jak Fiedzia przegral swoje walki i nigdy nie zechca go z powrotem. Co do krytyków przeciwników ostatniego cara, to przypominam, iz nie ma wielu mocnych ciezkich poza Zuffa (+ Conradem w Bellatorze), a Ci ktorzy zostali, nie sprzedadza walki nawet w polowie tak jak byl w stanie zrobic to Pedro Rizzo.

  Nie ulega dla mnie watpliwosci, ze M1 probuje podtrzymac popularnosc Fedora, dajac mu walki, po to by postarac sie natluc mu (i przy okazji sobie) jeszcze gdzies kasy. Ale szanse maja male. Zostalo OneFC, ktore wcale Fiedzi nie potrzebuje, no chyba, ze zrobi gale w Japonii. Stawiam, ze Fedor stoczy jeszcze jedna walke pod bandera najwiekszej rosyjskiej organizacji i jesli nie dostanie zadnych ofert, to zakonczy kariere

 137. Massimo z tego co pamiętam, to ufc proponowało mu 400 tys za walkę po przegranej z Hendo, ale pieprzony Wadim się nie zgodził. Bellator na bank odpada, pozostaje nadzieja, że Finkelstein tym razem nie wyskoczy z ofertą współpracy M1-Zuffa i Fiodor zawalczy parę walk z zawodnikami top 10.

  @saku

  http://www.pakkotoisto.com/attachments/kamppailulajit/64872d1297631532-fedor-emelianenko-fedorpastpresent.jpg
  No jeszcze mi powiedz, że Fiodor zawsze walczył chaotycznymi cepami, jak z Sylvią, Rogersem, Silvą, czy Hendo.

 138. „Fedor kocham cię !!!
  Mnie boli tylko jego porażka z wielkim ryjem. Zabrakło mu wtedy wagi .
  Poszedł do przodu jak kiedyś miło było popatrzeć. Nigdy nie będzie tak wielkiej osobowości w mma. Prime Fedor to człowiek legenda. Nie było nigdy większego kozaka na tej ziemi bez kitu. Każdy największy mistrz ma swoje słabe chwile. Nie chcę żeby walczył dalej jest zbyt stary. Już dawno pokazał że jest najlepszy nie musi tego wiecej udowadniać !”

  Dlaczego piszesz wielki ryj? Chciał byś aby ktoś komentował Twoją fizjonomię? Może wkleisz swoje zdjęcie?

  „Nigdy nie będzie tak wielkiej osobowości w mma”

  Wielka osobowość czyli co? Jaką masz definicję wielkiej osobowości w MMA?

  Prime Fedora – Fedor nigdy nie miał Prime, takie są realia. Ja go lubię ale nie będę z tego powodu zaginał rzeczywistości.

 139. Przyjebałeś się jak pancerz do żółwia.

  @qwec3

  Werdum wyraźnie stójkę poprawił, nie ma co nawet gadać na ten temat.
  winter is comming

 140. Wg mnie fedor jest najlepszym ciężkim w historii mma i jednym z najlepszych zawodników bez podziału na wagi !!!

 141. „jajcarz No Gravatar (22:14:27) :

  Przyjebałeś się jak pancerz do żółwia.”

  Przepraszam czy to było do mnie? I czy to jest Twój argument? 😉

 142. Massimo z tego co pamiętam, to ufc proponowało mu 400 tys za walkę po przegranej z Hendo, ale pieprzony Wadim się nie zgodził.

  Tak, ale to było rok temu. Feodor po roku nieobecności w USA, kolejnym roku z trzema przegranymi walkami i następną połówką roku bez pauzy nie ma już tej pozycji marketingowej na tamtejszym rynku. Jestem święcie przekonany, że Zuffa już nie wyjdzie z kolejną propozycją dla Fedora.

   Bellator na bank odpada

  Zgadzam się, ale nie dlatego, że Bellatora nie stać by było, aby zakontraktować Rosjanina na 1-2 walki. Uważam, że pomimo odmiennej polityki, BFC mógłby wziąć Fiedzię, aby zagrać Zuffie na nosie, ale problemem jest to, że Fedor wciąż prezentuje zbyt wysoki poziom sportowy i miałby sporą szansę, aby pokonać Conrada i popsuć im całą układankę. A więcej niż 2 walki Fiedzi w BFC, to samobójstwo dla amerykańskiej organizacji.

   

   

 143. Dlaczego stwierdzenie, ze Werdum wygralby z Fedorem jest najglupszym postem dnia ? 😉 Poprawil stojke wyraznie, a Fedor stoi w miejscu.

 144. Tak to było do Ciebie. To nie był argument tylko moja ocena tego, że nie zrozumiałeś tego, że Fedor jest osobowością MMA, a szczególnie, że nie miał swojego prime.

  dół

  Już pokazał bardzo poprawną stójkę w walce z Overeemem i Nelsonem, co wy oczekujecie 540?
  winter is comming

 145. Przekonamy sie jak stujka Werduma ma sie juz w niedziele nad ranem podczas walki z russowem zobaczymy co takiego pokaze

 146. Co by nie mówić, akcja z doskoku z tymi cepami to był majstersztyk i gdyby tak skończył Werduma to kto wie – ale w 2009 roku.

 147. glock919
  „stujka” 😀 werduma napewno jest slabsza od STÓJKI Fedora !!! 😀

 148. „Tak to było do Ciebie. To nie był argument tylko moja ocena tego, że nie zrozumiałeś tego, że Fedor jest osobowością MMA, a szczególnie, że nie miał swojego prime.”

  To zachowaj takie „oceny” dla siebie, ewentualnie dla kolegów spod bloku.

  Ja rozumiem wszystko, a czas na Twoje dotarcie do „zrozumienia” przyjdzie z czasem (mam nadzieję)

  Pozdrawiam

 149. Fedor jak za starych dobrych lat. Tylko szkoda, że z takim przeciwnikiem, ale co poradzisz. Guram tragedia. Khamanaev bardzo ładnie.

 150. wielka szkoda ze konczy, no ale cóż, jak dla mnie to jest jedna wielka mafia fiedzia wladimir i putin na dodatek miedzy nimi,na przegranej w UFC nie zarobią wiec niestety. Bye fiedzia i dzieki:)

 151. "Feodor po roku nieobecności w USA, kolejnym roku z trzema przegranymi walkami i następną połówką roku bez pauzy nie ma już tej pozycji marketingowej na tamtejszym rynku."

  Stary, pomieszałeś 😀 400 tys dawali mu w sierpniu 2011. Od tamtego czasu zaliczył 3 wygrane.

 152. Fiodor pokazał narodowi na własnej ziemi że jest „niezwyciężonym bohaterem” zakończy karierę MMA i zostanie politykiem czyli marionetką wodza Putina…

 153. @Puczi: stary, nie pomieszałem. Jechałem od końca: 07/2011 – 06/2012 rok nieobecności w USA (mysle, ze jego 3 walki sa tyle warte w USA co ostatnie walki Pudziana), 06/2010-07/2011 – trzy kolejne porażki w Stanach, 11/2009 – 06/2010 – pauza w startach. 

  Poza tym dyskusja niepotrzebna, bo jak napisał Tjo, Fedor kończy karierę

 154. "Fedor nie jest wielką osobowością MMA". Osobowość wg słownika języka polskiego to: "całość stałych cech psychicznych i mechanizmów wewnętrznych regulujących zachowanie się człowieka, idywidualność". Jeżeli znasz juz definicje słowa osobowość, bo co to jest MMA nie musze Ci chyba tłumaczyc, możesz łatwo wywnioskowac dlaczego Fedor jest osobowością MMA. Jeżeli nie udało Ci się to, chetnie napiszę Ci jak ja to widze. Fedor był wielkim mistrzem, niepokonanym przez lata. Zawsze podchodził z szacunkiem do swych przeciwników, był spokojny, opanowany, agresję pokazywał dopiero w ringu Był skromny, dumny, umiał pogratulować zawodnikom, którzy z nim wygrali, podkreślał walory pkonanych przez siebie. Zawsze okazywał swoje przywiązanie do ojczyzny i to, że jest patriotą. Nie ukrywał swojej wiary w boga, modlił się i zawierzał wynik walki w ręce boga, co czyni go przykładnym katolikiem.

  "Fedor nie miał swojego prime". Tu konkretnie Cię opętało. "Prime" z ang.rozkwit. Fedor był niepokonany przez praktycznie 10 lat (walka z Kosaką skończyła sie poprzez rozcięcie i gdyby nie to miałby 32 wygrane  pod rząd w MMA) w tym czasie walczył w najlepszej w tamtym czasie organizacji MMA – Pride gdzie mierzył się z bezwzgledną czołówka wagi ciężkiej, w sambo był niepokonany przez 8 lat. 

  Jeżeli jeszcze czegoś nie bedziesz rozumiał to zajżyj do słownika, połącz pewne fakty, bo nie zawsze znajdzie sie ktoś kto Cie złapie za rękę i wkaże właściwą drogę.
  winter is comming

 155. Fajna by byla walka na zakończenie dwóch weterenów Cro Copa i Fedora. Potem obaj na emeryture

 156. obaj niebardzo na emeryture bo kazdy z nich chce przeciez ta OSTATNIA walke wygrac

 157. Użytkowniku jajcarz, nie łap się za słownik bo to Cię przerasta… Chociaż może z drugiej strony to dobrze gdy młodzież pod wpływem MMA sięga po słowniki…

  Ale albo nie wiesz o czym piszesz, albo udajesz że nie wiesz.

  Zadałem Ci pytanie – co to jest wielka osobowość w MMA a ty mi cytujesz co to jest „osobowość” wg słownika polskiego 😀

  Ładnie opisałeś Fedora jako fan. Ja to widzę trochę inaczej i obserwuję MMA prawdopodobnie „troszkę” dłużej niż Ty. Mniej więcej od czasów gdy jeszcze biegałeś boso za orkiestrą. Zupełnie obiektywnie (brak u ludzi obiektywizmu w MMA) twierdzę że był prowadzony za rączkę przez swoją karierę. A gdy przyszło do większych wyzwań „UFC” – to zasłaniał się pieniążkami. Trudno się dziwić, wszak wszyscy zawodnicy robią to dla pieniędzy, czego większość fanów zaślepionych miłością do wirtualnych postać nie widzi.

  Otóż dla mnie wielka osobowość w tym całym MMA to człowiek który coś osiągnął w sporcie jako sportowiec. I z całą sympatią do Fedora nawet w tym całym Twoim „Prime” nie pokazał się z dobrej strony sportowej. Nie chce mi się przywoływać kelnerów których pokonywał ku uciesze gawiedzi. Wystarczy że zapukał do drzwi prawdziwego MMA, przywitał się, podziękował i wrócił do bicia kelnerów.

  Żeby nie było – lubię Fedora jako człowieka. Jest to także sprawny biznesmen gdyż osiągnął znacznie więcej niż inni, z mniejszym nakładem pracy.

  To że powołujesz się na czasy Pride już świadczy że masz bardzo małą wiedzę o MMA, i ogólnie o realiach rządzących tym światem. Ale MMA potrzebuje takich ludzi jak Ty toteż im zostawiam prowadzenie Cię za rączkę.

  Pozdrawiam i Dobranoc

 158. Nie jestem żadnym fanem Fiodora, ale umiem oddać mu to, co osiągnął. A to, że nie trafił do UFC jest winą Finkelsteina, a nie braku sportowej ambicji czy strachu przed wyzwaniami przez Fiodora.

  [quote]A gdy przyszło do większych wyzwań “UFC” — to zasłaniał się pieniążkami. Trudno się dziwić, wszak wszyscy zawodnicy robią to dla pieniędzy, czego większość fanów zaślepionych miłością do wirtualnych postać nie widzi.[/quote]
  Większych wyzwań? W czasach świetności PRIDE i Fiodora, UFC nie miało żadnych większych wyzwań. Kto by mu tam zagroził? Sylvia? Arlovski? Randy? A może Mir? Jemieljanienko pokonał Cro Copa, pokonał dużego Nogueirę. Pokonał Randlemana, Herringa, Colemana. Kto twoim zdaniem byłby większym wyzwaniem dla Fiodora w 2004 roku? Velasquez, Dos Santos, Carwin, Lesnar? Ich jeszcze wtedy nie było.
  Równie dobrze możesz próbować odbierać zasłużoną chwałę wszystkim innym ikonom sportu tylko dlatego, że przeminęły. Powiedz, że Rocky Marciano nie pokazał się z dobrej strony sportowej, że nie zrobił tego Pele ani Małysz ani Nastula.

 159. A Muhammad Ali topizdeczka, która trzęsie się na samą myśl o walce z Kliczkami.

  "I z całą sympatią do Fedora nawet w tym całym Twoim “Prime” nie pokazał się z dobrej strony sportowej."

 160. Nie imputuj mi proszę odbierania nikomu chwały – to tak na początek. Każdy ma prawo do takiej lub innej chwały, co mi do tego?

  „W czasach świetności PRIDE”

  I znowu powoływanie się na bańkę mydlaną… Pride było ekstra pod względem widowiska i klimatu, ale pod względem sportowym nie miało nigdy świetności. Pogódź się z tym albo lepiej odpal sobie kolejną galę Pride i tup z podniecenia nóżkami 😉

  No offence

  Pozdrawiam

 161. @jajcarz
  Super argumentacja,wypunktowałeś to co trzeba było wypunktować,możnaby ten post wyciąć i dać na główną jako news,bo wartałoby,żeby każdy fan i antyfan Fedzia przeczytał go kilka razy(ze zrozumieniem!) i,ażeby zaświeciła mu się lampka nad głową.I doszedł do wniosku,że nie wiadomo jak bardzo plułby w monitor,gryzł myszkę,czy waliłbym głową w komputer to faktów nie zmieni.Każdy może mieć prawo do swojego ulubionego ciężkiego w historii,kwestia gustu,stylu walki itp.Ale Fedor jest,był i będzie legendą tego sportu.A to jest zdecydowanie fakt,a nie opinia.Niektorzy muszą to przełknąć…:)

  P.S.Uwielbiam argument z wiekiem…:)Nieśmiertelny,niezbijalny i przy tym bardzo merytoryczny.A kolega Saku za czasów świetności Pride musiał być w innym wymiarze w czasoprzestrzeni.

 162. Fedor dla MMA jest jak Michael Jordan dla koszykówki:) Jednak należy pamiętać, że wtedy też miał swych hejterów którzy za boga uważali Barkleya.

 163. Otóż dla mnie wielka osobowość w tym całym MMA to człowiek który coś osiągnął w sporcie jako sportowiec. I z całą sympatią do Fedora nawet w tym całym Twoim “Prime” nie pokazał się z dobrej strony sportowej. Nie chce mi się przywoływać kelnerów których pokonywał ku uciesze gawiedzi. Wystarczy że zapukał do drzwi prawdziwego MMA, przywitał się, podziękował i wrócił do bicia kelnerów.

   

  Jakie bzdury ło matko. Fedor nic nie osiągnął w sporcie jako sportowiec

  Nawet w Prime fedor z dobrej klasy się nie pokazał niszcząc całą ówczesną czołówkę, Saku zajmij się pisaniem na Onecie.
  Pacquiao, Lara, Chisora, Abril, Sosnowski pamiętamy.

 164. To teraz mi kopara opadła. Nawet sobie nie zdawałem sprawy, ze mozna być tak blisko tego sportu (jeżeli to rzeczywiscie on), a jednocześnie siać taki ferment. Masakra. Przejżałem sobie jego działalność redaktorską i oprócz kilku wybryków ze słowem pisanym skupia się na podawaniu kursów na walki. Pozostań przy tym Marcin, bo jak chcesz przekazać coś od siebie to nie wychodzi Ci to zbytnio. Literatura marnej sensacji i manipulacji jest dołączana do gazety "Fakt".
  winter is comming

 165. Saku -> Ja Cię znam z BUDO i zwykle lubiłem Twoje wpisy, jednak tutaj uważam, że Twoja opinia jest błędna i krzywdząca. Punktować nie będę, ale po prostu powiem, że nie zgadzam się z nią.

 166. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 167. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 168. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 169. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 170. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 171. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 172. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 173. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 174. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 175. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 176. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 177. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 178. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 179. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 180. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 181. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 182. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 183. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 184. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 185. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 186. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 187. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 188. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 189. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 190. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 191. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 192. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 193. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 194. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 195. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 196. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 197. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 198. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 199. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 200. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 201. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 202. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 203. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 204. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 205. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 206. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 207. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 208. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 209. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 210. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 211. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 212. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 213. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 214. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 215. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 216. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 217. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 218. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂