Fabricio Werdum oraz jego manager, Ali Abdelaziz, postanowili zabrać głos w sprawie wczorajszej informacji o potencjalnym naruszeniu zasad antydopingowych USADA przez Brazylijczyka. Oto co na swoją obronę ma były mistrz wagi ciężkiej UFC.

View this post on Instagram

Fala galera Fui pego de surpresa com a notícia de que um dos exames colhidos pela USADA em abril deu positivo para uma substância proibida. Me coloquei à disposição da USADA e do UFC e estou trabalhando com a minha equipe para entender o que aconteceu. Eu sempre fui muito cuidadoso com tudo o que eu tomo e sempre apoiei o esporte limpo. Vocês podem ter certeza de que vamos esclarecer esse mal entendido e espero em breve poder voltar a fazer o que eu amo, que é lutar. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Hey guys, I got up this morning to the news that one of my urine samples from April tested positive for a prohibited substance. I am working with my team, the UFC and USADA to understand what happened. I’ve always been careful with everything I take and I’ve always supported a clean sport. We will work hard to solve this misunderstanding and I hope soon to be able to go back to the octagon and do what I love

A post shared by Fabricio Werdum ??? (@werdum) on

Wstałem dzisiaj rano i zobaczyłem informację, że w mojej próbce moczu, pobranej w kwietniu, wykryto zakazaną substancję. Współpracuję z moim zespołem, UFC oraz USADA, aby zrozumieć co się stało. Zawsze byłem ostrożny ze wszystkim co brałem i popierałem czysty sport. Będziemy ciężko pracować, żeby rozwiązać to nieporozumienie, mam nadzieję, że będę mógł szybko wrócić do oktagonu i robić dalej to, co kocham.

Ali Abdelaziz również jest przekonany o pomyślnym zakończeniu całej sprawy.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Jeffem Novitzkym, UFC i USADA. Jestem przekonany, że ta sytuacja zostanie rozwiązana.

Fabricio Werdum według wstępnych planów miał zawalczyć z Alexeyem Oleynikiem na gali UFC w Rosji. Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące dalszych losów Brazylijczyka.