ACB.16.Poster

Po kliknięciu relacja i wyniki gali Absolute Championship Berkut 16: Faley vs. Khandozhko, która odbyła się na moskiewskich Łużnikach.

Bez wątpienia niedosytem zakończyło się danie główne szesnastej gali czeczeńskiej organizacji Absolute Championship Berkut. Tym razem promotorzy z Groznego zawitali do Moskwy.  W walce wieczoru miejscowy półśredni, eksplozywny Sergey Khandozhko (MMA 19-1-1) nie zdążył odpalić swoich fajerwerków, ale i tak odniósł zwycięstwo w pojedynku z Białorusinem Sergeyem Faleyem (MMA 17-8). Od początku zawodnicy oszczędzali ciosy i walczyli bardzo wyważenie. Białorusin próbował kilkukrotnie trafić wysokim kopnięciem, ale przeszywał tylko w powietrze, albo przechodził po rękawicach rywala. Khandozhko punktował swoimi szybkimi prostymi i dołożył obalenie, po którym udało mu się nawet zdobyć dosiad. Utalentowany „Honda” końcówkę zaznaczył kolejnym sprowadzeniem. Koniec końców Sergey Faley niestety odmówił wyjścia do drugiej rundy, sygnalizując kontuzję.

Zwierzęco silny Czeczen Arbi Agujev (MMA 18-6) w zaledwie 12 sekund rozprawił się z Chorwatem Josipem Artukovicem (MMA 10-4). Sparingpartner występującego w UFC Mairbeka Taisumova (MMA 23-5, UFC 3-1) wyprowadził dwa soczyste niskie kopnięcia, w klinczu dwa kolana, następnie obalił i zasypał zawodnika z Zadaru gradem bomb. Sędzia Sergey Pilikhovskiy przerwał walkę, ale po fakcie Chorwat oznajmił, że został trafiony kolanem w krocze. Po kilku minutach narad, sędziowie podjęli decyzję (wydaje się, że słuszną) o przyznaniu wygranej „Monsterowi”.

Doskonale znany polskim kibicom, weteran KSW – Vitor Nobrega (MMA 16-9-1) przegrał na punkty z Rosjaninem Andrey’em Koshkinem (MMA 13-4). Brazylijczyk od czasu sławetnych występów w turnieju wagi średniej KSW kompletnie się nie zmienił. Nobrega jak zwykle przyjmował mnóstwo ciosów i kopnięć to na rękawice, to na korpus, to na uda i polował na dwa obalenia na rundę. W trzeciej odsłonie sędzia Vyacheslav Kiselev świadomie, bądź nieświadomie udaremnił Brazylijczykowi pracę nad firmowym trójkątem rękoma i podniósł walkę do stójki, gdzie rywal grał pierwsze skrzypce. Koshkin dewastował biernego Nobregę kombinacjami kickbokserskimi. Sędziowie orzekli jednogłośnie wygraną Rosjanina.

Twardy grappler z Groznego Albert Duraev (MMA 6-3) dopisał kolejne zwycięstwo do rekordu i odklepał Czecha Patricka Kincla (MMA 13-8) świetnym trójkątem nogami w drugiej rundzie. Doświadczony Czech stawiał opór, ale Czeczen cały czas w pełni kontrolował sytuację i szukał tylko sposobu na zakończenie walki przed czasem. W pierwszej rundzie Duraev był blisko duszenia zza pleców. Co się odwlecze, to nie uciecze i zawodnik Berkutu ciasno dopiął z pleców zwycięską technikę.

Pogromca naszego Krystiana Zakana z gali ACB w Płocku, półśredni Viskhan Amirkhanov (MMA 4-1) gilotyną odklepał Ukraińca Vyacheslava Tena (MMA 9-4-2), a pokonana przez Izabelę Badurek, Czerkieska Zaira Dyshekova (MMA 1-1) w pięknym stylu zdewastowała Osetyjkę Ilonę Daurovą (MMA 1-1). Panie nie zawiodły, a ich pojedynek był pełen akcji. Inicjatywa przechodziła z rąk do rąk. W wyrównanej pierwszej rundzie, na kilkanaście sekund przed gongiem Dyshekova przechyliła szalę przepięknym suplesem i zajściem za plecy. W drugich pięciu minutach początkowo Daurova narzucała swój styl, ale reprezentująca Berkut „Golden Girl”  obroniła sprowadzenie, zdobyła dosiad i totalnie zniszczyła rywalkę ciosami z góry. Walka muszych Fina Mikaela Silandera (MMA 12-3) i Ingusza Yusupa Evloeva (MMA 13-7) została odwołana. Yusup Evloev rozchorował się i nie zdołał wyjść do pojedynku. Komplet wyników:

Walka wieczoru:

77 kg: Sergey Khandozhko pok. Sergey’a Faley’a przez TKO (kontuzja), 5:00, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)

Pozostałe:

57 kg: Mikael Silander (12-3) vs. Yusup Evloev (13-7) ^
77 kg: Arbi Agujev pok. Josipa Artukovica przez TKO (uderzenia w parterze), 0:12, runda 1. (Sergey Pilikhovskiy)
84 kg: Muslim Khizriev pok. Ibrahima Tibilova przez poddanie (balacha), 4:55, runda 1. (Sergey Pilikhovskiy)
77 kg: Andrey Koshkin pok. Vitora Nobregę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
77 kg: Albert Duraev pok. Patricka Kincla przez poddanie (trójkąt nogami), 4:50, runda 2. (Vyacheslav Kiselev)
57 kg: Ruslan Abiltarov pok. Irmesona Cavalcante przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Sergey Pilikhovskiy)
84 kg: Shamkhan Barakhanov pok. Renata Lyatifova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Sergey Pilikhovskiy)
77 kg: Ustarmagomed Gadzhidaudov pok. Imrana Abaeva przez poddanie (trójkąt nogami), 4:06, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
77 kg: Viskhan Amirkhanov pok. Vyacheslava Tena przez poddanie (gilotyna), 4:25, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
57 kg: Velimurad Alkhasov pok. Alexey’a Pastorova przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:21, runda 2. (Sergey Pilikhovskiy)
62 kg: Zaira Dyshekova pok. Ilonę Daurovą przez TKO (uderzenia z dosiadu), 4:08, runda 2. (Sergey Pilikhovskiy)

^ – pojedynek Fina został odwołany. Jego rywal rozchorował się.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

71 KOMENTARZE

 1. Żywiec Abaev takiego wiatru narobił, że operator kamery aż spadł z podium

  EDIT: brawo zwycięzca – na telu nie dam napisać rady ani imienia,ani nazwiska ;p Twardy i opanowany.

 2. Na KSW przerwy zbyt długie, tu zbyt krótkie 🙂

  A propos KRS1 to Irmeson z tym indiańskim tańcem na wejście przyjąłby się idealnie.

 3. mnih

  Na KSW przerwy zbyt długie, tu zbyt krótkie 🙂

  A propos KRS1 to Irmeson z tym indiańskim tańcem na wejście przyjąłby się idealnie.

  To samo pomyślałem. i z tą Capoeirą tez by się sprzedał dobrze.

 4. mnih

  Już chyba o to pytałem… Dlaczego w ACB nie ma taborecików?

  Pawlak też nie korzystał z taborecika UFC podczas swej ostatniej walki. 😀 On po prostu przyzwyczaił się do gal, na których organizatorzy nie zapewniają wygodnego stołka w czasie przerw.

 5. Dobra walka! Dużo się działo, super zakończenie.

  EDIT: Ale tu chyba nikt nie ma, a przecież są tu zawodnicy, którzy nie walczą po raz pierwszy dla ACB.

 6. Hehehe… sędzia Vyacheslav Kiselev udaremnił Nobredze robotę nad firmowym trójkątem.

 7. Muslim… hehehe… :] wow, ale walka bardzo ciekawa.
  Muslim drugi Mamed… jak dziwnie by to nie zabrzmiało 😉

 8. Rushe i lajkry w mma strasznie mnie irytują…

  @Asti, idzie ciągiem, więc raczej nie.

  EDIT: Eh, Silander wciąż odraczany.

  EDIT2: Fail 😀

 9. Rushe i lajkry w mma strasznie mnie irytują…

  @Asti, idzie ciągiem, więc raczej nie.

  EDIT: Eh, Silander wciąż odraczany.

  EDIT2: Fail 😀

 10. mnih

  @gojilla, oni z tego Berkutu chyba tak dla szpanu. Coś jak Mirek, że niby ich celem jest wprowadzanie zawodników do UFC.

  taka rosyjska moda, do tego dres w 3 paski i jest wypas ;] #okolofutbola

 11. mnih

  @gojilla, oni z tego Berkutu chyba tak dla szpanu. Coś jak Mirek, że niby ich celem jest wprowadzanie zawodników do UFC.

  taka rosyjska moda, do tego dres w 3 paski i jest wypas ;] #okolofutbola

 12. Walka Silandera pewnie poza transmisją albo wypadła z niewiadomych, jak na razie, przyczyn.

 13. Walka Silandera pewnie poza transmisją albo wypadła z niewiadomych, jak na razie, przyczyn.

 14. podsumowując: szybka gala, sporo skończeń, sędzia w przypadku Nobregi mógł wypaczyć swoją decyzją wynik walki, rękawice to jakie kto chce UFC czy ACB, whatever, taboretów dla zawodników w klatce nie stwierdzono, a wazeliny to można sobie całą tubkę na twarz rozsmarować. Pomimo tych małych błędów było całkiem OK.

 15. podsumowując: szybka gala, sporo skończeń, sędzia w przypadku Nobregi mógł wypaczyć swoją decyzją wynik walki, rękawice to jakie kto chce UFC czy ACB, whatever, taboretów dla zawodników w klatce nie stwierdzono, a wazeliny to można sobie całą tubkę na twarz rozsmarować. Pomimo tych małych błędów było całkiem OK.

 16. Walka Silandera się nie odbyła. Evloev dość mocno osłabł/pochorował się próbując pierwszy raz zbić do muszej i nie dał rady. Przynajmniej tak mi kumpel z Finlandii mówi.

 17. Podsumowując: Niedosyt w walce wieczoru. "Honda" wygrał po kontuzji rywala. Błyskawiczna i "zwierzęca" wygrana Arbiego "Monster" Agujeva, nuta dramatyzmu w szybkim pojedynku Khizrieva z Tibilovem, "nihil novi" weterana KSW Vitora Nobregi, taniec Capoeira w klatce od Irmesona Cavalcante oraz pełna akcji i przekrojowa walka Zairy Dyshekovej. Udany wieczór z MMA! Piękne show! Gala podobała się.

 18. Podsumowując: Niedosyt w walce wieczoru. "Honda" wygrał po kontuzji rywala. Błyskawiczna i "zwierzęca" wygrana Arbiego "Monster" Agujeva, nuta dramatyzmu w szybkim pojedynku Khizrieva z Tibilovem, "nihil novi" weterana KSW Vitora Nobregi, taniec Capoeira w klatce od Irmesona Cavalcante oraz pełna akcji i przekrojowa walka Zairy Dyshekovej. Udany wieczór z MMA! Piękne show! Gala podobała się.

 19. Pozostaje jednak niedosyt. Z czterech ćwierćfinałów odbyły się dwa. Patologia sędziowska w walce Nobrieg. Poza tym w poważnej organizacji (a za taką uważam ACB) zawodnicy w konkretnych walkach powinni walczyć w takich samych rękawicach, a rush guardy i lajkry powinny być zabronione.

  PS
  Mam nadzieję, że VN nie strzeli fochya,a ACB zechce zestawić rewanż z Saidovem 😉

 20. Pozostaje jednak niedosyt. Z czterech ćwierćfinałów odbyły się dwa. Patologia sędziowska w walce Nobrieg. Poza tym w poważnej organizacji (a za taką uważam ACB) zawodnicy w konkretnych walkach powinni walczyć w takich samych rękawicach, a rush guardy i lajkry powinny być zabronione.

  PS
  Mam nadzieję, że VN nie strzeli fochya,a ACB zechce zestawić rewanż z Saidovem 😉

 21. Billy Boola

  Przynajmniej tak mi kumpel z Finlandii mówi.

  @Billy Boola, mógłbyś wykorzystać swoje znajomości i dowiedzieć się czy którakolwiek z najbliższych fińskich gal (25 kwietnia – Fight Night Finland i Lappeenranta Fight Night; oraz 16 maja – Cage 30) będzie nadawana on-line? Ewentualnie w tv i jeżeli tak to w jakiej – wygrzebie się streama 😉

 22. Billy Boola

  Przynajmniej tak mi kumpel z Finlandii mówi.

  @Billy Boola, mógłbyś wykorzystać swoje znajomości i dowiedzieć się czy którakolwiek z najbliższych fińskich gal (25 kwietnia – Fight Night Finland i Lappeenranta Fight Night; oraz 16 maja – Cage 30) będzie nadawana on-line? Ewentualnie w tv i jeżeli tak to w jakiej – wygrzebie się streama 😉

 23. @mnih, oto co się dowiedziałem:

  Żadna z tych gal nie będzie w ich TV.

  Oficjalny stream do Lappeenranta Fight Night 12 będzie, ale płatny (7 EUR) pod adresem https://sporttv.fi/events (nie jest pewien, czy to działa poza Finlandią, ale przypuszcza, że tak).

  O FNF 9 nie było oficjalnej informacji, ale ich poprzednia gala miała stream (też płatny) pod tym samym adresem co powyżej, więc może ta też będzie (będzie się dowiadywał jeszcze od samego promotora).

  Oficjalny stream do Cage 30 będzie pod http://www.istv.fi/ – ten serwis dla odmiany wymaga płatnej miesięcznej subskrypcji.

 24. @mnih, oto co się dowiedziałem:

  Żadna z tych gal nie będzie w ich TV.

  Oficjalny stream do Lappeenranta Fight Night 12 będzie, ale płatny (7 EUR) pod adresem https://sporttv.fi/events (nie jest pewien, czy to działa poza Finlandią, ale przypuszcza, że tak).

  O FNF 9 nie było oficjalnej informacji, ale ich poprzednia gala miała stream (też płatny) pod tym samym adresem co powyżej, więc może ta też będzie (będzie się dowiadywał jeszcze od samego promotora).

  Oficjalny stream do Cage 30 będzie pod http://www.istv.fi/ – ten serwis dla odmiany wymaga płatnej miesięcznej subskrypcji.

 25. @mnih, nie ma sprawy. Jedna jeszcze uwaga – nie będzie jednak żadnego streamu FNF 9 tym razem (potwierdzili), tylko potem zapewne walki będą dostępne na Youtubie.

 26. @mnih, nie ma sprawy. Jedna jeszcze uwaga – nie będzie jednak żadnego streamu FNF 9 tym razem (potwierdzili), tylko potem zapewne walki będą dostępne na Youtubie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.