Fedor Maldonado

Po walce Fabia Maldonado z Fedorem Emelianenko, menadżer tego pierwszego złożył protest w sprawie werdyktu do rosyjskiej unii MMA. Protest został odrzucony, a o konflikcie interesów jaki zaistniał przy organizacji tego boju, pisaliśmy już na łamach MMARocks. W związku z tak wielkimi powiązaniami Fedora z organem nadzorującym pojedynek, Stefano Sartori zapowiedział, że złoży protest aż do WAMMAA (World MMA Association), która rzekomo nadzoruję rosyjską unię MMA. Poniżej oświadczenie Sartoriego:

Gdy emocje już opadły, oglądaliśmy nagranie wiele razy i stwierdziliśmy, że nie ma możliwości byśmy to przegrali. Albo był remis, albo zwycięstwo Fabia. Wygraliśmy wyraźnie pierwszą rundę 10-8, nie mówiąc o tym, że wszyscy na świecie przerwali by walkę, czego nie zrobił oficjalny sędzia spotkania. Fedor był twardy i wrócił by wygrać drugą rundę 10-9. Ostatnia odsłona była naprawdę bliska i mogą iść w obie strony. Więc w dalszym ciągu: albo zwycięstwo Fabia, albo remis. Byliśmy bardzo zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że wszyscy sędziowie pojedynku byli Rosjanami i że byli zatrudnieni przez nikogo innego jak tylko Fedora Emelianenko, który na dodatek jest głową rosyjskiej unii MMA.

Jeszcze gorzej: Radmir Gabdullin, który przewodził sędziom, sam jest wiceprezydentem rosyjskiej unii MMA. Możecie to zobaczyć na ich stronie: http://unionmma.ru/structure/. Jeśli to nie jest jawny konflikt interesów, to nie wiem nawet jak to nazwać. By sprawiedliwie ocenić ten bój, potrzeba powołać niezależny, międzynarodowy skład sędziowski i o to właśnie apelujemy w tym oświadczeniu. Z racji, że Gabdullin powiedział rosyjskiej prasie, że nie zamierza zaakceptować naszego protestu, nie mamy innego wyjścia jak tylko wnieść protest do WMMAA, która jest organizacją matką rosyjskiej unii MMA.

Zanim skończę, chciałbym powiedzieć, że szczerze wierzę, iż rosyjscy sędziowie nie chcieli celowo skrzywdzić mojego klienta. Konflikt interesów następuje, gdy sędziowie oceniają kogoś, kto jest im bliski. Dlatego z całym szacunkiem prosimy o inny skład sędziowski, który obejrzy i oceni tę walkę.

World MMA Association zdążyło odpowiedzieć na ten apel i organizacja sama wydała własne oświadczenie z którego czytamy, że powoła niezależną komisję do oceny tego boju i przy współpracy rosyjskiej unii MMA, postarają się rozwiązać ten konflikt.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

6 KOMENTARZE

  1. Cloud

    Dlatego z całym szacunkiem prosimy o inny skład sędziowski, który obejrzy i oceni tę walkę.

    Kawul z Lewym na pewno mają kogoś na podorędziu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.