Ryan Bader, który pokonując Fedora Emeliannekę, wywalczył tym samy pas mistrzowski wagi ciężkiej organizacji Bellator, uważa że to osiągnięcie ugruntowało jego pozycję wśród najlepszych zawodników na świecie.

Myślę, że to zwycięstwo umocniło moją pozycję jednego z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Czuję jednak, że jestem teraz w szczytowej formie i zostało mi jeszcze wiele do zrobienia. Dopiero więc się rozkręcam w kontekście swojego sportowego dziedzictwa.

Mimo takiego spojrzenia na sprawę, Bader myśli, iż trudno będzie mu zrobić coś, co przebiłoby aktualne osiągnięcia i powiedział o tym otwarcie podczas niedawnego spotkania z mediami.

Z drugiej strony to jest teraz pewien szczyt. Jestem podwójnym mistrzem. Pokonałem Fedora, jednego z najlepszych zawodników w historii tego sportu. Co można osiągnąć większego? Nie mogę zejść do wagi średniej. Oczywiście mogę bronić pasów, ale ostatecznie dzień, gdy pokonałem Fedora zapewne pozostanie tym największym osiągnięciem.

46 KOMENTARZE

 1. Bo ubiłeś Fedora , który już X lat temu powinien zejść ze sceny i rządzisz w Bellatorze gdzie każdy odpad z UFC bije mistrzów tejże organizacji ?

 2. Pamiętam jak się sadził do Rumbla i dostał tak sromotny łomot. Tak straszny gwałt, że pokonanie drugoligowych emerytów nie zmyje tamtego wpierdzielu.

 3. Bader w walce z Johnsonem taki pewny siebie nie był hehe.  Nastepny pogromca emerytów który jakieś dziedzictwo buduje.

 4. Nie mogę zejść do wagi średniej.

  Poniżej wrzucam zdjęcie Badera jak ścinał wagę do średniej, biedak nawet brodę zgolił ale nic to nie dało…

  Oczywiście śmieszkuję:juanlaugh:

  dzień, gdy pokonałem Fedora zapewne pozostanie tym największym osiągnięciem.

  No to koniec kariery jak nie stać cię na nic więcej.

 5. :DC:

  Wygrałeś turniej emerytów, a w UFC jest easy win dla takich zawodników jak Jones, Gus, DC, czy Miocic

  Niby ta, ale w 93 w UFC i tak byłby w top 5

 6. Zawodnicy poza UFC podczas wypowiadania takich słów jak „najlepszy”, „sportowe dziedzictwo” itp. powinni dostawać liścia od dziennikarza prowadzącego w imieniu fanów MMA. Powinno to być prawnie unormowane i dozwolone.

 7. Pierdol ocieplenie, na mój gust Bader to dzisiaj top 3 w półciężkiej.

  tak na bombie obijając dziadków 40+, jak wróci do UFC wtedy pogadamy. Taki sam imho przykład jak Lombard, miał zmiatać w UFC.

 8. tak na bombie obijając dziadków 40+, jak wróci do UFC wtedy pogadamy. Taki sam imho przykład jak Lombard, miał zmiatać w UFC.

  Ale Bader całkiem dobrze sobie radził w UFC.

 9. :DC:

  Wygrałeś turniej emerytów, a w UFC jest easy win dla takich zawodników jak Jones, Gus, DC, czy Miocic

  Bader moim zdaniem jest lepszym fighter'em od Maulera

 10. Bader moim zdaniem jest lepszym fighter'em od Maulera

  Gus stójkowo lepszy, szybszy, a zapaśniczo wątpię by Bader go stłamsił. Ja bym wyraźnie faworyzował Szweda w potencjalnej walce

 11. Szkoda że jak dostawał wpierdol za wpierdolem w ufc to tak nie mówił.

  Chyba pomyliłeś fighterów. Nie zauważyłem żeby Bader dostawał wpierdol za wpierdolem w UFC.

 12. Bader w UFC dostał tak na prawdę wpierdol tylko od Rumbla. Kto obecnie mógłby mu zagrozić oprócz Jonesa? Maulera w mojej opinii składa.

 13. Nie dość, że dołączył do Gamrota to jeszcze powtórzył wyczyn tsaoushi kotsakiego, Werduma, Hendersona, Mitrione oraz silvy którzy to pokonali fedora w wieku przedemerytalnym. Także dziedzictwo po chuju fest. Niech jeszcze poprosi de la hoje żeby mu zorganizował drugi wpierdol od  johnsona i może kończyć niesamowitą karierę.

 14. Bader w UFC dostał tak na prawdę wpierdol tylko od Rumbla. Kto obecnie mógłby mu zagrozić oprócz Jonesa? Maulera w mojej opinii składa.

  Wątpię żeby pokonał DC(chyba że jego już nie liczysz jako LHW) a co to Gustafssona to ciężko powiedzieć na pewno całą resztę obecnego LHW w UFC robi na miękko.Nie wydaje mi się żeby Reyes Volkan Smith byli lepszymi zawodnikami niż on

 15. Nie dość, że dołączył do Gamrota to jeszcze powtórzył wyczyn tsaoushi kotsakiego, Werduma, Hendersona, Mitrione oraz silvy którzy to pokonali fedora w wieku przedemerytalnym. Także dziedzictwo po chuju fest. Niech jeszcze poprosi de la hoje żeby mu zorganizował drugi wpierdol od  johnsona i może kończyć niesamowitą karierę.

  Kotsaka(nwm jak to się pisze) to nawet nie była przegrana

  Mitrione to Fedor już dawno past prime

  Henderson to można jeszcze uznać za ogromny sukces Hendo choć Fedor po laniu od Bigfoota wtedy był ale wciąż to był TOP a i tym bardziej imponujący wyczyn że Henderson w MW przecież chodził wtedy(mogę się mylić ale i tak Dan dużą część swojej kariery spędził w średniej)

  Bigfoot i Werdum oni pokonali Fedora w momencie gdy był uznawany bezapelacyjnie za nr1(nawet przed walką z Bigfootem większość uważała porażkę z Werdumem za przypadek)

 16. Wątpię żeby pokonał DC(chyba że jego już nie liczysz jako LHW) a co to Gustafssona to ciężko powiedzieć na pewno całą resztę obecnego LHW w UFC robi na miękko.Nie wydaje mi się żeby Reyes Volkan Smith byli lepszymi zawodnikami niż on

  DC liczę już jako HW. Także jakby nie liczyć to jest 3, a może i drugi w UFC.

 17. Kotsaka(nwm jak to się pisze) to nawet nie była przegrana

  Mitrione to Fedor już dawno past prime

  Henderson to można jeszcze uznać za ogromny sukces Hendo choć Fedor po laniu od Bigfoota wtedy był ale wciąż to był TOP a i tym bardziej imponujący wyczyn że Henderson w MW przecież chodził wtedy(mogę się mylić ale i tak Dan dużą część swojej kariery spędził w średniej)

  Bigfoot i Werdum oni pokonali Fedora w momencie gdy był uznawany bezapelacyjnie za nr1(nawet przed walką z Bigfootem większość uważała porażkę z Werdumem za przypadek)

  Dlatego napisałem, że pokonali Fedora w wieku w przedemerytalnym i stawiam ich zdecydowanie wyżej niż nudnego Badera. Skoro Fedor był past prime w walce z Mitrione, to co dopiero teraz.

 18. Bycie w top 3 nie musi od razu oznaczać posiadania pasów, a o tym pisał Orest…

  Ale Bader widzi się w czubie P4P:crazy:

 19. Ktoś tu chyba jeszcze nie wytrzeźwiał.

  Ryan trzymaj się ciepło! Zderzenie z rzeczywistością jak Cię zacznie puszczać będzie bardzo ciężkie.

 20. Bader to zawodnik TOP3 aktualnie

  Jones, Gustafsson i Bader

  Ale bez podziału na kategorie wagowe? Swoją drogą ciekawe co powie Narkun po zdobyciu drugiego pasa.

 21. Ale bez podziału na kategorie wagowe? Swoją drogą ciekawe co powie Narkun po zdobyciu drugiego pasa.

  bez podzialu to nie ma zadnego sensu w ogole, co nie zmienia faktu, ze Bader to w chuj mocny zawodnik

 22. DC liczę już jako HW. Także jakby nie liczyć to jest 3, a może i drugi w UFC.

  W takim wypadku zgadza się bo JBJ Gus a resztę IMO Bader ogarnia

 23. bez podzialu to nie ma zadnego sensu w ogole, co nie zmienia faktu, ze Bader to w chuj mocny zawodnik

  Prawda. Do tego dodam, ze gdzie rozum zawodzi tam trzeba siegnac do statystyk a wedlug fightmatrixa Bader pokonal zawodnika nr. 19 w tym rankingu. Czyli mozna bezpiecznie powiedziec, ze Bader jest top 15 w HW. W LHW jest top 5.

 24. Czy Bader był by w Top 3 Lhw? Czy był by w Top 3 HW? Tak. Czy jest w Top 10 zawodników bez podziału na kategorie wagowe? Nie

 25. Wyciągnij jeszcze walkę z 1990r. Jak napierdalali się z bratem o klocki.

  Że niby się nie liczy? Od razu widać, że nie masz brata 😆

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.