Takenori Sato Sherdog

(Foto: Sherdog.com) Kontuzja wykluczyła Nate’a Loughrana z walki z Erickiem Silvą i na jego miejsce UFC ściągnęła obecnego posiadacza tytułu King of Pancrase w wadze półśredniej, Takenori Sato. Tym samym karta interesującego UFC Fight Night 36 w Jaragua do Sul została zamknięta.

Nate Loguhran (11-1) miał powrócić do UFC po pięcioletniej przerwie, kiedy to przegrał z Timem Credeurem, doznając złamania żeber. Od tego czasu wygrał dwie walki, jednak nieznana nam jeszcze kontuzja wykluczyła go z ciężkiego powrotu przeciw Erickowi Silvie.

W jego miejsce ściągnięto Takenori Sato (17-8-7), który jest niepokonanym od dziesięciu walk Królem Pancrase w wadze półśredniej. Można jednak podważać klasę jego przeciwników, z których kilku miało ujemne rekordy. W ciągu dziesięciu walk bez porażki znalazły się także dwa remisy. Japończyk pierwszy raz zawalczy poza ojczyzną.

Erick Silva (15-3, 1 NC) walczy w UFC z mieszanym szczęściem, pomimo wielkich nadziei, które pokładali w nim Brazylijczycy. Ostatnio pokonał Jasona Higha przez szybkie poddanie, by w następnej walce ulec Don Hyun Kimowi przez nokaut w drugiej rundzie.

W walce wieczoru na brazylijskim UFN zobaczymy niezwykle interesujące zestawienie Machida vs. Mousasi, a w drugiej z walk wieczoru równie elektryzujące Jacare vs. Carmont. Na karcie nie brakuje nazwisk, które znamy z dobrych walk, które będziemy mieli okazję zobaczyć już 15 lutego na antenie Orange Sport.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.