Po przymiarkach do zapaśnika Bobby’ego Lashleya (MMA 7-1) i czarnego pasa BJJ Rolles Gracie (MMA 6-1) w dniu dzisiejszym właściciele federacji M-1 opublikowali wiadomość, że kolejnym przeciwnikiem najlepszego ciężkiego w historii mieszanych sztuk walki, legendarnego Fedora Emelianenko (MMA 33-4, #11 w Rankingu MMARocks) będzie inny weteran zasłużony dla tej dyscypliny – Brazylijczyk Pedro Rizzo (MMA 19-9, UFC 9-5). Zawodnicy będą rywalizować na gali M-1 Global , która odbędzie się 21 czerwca w Sankt Petersburgu. W perspektywie pierwotnie zakładanych rywali (Lashley, Gracie) doświadczony zawodnik z Rio de Janeiro wydaje się być najrozsądniejszym wyborem dla organizatorów, którzy stworzą widowiskową  konfrontację dwóch fighterów powoli odchodzących na emeryturę.

Popularny The Rock to 37-letni weteran UFC i PRIDE, ostatnio mało aktywny na arenie MMA. Rizzo zawsze walczył dynamicznie, dysponuje mocnym ciosem i solidną techniczną stójką. W czasach świetności kładł na deski takich wyjadaczy jak Josh Barnett czy Andrey Arlovski, na przestrzeni regulaminowego czasu wypunktowywał Marka Colemana, Ricco Rodrigueza i Jeffa Monsona. Ostatni raz występował dwa lata temu. Wówczas pod jego ciosami kapitulowali legenda UFC – Amerykanin Ken Shamrock (MMA 28-15-2) i legenda PRIDE – Kanadyjczyk Garry Goodridge (MMA 23-22-1).

Ostatni Car po trzech porażkach za oceanem wraca na prostą, wygrywając na swojej ziemi. W ubiegłym roku czołowy rosyjski ciężki po jednostronnym pojedynku wygrał decyzją z doskonałym grapplerem Jeffem Monsonem (MMA 44-13) i na noworocznej gali Genki Desu Ka znokautował wątpliwego rywala – Japończyka Satoshi Ishii’ego (MMA 4-2-1).

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.