Wyniki i krótka relacja po przejściu

Nie powiodła się Brazylijczykowi Lucio Linharesowi próba zejścia do kategorii półśredniej. Były fighter UFC w walce wieczoru Fight Festival 31 już w pierwszej rundzie został znokautowany backfistem przez innego byłego zawodnika UFC Kenny’ego Robertsona. To pierwsza porażka Linharesa od czasu przegranej na UFC Fight Night 21 z Yushinem Okamim.

W innych ciekawych walkach zwyciężali; znany z KSW Niko Puhakka, który przez decyzję pokonał znanego z UFC Johna Gundersona, oraz czołowy europejski półciężki Marcus Vanttinen, który w drugiej rundzie zmusił do poddania obijając łokciami Francuza Malika Merada. Po tej walce Fin zakomunikował, że podpisał kontrakt z Bellatorem i na wiosnę wystartuje w turnieju wagi półciężkiej. Swoje pojedynki wygrywali również inni Finowie, piórkowy Joni Salovaara i lekki Juha Pekka Vainikainen.

Walka wieczoru:

80 kg.: Kenny Robertson pok. Lucio Linharesa przez KO (backfist), 4:44 runda 1

Pozostałe:

70 kg.: Niko Puhakka pok. Johna Gundersona przez jednogłośną decyzję, 5:00 runda 3
93 kg.: Marcus Vanttinen pok. Malika Merada przez poddanie (łokcie), 3:29 runda 2
66 kg.: Joni Salovaara pok. Jeremy’ego Pendera przez TKO (uderzenia), 1:32, runda 3
70 kg.: Juha-Pekka Vainikainen pok. Steve’a Lopeza przez jednogłośną decyzję, 5:00 runda 3
73 kg.: Janne Tulirinta zremisował z Sebastienem Garguier, 5:00 runda 3
61 kg.: Janne Elonen-Kulmala pok. Donatasa Karlonasa przez jednogłośną decyzję, 5:00 runda 2
60 kg.: Mikael Silander pok. Perttu Paatolę przez jednogłośną decyzję, 5:00 runda 2

14 KOMENTARZE

 1. Efektowny zwycięstwo Robertsona… Chyba szybko wróci do UFC.

  Muszę przyznać: wielka szkoda, że Puhakka nie zawalczy z Irokezem na KSW.

 2. Nie widzialem jeszcze ich walki, ale ciezko mi sobie wyobrazic Linharesa schodzacego jeszcze trzy kilogramy w dol.

 3. Strasznie mi szkoda Puhakki który przez nasze głupie państwo nie zawalczy na KSW ;( Strasznie był bym ciekaw wyniku Jewtuszko vs Niko …

 4. Głupie Państwo ? Chyba przez takie osoby jak Ty. Jeśli Ciebie to nie dotchnęło, to porozmawiaj może ze starszyzną swojego rodu co sądzą na temat jakichkolwiek objaw faszyzmu.

   

  Sorry za umoralnianie, żeby nie było też chciałbym żeby Nikko walczył w Polsce bo jest bardzo dobrym sportowcem, ale moim zdaniem nasze społeczeństwo, a przynajmniej jego większość, ma jednak prawo do nieakceptowania Puhakki.
  http://www.mmatycoon.com/clothingpublic.php?cid=2610

 5. Uefo mam ogromny szacunek dla „starszyzny” która przeżyła okropne czasy . Jednak w dzisiejszych czasach to tak jakby w pewnym sensie nie pozwolono walczyć np. murzynom – nie wiem jak ty to odbierzesz , jednak może ja jestem za bardzo tolerancyjny bo nie przeżyłem…
  Dla mnie jest to w jakimś sensie dyskryminacja człowieka ( dobrego sportowca ) który oprócz tatuażem nie objawia swojego zainteresowania faszyzmem w żaden inny sposób . Gdzieś słyszałem / czytałem że Puhakka już zerwał kontakty nazistowskie , a sam tatuaż jest to ślad z młodości .
  Ten tatuaż tez nie jest jakiś charakterystyczny żeby odczytać z niego proste przesłanie – są to inicjały jakiejś organizacji faszystowskiej – sam nie mogłęm dostrzec u niego tatużu który dał by mi poznać jego „faszystowską przynalećność” , a co dopiero ” starszyzna ” którą mogło by to urazić .

  Media same można powiedzieć nadmuchały balona o Puhace , a teraz wielka afera …

 6. To prawda, że rozdmuchały aferę i pewnie 90% widzów nie zauważyła by napisu blood and honour na jego klatce (?), a nawet jeśli by zauważyła to nie wiedziała by o co chodzi. Nie mniej jednak jest to propagowanie faszyzmu i moim zdaniem nie powinno się stawiać Puhakki w roli pokrzywdzonego, sam sobie zawinił. Żyjemy w kraju w którym dokonywało się największych zbrodni faszystowskich, nie miejmy więc pretensji o to, że tu się delikatnie mówiąc "nie lubi" lub unika takich ludzi. Zresztą, stwierdzenie że Puhakka skończył z Faszyzmem jest błędne, on tak twierdzi niby w wywiadach, ale jest to tylko poprawność polityczna, stosowana właśnie po to, by nie mieć tego typu akcji w Eurpie i by mieć możliwość walczyć na różnych galach.

 7. nie przez Państwo, tylko takich baranów, którzy siędzą na forach i sie podniecają czy zawodnik jest faszystą, homoseksualistą., itp…. niepotrzebnie rozmuchując ich prywatne życie. Ja się komuś nie podoba jego tatuaż to niech nie ogląda, koniec kropka. Ręce opadają … 

  Gdyby nie takie pitolenie, jakie sami robicie to założyłby rusha i walczyłby na KSW, a tak jest lipa ! 

 8. Zastanawiam się tylko czy byłby taki pojazd na Valtonena jakby miał walczył na KSW 17. I czy w ogóle ludzie wiedzieliby, że mam dziary propagujące faszyzm.

 9. "Ja się komuś nie podoba jego tatuaż to niech nie ogląda"

  To było głupie. Pamiętajmy, że faszyzm jest ideologią nienawiści i te tatuaże są wymowne, nawet jeśli nie bezpośrednio, to jednak dotykają pewne grupy etniczne itp itd.

   

  Żeby była jasność : ja byłem za tym, żeby walczył u nas. Jednak jego tatuaże są po prostu beznadziejne (nawet jeśli są wybrykiem młodości) i potrafię zrozumieć oburzenie niektórych ludzi, dlatego ich bronię.
  http://www.mmatycoon.com/clothingpublic.php?cid=2610

 10. Koles jest faszysta,a to oznacza ze widzialby Was wszystkich najchetniej w postaci popiolu krematoryjnego.DOTARLO???

 11. na poprzedniej gali walczył w rashu, problem zaczął się kiedy gimnazialiści, na forach interentowych zaczęli rozgrzebywać tematy które nie mają  nic wspólnego ze sportami walki. Nikogo nie powinno obchodzić w  co Nikko wierzy, w jakiej jest parti, jaką ideologie wyznaje itd. Mnie intersuje tylko i wyłącznie co zrobi jak wejdzie do klatki/ringu, wydaje mi się, że to jest zdrowe podejście.

 12. ,,Jednak w dzisiejszych czasach to tak jakby w pewnym sensie nie pozwolono walczyć np. murzynom – nie wiem jak ty to odbierzesz , jednak może ja jestem za bardzo tolerancyjny bo nie przeżyłem…”
  Padłem: porównać kompletnie idiotyczną ideologie jaką jest nazizm do murzynów…
  To jest najśmieszniejsze w ludziach broniących nazistów: mówią o wolności dla ludzi, którzy nie szanują praw innych.
  Watek Niko był już dyskutowany setki razy. Ja z przyjemnościom zadam kolejny raz pytanie do tych wszystkich obrońców tego nazisty. Na tym forum jeśli ktoś ośmieli się skrytykować islam to od razu jest zasypywany tekstami w stylu: ,,a wasz Brevik lepszy”. Pytanie jest proste: jak byście zareagowali jeśli na KSW walczyłyby zawodnik który miałby wytatuowane: ,,wyrżnąć muzułmańskie psy”? Też byście pisali o ,,tolerancji”?

 13. W pierwszych 3 linijkach rzuca mi się 3krotnie słowo "były". Jakbyście mogli zmienić np. na weteran, to byłoby fajnie 😉

  Co do samych wyników gali – bez żadnych niespodzianek.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.