Kilka dni temu świat MMA obiegła dość zaskakująca informacja, że ukraiński półciężki Nikita Krylov (MMA 21-5) pożegnał się z UFC. „Al Capone” nie zgodził się na warunki zawarte w nowym kontrakcie i tym samym został „wolnym zawodnikiem”. Wielu fanów wiązało tego fightera w pierwszej kolejności z Bellatorem oraz rosyjskim organizacjami – M-1, ACB czy kadyrowskim Akhmat. Przed momentem wyjaśniło się z którą organizacją frontu wschodniego związał się 24-latek z Krasnego Łucza.

Wybór Nikity Krylova padł na moskiewskie Fight Nights! Ukraiński półciężki przed momentem podpisał dwuletnią umowę z organizacją Kamila Gadzhieva. Kontrakt został podpisany na oficjalu w klatce podczas trwającej jeszcze gali Fight Nights Global 59: Minakov vs. Linderman w Chimkach. Na tę chwilę nieznany jest jeszcze pierwszy przeciwnik i termin walki.

Popularny „Szachtior” wywodzi się z karate kyokushin. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2012 roku, notując wówczas wspaniałą serię dwunastu zwycięstw z rzędu. W  rok po debiucie Ukrainiec podpisał kontrakt z organizacją UFC, gdzie radził sobie bardzo dobrze. W oktagonie stoczył dziewięć walk, z czego w sześciu zwyciężał. Nikita Krylova nie dawał szans popracować sędziom – wszystkie pojedynki w jego karierze kończyły się przed czasem! W grudniu Krylov stoczył ostatnią walkę dla UFC, przegrał przez poddanie z Mishą Cirkunovem (MMA 13-2).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. moim zdaniem ksw nie walczy o niego bo im nie zależy na dobrych zagranicznych zawodnikach którym trzeba zapłacić duże wyplaty bo sa tak samo rozpoznawalni dla zwykłego Janusza jak jakis noname z Brazylii który kosztuje 5 razy mniej i po drugie taki Capone po wygraniu Pasa mistrzowskiego nie robilby takiego szumu w mediach jak polak który czesto może udzielać wywiadow w Polskich mediach

  2. KSW nie stac na Ukrainca. Poza tym fani KSW go nie znaja, jaki w tym sens? Lepiej zaplacic dwa klocki za niebezpiecznego Brazylijczyka z dodatnim bilansem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.