raisov-vs-balayev-weigh-acb-50

Kiedy na stronie najlepszej rosyjskiej organizacji ACB ukazała się dziś lista zawodników nagrodzonych premią po wczorajszej jubileuszowej gali ACB 50: Strombringer w Sankt Petersburgu, mnóstwo kibiców w komentarzach na mediach społecznościowych organizacji było mocno zaskoczonych, że wśród docenionych zawodników nie znaleźli się bohaterowie pięciorundowej batalii o pas mistrzowski w kategorii piórkowej.

Weteran zapasów stylu wolnego, 40-letni Osetyjczyk Marat Balayev (MMA 7-0) i utalentowany, młodziutki Czeczen Yusuf Raisov (MMA 9-1) dali bez wątpienia najlepszą walkę tego wieczoru, więc jakże zdziwił wszystkich fakt takiej a nie innej decyzji promotorów z Groznego. Przypomnę, że bonus za walkę wieczoru wart 10 tys. dolarów powędrował do półśrednich: Brazylijczyka Marcelo Alfayi (MMA 18-7)  i Czeczena Beslana Isaeva (MMA 35-9). Najlepszym poddaniem popisał się mistrz kategorii koguciej, Dagestańczyk Magomed Magomedov (MMA 13-1), a nagrodę za nokaut gali otrzymał dynamiczny Alexey Butorin (MMA 11-1).

Długo nie trzeba było czekać na reakcję organizacji ACB… Jak poinformowali przed momentem rosyjscy promotorzy, Balayev i Raisov otrzymują nagrodę specjalną w wysokości okrągłego miliona rubli (ok. 68 tys. złotych) każdy z zawodników!

Właściciele organizacji podjęli decyzję, aby dodatkowo wyróżnić Marata Balaeva i Yusufa Raisova za ich walkę podczas gali ACB 50. Sądzimy iż była to jedna z najlepszych walk w rosyjskim MMA. Obaj zawodnicy pokazali twardy charakter i ogromną motywację ku wygranej, nieustannie pracując na przestrzeni wszystkich pięciu rund tego bezkompromisowego boju.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

10 KOMENTARZE

 1. Mają rozmach skurwisyny. K&l jakby mieli taką pensję zapłacić to by się poplakali ale stać ich na conora

 2. Teraz można juz chyba bez cienia wątpliwości stwierdzić, że do innych organizacji ( poza UFC ) trafiać będą wyłącznie zawodnicy, którymi ACB nie będzie zainteresowane.

 3. Czyli ksw się zawinie powoli …
  Pudzian max 3 walki
  Mamed 1
  Cipek 0
  zostaną Borys , Gamer,Narkun czyli o ppv mogą zapomnieć.
  Szara się na Narodowy i to będzie taki złoty strzał … później będzie tylko gorzej

 4. W kwestiach finansowych nie ma sensu porównywać KSW do ACB. Przecież u rusków taki kapitał leży że ciężko się im z nimi równać.

  Żeby nie było, nie bronię KSW.

 5. Ciekawe czy taki Gamer albo Borys dostają pensje w wysokości 65k hehe. Tak wogóle to oni rzucają kasą jak ciasteczkami

 6. Ja pierdole to jest rozmach dopiero:pray: prosic sie beda dobrzy zawodnicy sami o kontrakty w ACB:fingers: tak trzymac!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.