Jakiś czas temu pisaliśmy, że walka Kamaru Usmana z Emilem Weberem Meekiem, przeniesiona została na UFC 219. Dziś organizacja potwierdziła, że zestawienie nie odbędzie się na UFC 219, a na UFC Fight Night 124. Gala rozpocznie się 14 stycznia w St. Louis, Missouri i głównym wydarzeniem wieczoru będzie konfrontacja Jeremy’ego Stephensa z Doo Ho Choiem. Największa na świecie organizacja MMA wrzuciła z tej okazji stosowną grafikę na swoim europejskim koncie na Instagramie:

Usman jest niepokonanym Nigeryjczykiem, który nie przegrał jeszcze w UFC. Zawodnik ten stoczył już 6 walk i wszystkie zwyciężył. Udało mu się odprawić takie nazwiska jak Moraes, Strickland, Warlly Alvesa, Edwardsa czy Yakovleva. To również zwycięzca 21. edycji The Ultimate Fighter w której American Top Team konkurowało z Blackzilians.

Meek polskim fanom najbardziej znany jest z walki z Albertem Odzimkowskim, którą stoczył w 2015 roku na gali FEN 8. Wówczas przegrał on z Albertem, ale trzy walki później udało mu się skończyć przed czasem i zainteresowała się nim największa na świecie organizacja MMA. Równo rok temu debiutował w UFC i na punkty udało mu się pokonać Jordana Meina.

 

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.