Dla mieszkającego i trenującego w Polsce utalentowanego Czeczena Aslambeka Arsamikova (MMA 4-1) dzisiejszy występ w ojczyźnie nie okazał się zbyt szczęśliwy. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn wystąpił podczas zakończonej przed momentem gali ACB 30: Young Eagles 5 w Groznym. Podopieczny duetu Bońkowski – Derlacz niestety przegrał na punkty z solidnym Rosjaninem Stanislavem Vlasenko (MMA 7-1), tym samym zanotował pierwszą porażkę w profesjonalnym rekordzie. Jak dotąd polski Czeczen mógł pochwalić się świetną serią czterech wygranych, m.in. nad Kamilem Gniadkiem czy Damianem Milewskim. W ubiegłym roku Arsamikov związał się dłuższym kontraktem z organizacją ACB.
28-letni Czeczen znakomicie otworzył pojedynek soczystymi niskimi kopnięciami oraz kopnięciami na korpus. W rewanżu otrzymał powalający lewy sierpowy, ale rywal nie wykorzystał okazji, aby zakończyć pojedynek przed czasem. Arsamikov zdołał odzyskać inicjatywę, znalazł się w gardzie Rosjanina i punktował uderzeniami z góry. Końcówkę rundy zaznaczył rzutem. Druga odsłona zdecydowanie należała do zawodnika z Olsztyna. Arsamikov zapunktował obaleniem, sam obronił sprowadzenie i skutecznie kontrolował Vlasenkę w parterze. Trzecie pięć minut to festiwal serii obszernych sierpów zawodnika z Kraju Krasnojarskiego, który tutaj kompletnie zdominował wychowanka Arrachionu. Poniżej komplet wyników z gali ACB 30 w Groznym:
Walka wieczoru:
70 kg: Yusup Umarov pok. Azizbeka Sharipova przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 0:59. (Vyacheslav Kiselev)
Pozostałe:
70 kg: Magomed Raisov pok. Adilbeka Muktarova przez poddanie (kimura), runda 2, 3:52. (Viktor Korneev)
70 kg: Lamberd Akhiadov pok. Rima Khaziakhmetova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Ashot Ashughyan)
66 kg: Sayfullah Dzhabrailov pok. Sergey’a Prokopyuka przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Ashot Ashughyan)
70 kg: Alikhan Suleymanov pok. Alexey’a Oleinika przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1, 1:04. (Vyacheslav Kiselev)
77 kg: Stanislav Vlasenko pok. Aslambeka Arsamikova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Vyacheslav Kiselev)
84 kg: Ali Eskiev pok. Sergey’a Yaskovetsa przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1, 2:38. (Viktor Korneev)
61 kg: Shamil Shakhbulatov pok. Mateusza Kazanovicha przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Viktor Korneev)
61 kg: Xavier Alaoui pok. Firuza Abdulloeva przez poddanie (taktarov), runda 1, 1:51. (Ashot Ashughyan)
66 kg: Rustam Asuev pok. Edika Razakhanova przez poddanie (gilotyna), runda 1, 1:38. (Ashot Ashughyan)
66 kg: Khamzat Dalgiev pok. Valery’ego Gritsutina przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Vyacheslav Kiselev)
84 kg: Baysangur Vakhitov pok. Elmara Muradzade przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Vyacheslav Kiselev)
70 kg: Magomed-Emin Miyatliev pok. Saida-Khamzata Hanukaeva przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Viktor Korneev)
70 kg: Azamat Gazzaev pok. Akhmeda Ibragimova przez niejednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Viktor Korneev)
Open: Anzor Shakhmurzayev pok. Abdulbasira Vagabov przez większościową decyzję, runda 3, 5:00. (Ashot Ashughyan)
70 kg: Rashid Kushu pok. Tamerlana Susurkaeva przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1, 3:18. (Ashot Ashughyan)
lambert akhiadov za to wygral swoja walke
Walka Aslambka:
Zaznaczyłem od momentu zapowiedzi i wchodzenia do oktagonu.
Na wyjazdach to ciężko widzę mają nie tylko nasi rodacy, ale i "nasi Czeczeni" 😉 Bardziej znany Aslambek też miał feralne spotkanie z Djursą swego czasu.