Prawdziwa uczta czeka fanów MMA 21-ego czerwca w Sankt Petersburgu. W tamtejszym Dworcu  Lodowym w czwartkowy wieczór odbędzie się gala największej rosyjskiej federacji M-1 Global 2: Fedor vs. Rizzo, Rosjanie zaprosili bardzo mocne jak na europejską scenę nazwiska i z pewnością w tym półroczu będzie to najlepsza impreza promotorów z kraju carów. Punkt kulminacyjny eventu przypadnie na występ legendarnego zawodnika ze Starego Oskołu, najlepszego rosyjskiego ciężkiego – Fedora Emelianenko (MMA 33-4, #11 w Rankingu MMARocks). Naprzeciw Ostatniego Cara stanie inny doświadczony wyga – brazylijski stójkowicz Pedro Rizzo (MMA 19-9, UFC 9-5). Mający za sobą walki w UFC i PRIDE zawodnik z Rio de Janeiro ostatni raz występował dwa lata temu. Kibice liczą na ciekawą walkę dwóch weteranów powoli odchodzących na emeryturę. Zgodnie z zapowiedziami dla popularnego Fiedii będzie to jedna z ostatnich zawodowych rywalizacji.

Co do głównej karty – pod różowym niebem petersburskich białych nocy będą mieć miejsce dwie walki o tytuł mistrzowski. W kategorii królewskiej nękany kontuzjami i pauzujący od roku niepokonany Gruzin Guram Gugenishvili (MMA 11-0) w końcu będzie mieć okazję by udowodnić swoją wartość i odebrać tymczasowy pas Amerykaninowi Kenny’emu Garnerowi (MMA 10-3). Z kolei w wadze lekkiej aktualny mistrz, mocny Niemiec Daniel Weichel (MMA 28-7) będzie bronił trofeum przed Mistrzem Rosji w Bojowym Sambo – Czeczenem Musą Khamanaevem (MMA 11-3). Atrakcyjnie zapowiada się również konfrontacja weterana wszechstylowej walki wręcz, wirtuoza parteru, ale przy tym zawodnika jednopłaszczyznowego Jeff’a Monsona (MMA 45-13-1) z miejscowym dżudoką  Denisem Komkinem (MMA 13-8). Natomiast w limicie lekkim widowiskowy i dysponujący potężnym ciosem austriacki Czeczen Mairbek Taisumov (MMA 17-3) przetestuje utalentowanego grapplera z Dagestanu – Marata Gafurova (MMA  3-0).

Undercard zamknie pojedynek na szczycie rosyjskiej dywizji piórkowej, w którym obity na międzynarodowych ringach wychowanek Alexandra Emelianenko – Mikhail Malyutin (MMA 21-10) zadebiutuje w nowej wadze z pogromcą naszego Daniela Obrzuta, Azerem Bakhtiyarem Arzumanovem (MMA 5-2). W kategorii średniej swoje umiejętności zaprezentuje dwóch sambistów: Dagestańczyk Ramazan Emeev (MMA 7-2) powinien poradzić sobie z przeciętnym wołgogrodzianinem Albertem Duraevem (MMA 2-1). W rewanżowej walce azerski zapaśnik klasyczny Vugar Bakhshiev (MMA 8-4) zmierzy się  z Francuzem Jerome Bouissonem (MMA 9-3). A w kategorii poniżej 66 kg spotka się dwóch niepokonanych fighterów – niebawem przekonamy się czy ukraiński striker Pavel Vitruk (MMA 4-0) posmakuje goryczy porażki z rąk naszego Radosława Piechnika (MMA 6-0). Mamy nadzieję, że tarnowianin, jak we wszystkich swoich dotychczasowych walkach skończy gładko rywala przed czasem.  O finał europejskiej edycji M-1 Selection w wadze ciężkiej powalczą utytułowany miejscowy bokser i sambista – Denis Goltsov (MMA 5-3) i reprezentant rostowskiego Legion Fight Team doświadczony Akhmed Sultanov (MMA 11-2). W pojedynku otwierającym event Holender o zapleczu z boksu tajskiego Jaouad Ikan (0-1) sprawdzi stójkę Mistrza Rosji w Sambo Bojowym, petersburżanina Abdulmazhida Magomedova (MMA 2-1).

Walka wieczoru:

Open.: Fedor Emelianenko (33-4) vs. Pedro Rizzo (19-9)

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze ciężkiej
Open.: Guram Gugenishvili (11-0) vs. Kenny Garner (10-3)

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze lekkiej
70 kg.: Musa Khamanaev (11-3) vs. Daniel Weichel (28-7)

Open.: Denis Komkin (13-8) vs. Jeff Monson (45-13-1)
70 kg.: Marat Gafurov (3-0) vs. Mairbek Taisumov (17-3)

Pozostałe:

66 kg.: Mikhail Malyutin (21-10) vs. Bakhtiyar Arzumanov (5-2)
84 kg.: Albert Duraev (2-1) vs. Ramazan Emeev (7-2)
70 kg.: Vugar Bakhshiev (8-4) vs. Jerome Bouisson (9-3)
66 kg.: Pavel Vitruk (4-0) vs. Radosław Piechnik (6-0)

Półfinał M-1 Selection Europe w wadze ciężkiej
Open.: Denis Goltsov (6-1) vs. Akhmed Sultanov (4-2)

84 kg.: Abdulmazhid Magomedov (2-1) vs. Jaouad Ikan (0-1)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

17 KOMENTARZE

  1. nie ukrywam, ze gala mnie interesuje tylko ze względu na walke Fedora, ale jak stream sie dorwie to obejrzę tyle walk ile sie da 😉

  2. WARRRRRRRRR FIODOOOOOOOOOOOOOOOOOR! 😀  Z chęcią zobaczę też Monsona i Gurama. Trochę dziwne, że w czwartek gala.

  3. A mnie tak średnio interesuje, zwłaszcza że ME jest tak skontruowany żeby Fedor nie przegrał…

  4. Nawet ciekawy weekend nam się zapowiada panowie 3 gale 😀 war Fedor!

  5. Rizzo u buków jest x 8,50, jakby ktoś chciał ubezpiczyć się na wypadek przegranej Fiedzi i mieć chociaż kasę na pocieszenie. 😉

  6. @markhunto
    hmmm… dobrze wiedzieć, chyba się skuszę i postawie trochę hajsu na niego. W prawdzie jego szanse na zwycięstwo są baaaardzo małe( mniej niz zero) , ale werdumowi też nie dawano żadnych szans ;P

  7. Rizzo zawsze miał mocne pierdolnięcie ale nie wiadomo jak u niego z formą. Na Fedora jest przede wszystkim za wolny ale 8,50 to kurs, który może skusić nie jednego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.