Jak informuje rosyjski serwis www.lifesports.ru, kolejnym rywalem Fedora Emelianenko (MMA 31-4, #12 w rankingu MMARocks) będzie najprawdopodobniej inny weteran mieszanych sztuk walki – utytułowany grappler i mistrz świata w SF – Jeff Monson (MMA 42-12). Pojedynek miałby odbyć się późną jesienią, a dla Fiedii byłaby to trzecia walka w tym roku.

Według informacji rosyjskich redaktorów negocjacje ze sztabem Ostatniego Cara były krótkie, a Jeff Monson szybko zgodził się na walkę. Z kolei Vladimir Voronov powiedział, że Finkelstein do porozumienia z Amerykaninem doszedł całkiem niedawno, ale finansowe aspekty utrzymywane są w ścisłej tajemnicy. Trener rosyjskiego fightera dodał, że:

Fedor w najbliższym czasie będzie zajęty, a przygotowania do walki z Monsonem rozpoczniemy w październiku (…) Teraz on ma w planie urlop na Cyprze. Po tej chwili przerwy wrócimy do zwykłego treningu.

Wcześniej w wywiadzie dla portalu www.sport-express.ru menedżer Emelianenki – Vadim Finkelstein zdradził tylko, że następna walka jego zawodnika odbędzie się w listopadzie, w Rosji:

Na tę chwilę dokładna data walki nie jest znana. Mogę powiedzieć, że będzie to listopad. W rachubę wchodzą tylko dwa miasta – Moskwa i Sankt Petersburg. Ale najważniejsze jest to, że udało się porozumieć z Showtime. Pojedynek Fedora interesuje wszystkich również w Ameryce, dlatego teraz problemu ze sponsorami nie będzie. Możliwe, że uda mi się dogadać z Amerykanami, aby to oni zajęli się transmisją. Czekamy na propozycje potencjalnych rywali od swoich partnerów z USA. Fedor obecnie trenuje w normalnym reżimie. Być może w październiku uda się na obóz do Holandii, gdzie jest ogromna ilość dobrych bokserów i kickbokserów. Sprowadzić ich do Rosji jest trudno, więc my tam pojedziemy.

Popularny The Snowman w tym roku wychodził na ring cztery razy, z czego trzy walki wygrywał, natomiast jego ostatni pojedynek zakończył się zdecydowaną przegraną na punkty z niepokonanym Danielem Cormierem (MMA 8-0) na gali Strikeforce: Overeem vs. Werdum.

UPDATE: Monson potwierdził na twitterze swój występ przeciwko Fedorowi. Zapowiedział również, że planuje zrobić sobie zdjęcie w koszulce „Communist” z Vladimirem Putinem, który ma być obecny 16 września na konferencji zapowiadającej galę.

Poprzedni artykułWyniki piątej edycji MLS 2011 w Płocku
Następny artykułJosh Koscheck za Sancheza na UFC 135
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.