gary

W zeszłym tygodniu pisałem o ofercie jaką EliteXC złożyło Fedorowi aby ten walczył w ich organizacji. Umowa była nie powiem całkiem sensowna, 300-400 tyś za występ + wpływy z PPV + walka transmitowana przez stację CBS co znacznie podniosłoby zyski z reklam konkretnego zawodnika. No więc wydawało by się że są jakieś szanse na dogadanie się gdyby…..gdybym nie usłyszał tego co Gary Shaw powiedział o negocjacjach z Fedorem. Gary był gościem w radiu TAGG Radio Network i powiedział :

„Fedor chce 2 miliony dolarów za walkę. Ciągle idziemy do przodu i cofamy się w negocjacjach ale on musi w końcu walczyć. Minęły już prawie dwa lata od jego ostatniej walki”

Wiadomo że Garyemu chodziło o walkę z „konkretnym” przeciwnikiem z wagi ciężkiej. Co do wymagań Fedora…jak by to powiedzieć. Czy ten człowiek nie wyciągnął jeszcze wniosków z historii M-1 ??? Poza UFC nikt nie jest w stanie zapłacić fighterowi za walkę 2 milionów dolarów i nie zbankrutować. Jezuuu. M-1 które obiecało Fedorowi wszystko co się dało obiecać samo później przyznało że gdyby zorganizowali galę z Fedorem na karcie to nigdy by nie wyszli na swoje.

Wygląda więc na to że na prowadzenie w negocjacjach z Fedorem wysuwa się UFC ale czy Dana White ponowi swoją poprzednią ofertę ? Jedno jest pewne, Dana to świetny biznesmen i na pewno nie wyda ani centa więcej niż będzie to potrzebne. A dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna niż podczas pierwszych negocjacji Fedora z UFC. Wtedy każdy mówił „Dana musisz wziąć Fedora do UFC bo bez niego ta organizacja nigdy nie będzie miała najlepszych fighterów”. Dziś presja spoczywa nie na szefie UFC ale na Fedorze bo każdy mówi „Fedor musi w końcu walczyć”. Jest to spora różnica bo Dana nie jest już przyparty do muru a wręcz przeciwnie. Są opinie że Fedor wcale nie jest już potrzebny, i wydawanie na niego dużej kasy to strata tych pieniędzy. Dzięki krótkiemu i burzliwemu związkowi Fedora z M-1 Dana udowodnił że naprawdę wielkie pieniądze i świetne walki są tylko w UFC.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.