Relacja i wyniki po przejściu.

Przed momentem zakończyła się impreza moskiewskiej organizacji Fight Nights, która zawitała tym razem ze swoją galą do briańskiej Areny Lodowej. Wydarzenie uświetniło obchody 69 rocznicy oswobodzenia miasta Briańsk spod niemieckiej okupacji. W walce wieczoru jeden z najlepszych obecnie rosyjskich ciężkich – Vitaliy Minakov (MMA 9-0, #25 w Rankingu MMARocks) stoczył łatwy pojedynek z mającym za sobą krótki epizod w UFC Brazylijczykiem – Fabiano Schernerem (MMA 10-10, UFC 0-2), tym samym zakontraktowany do Bellatora Rosjanin udanie pożegnał się ze swoją publicznością przed wyjazdem za ocean. Wczoraj Minakov wnosząc na wagę 113,5 kg okazał się prawie dziesięć kilogramów lżejszy od swojego rywala, jednak czarny pas BJJ z Team Quest nie sprawił żadnych problemów czterokrotnemu Mistrzowi Świata w Sambo. Zawodnik z Kraju Kawy zdecydowanie ustępował szybkością i pracą w stójce, a w tej płaszczyźnie rozegrała się cała walka. Nadzieja rosyjskiej wagi ciężkiej od początku narzuciła swój styl – Vitaliy Minakov punktował niskimi kopnięciami i jednocześnie próbował ustrzelić przeciwnika swoim firmowym, piekielnie mocnym prawym, co urzeczywistniło się w trzeciej minucie rywalizacji. Pogromca naszego Karola Celińskiego najpierw sierpem położył na deski Pega Leve, by później dobić go kilkoma ciosami na szczękę.

Czołowy rosyjski koguci Ali Bagautinov (MMA 8-2) po jednostronnej walce odklepał Białorusina Vadima Zhlobicha (MMA 1-2). Sambista z Moskwy w pierwszej rundzie był bardzo aktywny. Wielokrotnie, ale nieskutecznie próbował poddać Zhlobicha, miał również pełny dosiad i punktował uderzeniami z góry. Na początku drugiej odsłony udało się z powodzeniem zapiąć ciasną gilotynę z której Białorusin nie potrafił już się wyrwać. W wadze półśredniej miejscowy Nikolay Aleksakhin (MMA 3-1) niesiony dopingiem swojej publiczności lewym sierpowym naruszył białoruskiego grapplera – Ilyę Martysyuka (MMA 3-5) i kilkoma młotkami na głowę rywala przekonał sędziego do przerwania rywalizacji. W tej samej kategorii znakomite przygotowanie zapaśnicze zaprezentował gość ze Stanów –  Tarrance Williams (MMA 2-0). Podopieczny Matta Lindlanda od razu idealnie w czasie wszedł pod ręce Mistrza Europy w Sambo – Ivana Kosova (MMA 1-7) i szybko obalił. Kilkanaście sekund później popisał się pięknym suplesem, zdobył dosiad i zakończył walkę uderzeniami. Limit niżej po wyrównanej walce Dmitriy Silnyagin (MMA 1-0) nieznacznie wypunktował Daniela Aselderova (MMA 2-1). Po dwóch rundach sędziowie nie byli w stanie orzec o zwycięstwie żadnego z zawodników. Dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić triumfatora.

W pojedynku dwóch półśrednich: pochodzący z Machaczkały Gadzhi Gadzhiev (MMA 3-4) błyskawiczną akcją zastopował zapaśnika stylu klasycznego – Artema Spichakova (MMA 1-1) z Białorusi. Podobnie zakończyła się rywalizacja w walce otwarcia, gdzie uczestnik rosyjskiego reality-show M-1 Fighter – brańszczanin Artur Astakhov (MMA 1-1) szybko sprowadził walkę do parteru, kończąc brutalnym ground & pound pochodzącego z podmoskiewskiej Bałaszichy – Sergeya Klassena (MMA 0-3). Pełne rezultaty poniżej.

Walka wieczoru:

Open.: Vitaliy Minakov pok. Fabiano Schernera przez KO (prawy sierpowy i uderzenia), 3:51, runda 1.

Główna karta:

59 kg.: Ali Bagautinov pok. Vadima Zhlobicha przez poddanie (gilotyna), 1:01, runda 2.
80 kg.: Alexey Gagarin pok. Michaela Mulleno przez jednogłośną decyzję, 3:00, runda 3.*
77 kg.: Nikolay Aleksakhin pok. Ilyę Martysyuka przez TKO (uderzenia w parterze), 2:18, runda 1.
77 kg.: Tarrance Williams pok. Ivana Kosova przez TKO (uderzenia z dosiadu), 3:18, runda 1.
70 kg.: Dmitriy Silnyagin pok. Daniela Aselderova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
77 kg.: Gadzhi Gadzhiev pok. Artema Spichakova przez TKO (uderzenia w parterze), 2:16, runda 1.
90 kg.: Artur Astakhov pok. Sergeya Klassena przez TKO (uderzenia w parterze), 2:52, runda 1.

* – Bojowe Sambo

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

4 KOMENTARZE

  1. Jakby wyszło jakieś nagranie z walki Minakova to prosiłbym o udostępnienie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.