Alistair Overeem

Alistair Overeem w ostatnią niedzielę na gali UFC Rotterdamie skończył przed czasem Andrei`a Arlovskiego. Ta wygrana prawdopodobnie da mu prawo do walki o pas mistrza UFC.

Fabricio Werdum, który na sobotniej UFC 198 w Kurytybie, będzie bronić pasa w walce ze Stipe Miocicem, pogratulował Holendrowi imponującego zwycięstwa:

„To była dobra wygrana” Werdum powiedział mediom w Kurytybie. „Overeem jest naprawdę inteligentny, kiedy walczy jest cierpliwy i czeka na właściwy moment. Jego akcja techniczna zaskoczyła wszystkich, tak jak Lyoto Machida zaskoczył Randy Couture`a. Podobało mi się to co zrobił. Nie wiem czy jest następny w kolejce do walki o pas, tak naprawdę nie do mnie należy taka decyzja. Patrząc na jego ostatnie walki mógłby być, ale ja chcę się skupić na mojej kolejnej walce do jakiej dojdzie 14 maja”

Werdum jest niepokonany od 2011 kiedy to na gali Strikeforce, przegrał właśnie z Overeemem. Była to druga walka zawodników, 5 lat wcześniej na gali Pride FC to Brazylijczyk był górą:

„Nie lubię wymówek po przegranej walce ale byłem wtedy mocno przetrenowany. Nasza walka była przekładana dwa razy, a ja popełniłem błąd i nie przerywałem treningów. Nigdy nie czułem się tak źle jak wtedy. Byłem zbyt zmęczony a sama walka była straszna dla nas obu, nikomu się nie podobała. Poddałem go wcześniej w Pride FC i to była również ciężka walka. Teraz jest 1:1 i zobaczmy, co UFC zadecyduje”

12 KOMENTARZE

 1. defthomas

  "Overeem jest naprawdę inteligentny, kiedy walczy jest cierpliwy i czeka na właściwy moment.

  W 100% podpisuję się pod tymi słowami. Cierpliwość i opanowanie bardzo podobają mi się u Kunia. Opanowanie w klatce to podstawowa sprawa o której zapomina wielu zawodników.

 2. Też imponuje mi cierpliwość u Koniny. Ta inteligentna metodyczność połączona z kliniczną precyzją w ciosach (zazwyczaj krótkich, ale zabójczych kombinacjach) dają mega efekt. Mimo wszystko zawsze kibicuję Werdumowi, więc nie obrażę się na jakieś poddanko na Alistairku.

 3. Wy się tak jaracie trzecia walka, a dla mnie jest szansa że nie będzie żadnego Ali vs Werdum, tylko Ali vs Miocic :D. W każdym razie jeśli tak się stanie pojutrze, to nie będzie to dla mnie jakaś Mega sensacja, był ktoś w ciężkiej kto bronił pasa więcej niż dwa razy? 😮

 4. prz

  z jakiej to walki? 🙂

  Overeem vs Werdum w Strikeforce, jakieś 5 lat temu. Nie nadrabiaj tej walki, chyba, że naprawdę nisko cenisz swój czas 😉

 5. To już nie są ci sami zawodnicy co 5 lat temu ( Overeem i Werdum się kompletnie zmienili przez ten czas) i walka może być naprawdę interesująca.

 6. kolorowy facet

  To już nie są ci sami zawodnicy co 5 lat temu ( Overeem i Werdum się kompletnie zmienili przez ten czas) i walka może być naprawdę interesująca.

  Teraz raczej by była w stójce 😉

 7. Werdum naprawdę rozwiną się w stójce dodać do tego opanowanie Konia możemy dostać fajna walkę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.