Voronov.Fedor

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej… Tradycyjnie już Stary „dobry” Oskoł będzie miejscem, gdzie legendarny rosyjski ciężki Fedor Emelianenko (MMA 36-4) przygotuje się do lutowego debiutu w klatce Bellatora, przeciwko Amerykaninowi Mattowi Mitrione (MMA 11-5). Takiej informacji na temat swojego podopiecznego udzielił w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem rosyjskiego serwisu R-Sport trener odpowiadający za zapasy i parter „Ostatniego Cara” – Vladimir Voronow.

Teraz Fedor tylko podtrzymuje formę przez regularne treningi. Główna część przygotowań rozpocznie się bezpośrednio po Nowym Roku, w pierwszych dniach stycznia i będą to już bardziej dynamiczne treningi. Cały cykl przygotowawczy będzie mieć miejsce tylko w Rosji – w Starym Oskole oraz Moskwie. Decyzja o konkretnym miejscu dla pierwszego obozu jeszcze nie zapadła.

Nie jest to niespodzianka, bowiem praktycznie przez całą swoją bogatą zawodniczą karierę rosyjski ciężki przygotowywał się tylko i wyłącznie w ojczyźnie pod okiem Vladimira Voronova i Alexandra Michkova, a głównym sparingpartnerem był brat Alexander Emelianenko (MMA 23-7) lub w późniejszym czasie – sambista Kiril Sidelnikov (MMA 10-4). Owszem zdarzały się nieznaczne wyjątki od reguły. Kilkukrotnie Fedor gościł w Holandii, ale obozy tam nie trwały dłużej niż dwa tygodnie.

Od czasu zakończenia kariery sportowej w 2012 roku i ponownego założenia rękawic do MMA w 2015, Fedor Emelianenko stoczył zaledwie dwie walki. Rosjanin rozbił Jaideepa Singha na gali Rizin FF, a w czerwcu bieżącego roku wygrał po większościowej decyzji z Brazylijczykiem Fabio Maldonado w klatce organizacji Fight Nights.

Walka Matta Mitrione z Fedorem Emelianenko zakontraktowana została na galę Bellator 172, która odbędzie się 18 lutego w kalifornijskim San Jose.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

13 KOMENTARZE

 1. Nilg

  To nas Fiedzia zaskoczył 🙂
  Starego ruska nie nauczysz nowych sztuczek…

  To smutne, bo jakby Fedia bys mądrzejszy, możliwe, że zamiatałby wszystkich do dziś będą mistrzem UFC:lol:

 2. kaczka41

  @Tjo, gdzieś Ty był???:benny:
  Witam z powrotem :kis:

  W górach biegałem 😉 Ja również się cieszę, serwus Kaczor!

 3. Tjo

  W górach biegałem 😉 Ja również się cieszę, serwus Kaczor!

  Czyli wracasz i na pełnej piszesz newsy ze wschodu? Brakowało tego tutaj 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.