Norman Parke pokonał Macieja Sulęckiego w jednej z głównych walk gali FAME: Reborn, która 9 grudnia odbyła się w Łodzi. Zawodnik zza granicy wygrał niejednogłośną decyzją sędziów, którzy punktowali starcie 48-47, 47-48, 49-46.

Pierwsza runda rozpoczęła się w boksie. Maciej Sulęcki od razu ruszył do przodu, atakując głównie prawymi sierpowymi. Norman Parke za szczelną gardą skupiał się początkowo na defensywie, jednak z czasem zaczął wdawać się w wymiany z doświadczonym pięściarzem.

Druga runda to kickboxing. „Stormin” zaczął od prób niskich kopnięć, jednak Sulęcki początkowo dobrze ich unikał, a po chwili kontrował mocnymi sierpami. Na twarzy Parke’a w połowie odsłony pojawiło się rozcięcie. Zawodnik zza granicy mimo wszystko rzadko korzystał z kopnięć, co „Striczu” wykorzystywał, często punktując rywala.

W trzeciej odsłonie, znów na zasadach boksu, coraz chętniej do ofensywy przechodził Parke. Widocznie spore problemy miał Sulęcki, który nie radził sobie z presją ze strony rywala. „Stormin” nie obawiał się pięściarskich umiejętności przeciwnika, cały czas idąc do przodu.

Parke w rundzie kickboxerskiej starał się okopywać nogi rywala. „Striczu” był już wyraźnie zmęczony i często przechodził do defensywy. To „Stormin” kontynuował kontrolę i presję ze swojej strony.

Obaj zawodnicy ruszyli na siebie od pierwszych sekund, chcąc w ostatniej rundzie pokazać sędziom punktowym swoją przewagę. W ostatniej minucie to Sulęcki narzucał presję, zajął środek klatki i kolejnymi akcjami spychał Parke’a pod siatkę. „Stormin” często przechodził do klinczu w ostatnich sekundach. Na sam koniec Parke zasypał przeciwnika serią uderzeń.

Dla Normana Parke’a była to piąta walka w organizacji FAME. W poprzednich starciach „Stormin” pokonał Kasjusza Życińskiego, Pawła Mikołajuwa i Piotra Szeligę, przegrał natomiast z Borysem Mańkowskim.

Maciej Sulęcki po raz pierwszy wystąpił w walce w małych rękawicach. Wcześniej „Striczu” walczył w pojedynkach bokserskich, gdzie pokonywał między innymi Angela Hernandeza czy Gabriela Rosado, przegrywał natomiast z Danielem Jacobsem i Demetriusem Andrade.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.