Li Jingliang potrzebuje nowego przeciwnika do walki na najbliższej gali UFC w Pekinie. Początkowo miał konfrontować się z Elizeu Zaleskim, jednak Brazylijczyk z powodu kontuzji prawego kolana będzie zmuszony zrezygnować z walki. Jak podaje „Capoeira”, 31-latek doznał częściowego zerwania więzadeł w stawie kolanowym. Na szczęście obejdzie się bez operacji, jednak zawodnik wagi półśredniej będzie mógł wrócić do treningów dopiero za trzy tygodnie.

Wielu kibiców MMA czekało na tę walkę. Zaleski (MMA 20-5), zwycięzca ostatnich sześciu walk w UFC, jest znany ze swojej fantastycznej dynamiki, wykonując spektakularne finisze w swoich starciach. Warto przypomnieć wygraną nad Seanem Stricklandem po efektownej obrotówce, oraz Luigim Vendraminim, po „latającym kolanie”.

Jingliang (MMA 15-5), który czeka na nowego przeciwnika, wygrał w czerwcu po decyzji sędziów pojedynek z Daichie Abe. Kilka miesięcy przed zwycięstwem nad Japończykiem, przegrał z Jakiem Matthewsem.

UFC w Pekinie odbędzie w hali Cadillac Arena. Główną walką będzie starcie Curtisa Blaydesa z Francisem Ngannou.

1 KOMENTARZ

  1. Li Jingliang to jest jeden z tych zawodników, do których bym nie wyszedł nawet z rocznym wyprzedzeniem za mniej niż 100 tys $ dolarów. Nie wiem czemu ale gosciu wywołuje u mnie emocje które podświadomie każą mi myśleć że jest psychopatą :mamed:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.