Organizacje Strikeforce i M-1 Global po miesiącach negocjacji doszły do porozumienia w sprawie dalszych występów najlepszego zawodnika wagi ciężkiej na świecie w USA. Fedor Emelianenko (MMA 31-1, 1 w rankingu MMARocks) zmierzy się z Brazylijczykiem Fabricio Werdumem (MMA 13-4-1, 10 w rankingu MMARocks), 26 czerwca w walce wieczoru na gali Strikeforce, 26 czerwca w San Jose.

Będzie to czwary kolejny występ rosyjskiego cara w USA. Dwóch pierwszych rywali na amerykańskiego ziemi Tima Sylvię i Andreia Arlovskiego Fedor zatrzymywał w pierwszej rundzie w nieistniejącej już organizacji Affliction. W październiku zawodnik ze Starego Oskołu zadebiutował w Strikeforce nokautując w drugiej rundzie Bretta Rogersa.

Fabricio Werdum po nokaucie jaki zaserwował mu Junior Dos Santos został zwolniony z UFC w 2008 roku. W Strikeforce walczył od czego czasu dwukrotnie, w sierpniu zeszłego roku poddał Mike’a Kyle’a, a w październiku wypunktował Antonio Silvę. Brazylijczyk jest dwukrotnym zwycięzcą prestiżowych zawodników submission fighting ADCC. W 2006 roku poddał też młodszego brata Fedora Aleksandra na gali 2 Hot 2 Handle w Rotterdamie.

Rozpiska.

15 KOMENTARZE

  1. Jak do tego czasu Strikeforce nie zbankrutuje to bedzie mozna znowu ogladac dominacje Fedora 😀

  2. „Będzie to czwary kolejny występ rosyjskiego cara w USA”

    Bedzie to piaty wystep Fedora w USA .

  3. Grzejnik
    Przeczytaj jeszcze raz to zdanie zanim zabierzesz głos. To jest czwarty „kolejny” występ Fedora z USA, a nie czwarty w ogóle. Może trochę źle zdanie skonstruowane ale mozna z niego bez problemu wywnioskować o co chodzi.

  4. rozmiem, jakby grzejnik nie zrozumial od razu 🙂 ale najpierw zacytowal, a i tak strzelil se samoboja 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.