fabio_maldonado
(fot. Gleidson Venga/Sherdog.com)

Nie milkną echa po zwariowanym boju Fabio Maldonado z Fedorem Emelianenko. Stefano Sartori (menadżer Maldonado) zapowiedział dziś, że złoży protest w sprawie werdyktu. Według ekipy z Brazylii, to Fabio powinien zwyciężyć przez decyzję, a nie Fedor.

Sartori wydał też oświadczenie w którym napisał, że będzie się odwoływał do rosyjskiej unii MMA, która przydzielała sędziów na ten bój i której głową jest właśnie Fedor.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu Fabio. W klatce zrobił wszystko to, czego oczekiwaliśmy od niego. Jednym z naszych celów było pokazanie światu jakim jest fighterem i co potrafi, gdy jest skupiony w 100% – osiągnęliśmy to. Jednak weszliśmy do tego boju skoncentrowani na zwycięstwo, a sędziowie nam to odebrali. Promotorzy oraz większość zawodników, która tam była, nie zgadzali się z wynikiem walki i uznali go za dziwny. Pierwsza runda ewidentnie była 10-8 dla nas. Runda druga była bliska, ale 10-9 zgarnął Fedor. Runda trzecia była bardzo bliska, ale uważamy, że Maldonado miał lepsze trafienia. W najgorszym wypadku był to remis i zamierzmy złożyć protest do rosyjskiej unii MMA, by na nowo sprawdzili ten werdykt.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

25 KOMENTARZE

 1. Cloud

  zamierzmy złożyć protest do rosyjskiej unii MMA, by na nowo sprawdzili ten werdykt.

  Czy czasem Fedor nie był tak kiedyś szefem?

 2. Minionek

  Czy czasem Fedor nie był tak kiedyś szefem?

  Tak, w czwartym zdaniu masz: " będzie się odwoływał do rosyjskiej unii MMA, która przydzielała sędziów na ten bój i której głową jest właśnie Fedor". Opiszę to w kolejnym newsie dokładniej.

 3. Gdyby Fabio pamiętał, że w drugiej i trzeciej rundzie też trzeba walczyć, to teraz nie mieliby takiego problemu.

 4. Kurde, kompletnie nie wiem skąd tyle kontrowersji co do tego wyniku. W rundzie pierwszej gdyby to Maldonado tylko obijał Fedora jak to robił, to ok. 10-8. Ale Fedor przez pierwsze kilkadziesiąt sekund obijał Maldonado jak chciał i wielu o słabszej szczęce by wtedy znokautował. Więc 10-9. Skąd te kontrowersje?

 5. Abe

  Fedor przez pierwsze kilkadziesiąt sekund obijał Maldonado jak chciał

  Przecież Maldonado wyłapał to wszystko na gardę, po czym przez 2/3 rundy miał pełna dominację. Wieć 10-8 innej opcji nie ma

 6. Jest protest. Jeszcze tylko oświadczenie, później zdementowanie i Fabio może być dumny ze spełnienia wszystkich "fajterskich" obowiązków 🙂

 7. z tym sie zgadzam
  1 – fabio 10-8
  2- fedor 10-9
  3-remis

  ale jak to w rosyji, wystarczy lekko naciągnac na 10-9 w pierwszej a w ostatniej remis lekko w stronę fedora i juz wiadomy wynik ulega zmianie.

 8. Te sedziowanie rund w pelni zdominowanych przez sedziow ufc na 10-9 spaczylo ludziom mozgi. Teraz niektorym sie wydaje, ze zeby wygrac runde wiecej niz jednym punktem, nie mozna przyjac zadnego ciosu

 9. Niech się cieszy że z Mateczki Roasiji wyjechał cało. Co nie powiedziane że w Brazolli ktoś mu Polonu do herbatki nie może dosypać

 10. To co miał Maldonado zrobić, żeby dostać 10:8? Parafrazując znanego w polskim światku mma pochłaniacza kebsów – czy Fabio miał go kurwa tam zabić?

 11. Abe

  Kurde, kompletnie nie wiem skąd tyle kontrowersji co do tego wyniku. W rundzie pierwszej gdyby to Maldonado tylko obijał Fedora jak to robił, to ok. 10-8. Ale Fedor przez pierwsze kilkadziesiąt sekund obijał Maldonado jak chciał i wielu o słabszej szczęce by wtedy znokautował. Więc 10-9. Skąd te kontrowersje?

  Czemu nie 10-10? Jeden coś trafił i drugi coś trafił.

 12. theMat

  Słuszny werdykt, niech brazol nie płacze, trzeba była walczyć w 2 i 3 rundzie.

  sluszne by bylo jakbys sie nie wypowiadal o czyms, o czym nie masz pojecia

 13. Gaara

  sluszne by bylo jakbys sie nie wypowiadal o czyms, o czym nie masz pojecia

  Nie mów mi jak mam żyć. Na pewno mam większe pojęcie o tym co mówię, niż ty mówiąc o tym o czym mówię ja. пошёл вон!

 14. theMat

  Nie mów mi jak mam żyć. Na pewno mam większe pojęcie o tym co mówię, niż ty mówiąc o tym o czym mówię ja. пошёл вон!

  widac wlasnie

 15. MMAkłowicz

  Teraz to oburzenie i protesty,a po walce były zbijane piąteczki i uśmieszki do zdjęć.

  Kaska wpłynęła na konto i awanturę czas zacząć.

 16. Protest nie został przyjęty, bo według zasad Rosyjskiego Związku MMA zawodnik ma 40 minut od zakończenia walki na odwołanie się od werdyktu. :mamed:

 17. Co zrobi Fedor z odwołaniem:
  A) Papierowy samolot
  B)Piłkę do rzutów do kosza
  C) Ugniecie solidnie i wytrze nim sobie dupe.
  [​IMG]

 18. Szady

  Protest nie został przyjęty, bo według zasad Rosyjskiego Związku MMA zawodnik ma 40 minut od zakończenia walki na odwołanie się od werdyktu. :mamed:

  [​IMG]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.