Jak oficjalnie poinformował wczoraj rosyjski serwis www.mixfight.ru – pojedynek Fedora Emelianenko (MMA 31-4, #13 w rankingu MMARocks) z Amerykaninem Jeffem Monsonem (MMA 42-12) odbędzie się 20 listopada w Moskwie. Zawodnicy skrzyżują rękawice na arenie kompleksu sportowego Olimpiyskiy. Sam Emelianenko również potwierdził tę datę i miejsce na swoim Twitterze. Fedor ostatnią walkę na terenie Federacji Rosyjskiej stoczył w kwietniu 2007 roku, w Sankt Petersburgu. Wówczas szybko odklepał Amerykanina – Matta Lindlanda (MMA 22-9).

Menedżer Rosjanina – Vadim Finkelstein w wywiadzie dla www.gazeta.ru powiedział, że pojedynek może obejrzeć nawet 15-16 tys. kibiców:

Dla przybyłych otwarta będzie połowa stadionu. Tak więc sądzę, że pojedynek obejrzy ok. 15-16 tys. widzów. Ceny biletów na dzień dzisiejszy nie zostały jeszcze określone, ale myślę, że wkrótce będą już dostępne. Pierwotnie Monson planował dwie walki w listopadzie, jednakże po dojściu z nami do porozumienia odrzucił tamte propozycje. Co się tyczy kwestii finansowych, stanowią informacje poufne.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.