Po kliknięciu wyniki na żywo z gali Fight Nights Global 68: Mokhnatkin vs. Pavlovich w Sankt Petersburgu.

Transmisja będzie dostępna na rosyjskojęzycznych kanałach Матч Боец od godz. 18.00 polskiego czasu oraz Матч ТВ od godz. 20.30 polskiego czasu.

W walce wieczoru – starciu dwóch obiecujących zawodników rosyjskiej królewskiej kategorii – lepszy okazał się Sergey Pavlovich (MMA 11-0). Niepokonany Pavlovich w pięciorundowej stójkowej batalii wypiunktował Mikhaila Mokhnatkin (MMA 9-2-2) i zapewnił sobie tytuł mistrzowski Fight Nights w wadze ciężkiej.

Najwyżej notowany rosyjski ciężki znajdujący się poza UFC, niepokonany Vitaliy Minakov (MMA 20-0) dokonał „ojczyźnianej” pomsty za głowę legendarnego Fedora Emelianneko i zdemolował Brazylijczyka Antonio Silvę (MMA 19-12) w drugiej rundzie co-main eventu gali Fight Nights 68 w Sankt Petersburgu.

Od początku inicjatywa należała do sambisty z Briańska. Minakov już na początku walki na moment rzucił „Bigfootem” i zasypał potężnymi bombami. Potem systematycznie punktował uderzeniami w stójce i wywierał presję. Pogromcę „Ostatniego Cara” stać było jedynie na odpowiedź w postaci kilku niskich kopnięć i nieudane polowania z kontry. W drugiej odsłonie Brazylijczyk rozpoczął bardziej ochoczo, ale Rosjanin przechwycił nogę Silvy, błyskawicznie obalił i zakończył pojedynek uderzeniami w parterze.

Były zawodnik UFC, półciężki Nikita Krylov (MMA 22-5) udanie zadebiutował w rosyjskiej organizacji Fight Nights. Popularny „Szachtior” bez trudności w 53 sekundy odklepał doświadczonego Chorwata Stjepana Bekavaca (MMA 19-7). 24-latek z Krasnego Łucza przechwycił nogę rywala i sprowadził walkę do parteru. Chorwat wychodząc z niedogodnej dla siebie pozycji wpakował się wprost w gilotynę Krylova. Komplet wyników:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski EFN w kategorii ciężkiej
120 kg: Sergey Pavlovich pok. Mikhail Mokhnatkin przez jednogłośną decyzję (48-47, 2 x 49-47), runda 5, 5:00. (Herb Dean)

Pozostałe:

Open: Vitaliy Minakov pok. Antonio Silvę przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2, 1:37. (Herb Dean) ^
93 kg: Nikita Krylov pok. Stjepana Bekavaca przez poddanie (gilotyna), runda 1, 0:53. (Herb Dean)
Open: Tony Johnson pok. Bagę Agaeva przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 1:20. (Herb Dean) ^
77,1 kg: Oleg Dadonov pok. Jackie’go Gosha przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Herb Dean)
83,9 kg: Rustam Chsiev pok. Giorgi’ego Lodzhanidze przez TKO (uderzenia w parterze), runda 3, 2:30. (Vyacheslav Kiselev)
93 kg: Artur Guseinov pok. Hasana Yusefi’ego przez KO (lewy sierpowy), runda 2, 0:50. (Vyacheslav Kiselev)
80 kg: Vladimir Ivanov pok. Dmitriy’a Arisheva przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Vyacheslav Kiselev) ^
77,1 kg: Vasiliy Zubkov pok. Islama Yashaeva przez techniczne poddanie (gilotyna), runda 1, 5:00. (Vyacheslav Kiselev)

^ – pojedynek w umówionym limicie.

36 KOMENTARZE

  1. W karcie jest chyba jeszcze walka  Nikita Chistyakov vs Tomas Deak. Tak przynajmniej na FP jest.

    Teraz Silva będzie wychodził:bayan:

    Wspomnieli komentatorzy o tym, że Silva teraz trenuje w teamie razem z JJ.

  2. U ruskich nic się nie zmienia, po wojnie jak z kilkoma zegarkami chodzili na ręku, tak dzisiaj z kilkoma telefonami na galę i każdego używają 😉

  3. Kompletny mismatch. Niestety nowy Bob Sapp się robi z Silvy, jeszcze więcej sadła tylko niech dorobi. Upadek legendy, aż przykro patrzeć:no no:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.