Fedor Emelianenko pokonał Quintona ”Rampage’a” Jacksona w pierwszej rundzie przez nokaut. Rosjanin po walce na gali Bellator 237 w Japonii stwierdził, że to była jego ostatnia walka w Japonii, ale nie ostatnia w karierze.

Niestety z przykrością muszę poinformować, że moja kariera się tutaj kończy. To właśnie w Japonii rozpocząłem swoją przygodę od wygranej i tutaj ją zakończę – powiedział Fedor w oktagonie.

1 Runda: Początek walki bardzo spokojny. Po 30 sekundach Fedor atakuje gradem ciosów, Rampage tylko się broni. Bez reakcji po stronie Amerykanina, to Rosjanin dyktuje tempo i raz po raz rozbija swojego rywala, zdecydowanie prowadzi. Celnie uderza prostymi, ale także dokłada niskie prawe kopnięcia. W końcu legenda trafia! Rampage chwieje się i pada na matę. Nokaut!

Aktualizacja! 

Według reportera Bruno Massamiego – Gazeta Esportiva, MMA PLUS – po rozmowie z kilkoma Rosjanami na gali okazuje się, że to tłumacz źle wyraził słowa Emelianenki, który chciał powiedzieć, że już nigdy więcej nie wystąpi w Japonii, ale nie kończy przygody poza nią. Poczekajmy zatem na oficjalną informację ze strony Scotta Cokera.

Rozmawiałem z fanami z Rosji na gali.

Fedor chciał powiedzieć, że nie kończy kariery. Chodziło mu o ostatnią walkę w Japonii. Czasami przetłumaczenia nie są zgodne z wolą zawodnika.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.