Po szokującej informacji od Apy Echteld który jest menadżerem Fedora oraz jednym z dyrektorów M-1 jakoby Fedor odchodził z M-1 i w najbliższym czasie znowu był wolnym agentem głos w tej sprawie postanowił zabrać sam CEO M-1 Monte Cox :

„Na obecną chwilę, M-1 Global i Fedor cały czas pracują razem”

Cox powiedział również że planem M-1 jest zorganizowanie gali w USA 14 czerwca w Chicago a na rozpisce ma pojawić się Fedor Emelianenko. Cox powiedział że mimo różnic jakie są pomiędzy stroną amerykańska i rosyjską to pierwsza gala z udziałem Fedora (w sylwestra) była sukcesem.

Na koniec Monte jeszcze raz powtórzył : „Fedor cały czas należy do M-1 Global…”

Source : MMAWeekly.com.

I niech ktoś mi teraz powie że to jest profesjonalna firma 🙂 Chyba w naszej debacie trafiliśmy z Yoshim w sedno 😀

Update do sytuacji :

Wg. źródeł Sherdoga M-1 oczekuje że Fedor Emelianenko zwróci 1.5 miliona dolarów jakie dostał w ramach bonusu za podpisanie umowy w sierpniu 2007 roku. Negocjacje odnośnie odejścia Fedora mają się wg. planu zakończyć w przyszły wtorek.

Kto może przechwycić spadającą gwiazdę ? Sherdog insynuje że w grze jest kilku graczy :

1) EliteXC wzmocnione świeżą umową z CBS są wg.jednego z dyrektorów Elite Jeremy Lappen „zdecydowanie zainteresowani zatrudnieniem Fedora jeśli ten będzie wolnym agentem. Oczywiście mamy bardzo przyjacielskie stosunki z Monte i bardzo bliskie relacje z M-1 więc nigdy nie będziemy im wchodzić w drogę”

2) Mark Cuban i HDNet powiedzieli Sherdogowi że nie mają zamiaru przebijać na siłę finansowej oferty innych organizacji. Dodali że ich celem jest promowanie wspieranie i tworzenie karier fighterów a nie walczenie z innymi za pomocą pieniędzy. Cuban powiedział : „Zawsze jesteśmy zainteresowani aby współpracować z najlepszymi na świecie ale nie będziemy brać udziału walki na licytacje”

3) World Victory Road i Dream mogą chcieć ściągnąć Fedora aby wzmocnić się po stratach jakich doznali w 2007 roku jednak nie wydaje mi się aby mogli finansowo sprostać temu zadaniu.

4) Nowi promotorzy typu firma Golden Boy Promotions Oscara de la Hoyi która współpracuje z Affliction która zaś sponsoruje i Fedora i Randyego Coutura

Źródło : Sherdog

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.