Nikita Krylov (24-5) już 5 maja powróci do klatki, stając tym samym przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa organizacji Fight Nights Global, który aktualnie dzierży Brazylijczyk Fabio Maldonado (24-11). Pojedynek będzie walką wieczoru gali Fight Nights Global 87, w brazylijskim mieście Sao Paulo.

Ukraiński „Górnik” to jeden z czołowych europejskich półciężkich, niezwiązanych z najlepszą organizacją MMA na świecie. Krylov rozstał się z UFC dwa lata temu, po przegranej z Mishą Cirkunovem (13-4), wcześniej odnotowując świetną passę pięciu zwycięstw. Po opuszczeniu szeregów amerykańskiego giganta, zawodnik z Doniecka zanotował trzy szybkie zwycięstwa.

Maldonado to również były zawodnik UFC. Brazylijczyk w największej organizacji na świecie wyśrubował rekord pięciu zwycięstw i sześciu porażek. Po rozwiązaniu kontraktu związał się z Fight Nights Global, gdzie dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali, kolejno w walce z Fedorem Emelianenko (36-5) i Mikhailem Mokhanatkniem (10-2). Odbudował się walką na gali FNG w Tadżykistanie, a pół roku później wywalczył mistrzowski tytuł, poddając Kurbana Omarova (9-1).

Gala Fight Nights Global 87 odbędzie się 5 maja w Sao Paulo. Poza wcześniej wspomnianą walką wieczoru, organizacja ogłosiła pojedynek pomiędzy Diego Brandao (22-12) i Felipe Froesem (15-3) oraz byłymi zawodnikami UFC – Michaelem Gravesem (6-1) i Eliasem Silverio (13-3).

1 KOMENTARZ

  1. Już myślałem, że połasili się na Arenę Corinthians, ale jednak bezpiecznie wybrali halę do kosza/futsalu. W dobrej części Sao Paulo się ulokowali:redford:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.