Z kim ? No właśnie….M-1 to organizacja Vadima Finkelsteina który obecnie jest managerem Fedora. O co więc w tym wszystkim chodzi ? Wszystkie źródła podają że M-1 została ostatnio wykupiona przez amerykańską firmę związaną z branżą rozrywkową a ich pierwszą decyzją było podpisanie kontraktu z najlepszym fighterem świata.

Tajemnicza firma planuje organizacje swojej pierwszej gali już na NYE oczywiście z udziałem Fedora. Dodatkowo w planach jest organizowanie gal w krajach takich jak Rosja, Japonia i oczywiście USA. Konferencja prasowa na której zostanie ogłoszone powstanie nowej organizacji i przedstawienie planów firmy zaplanowano na 23 października w Nowym Yorku.


Teraz trochę plotek. Podobno za firmą która wykupiła M-1 stoi właściciel WWE Vince McMahon i jego syn Shane. Obaj podobno są wielkimi fanami MMA i pewne jest że mają dosyć pieniędzy na koncie aby sfinansować taką akcję.


Plotkę tą potwierdzała by sytuacja do jakiej doszło kiedyś po gali Pride 34 w USA. Sam szef DSE pan Sakakiraba czy jakoś tak, powiedział że zgłosił się do niego Vince McMahon z propozycją wykupienia albo połączenie sił z PRIDE i chęcią wejścia na rynek MMA.

Inna opcja to wykupienie M-1 przez UFC co byłoby najrozsądniejsze z punktu widzenia fanów. Fedor mógłby walczyć w Rosji tak jak chciał ale też miałby szansę walczyć z czołówką HW w UFC.

Pozostaje nam teraz tylko czekać do 23 października na konferencję prasową M-1 albo liczyć na jakiś przeciek informacji.

Do tego czasu cały ten news trzeba traktować jako bardzo niepokająca i niepotwierdzoną jeszcze plotkę….

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.