Poniżej wyniki gali Fight Nights Global 59: Minakov vs. Linderman w podmoskiewskich Chimkach.

Najlepszy rosyjski ciężki Vitaliy Minakov (MMA 19-0) dopisał kolejne zwycięstwo do niesplamionego porażką rekordu i odprawił przed czasem Amerykanina D.J. Lindermana (MMA 20­-11). Trzeba jednak przyznać, że skazywany przez wszystkich na sromotną porażkę 33-letni Kalifornijczyk napsuł trochę krwi niepokonanemu sambiście z Briańska i był o krok od sprawienia sensacji już w pierwszej rundzie.

Od początku inicjatywa była po stronie Rosjanina. Ulubieniec publiczności wywierał ciągłą presję i punktował pojedynczymi uderzeniami oraz kopnięciami w stójce. Pod koniec pierwszej odsłony ostatnie słowo należało do Amerykanina. Linderman wypuścił lewy sierpowy, który trafił wprost na szczękę rywala. Rosyjski ciężki zaczął bezwładnie płynąć w klatce i tylko gong kończący rundę uratował go przed sensacyjną porażką. Przerwa pozwoliła mu wrócić do żywych.

Druga runda całkowicie należała już do Minakova. Mistrz Bellatora przystąpił do egzekucji, zdobył dosiad i zdewastował Lindermana potężnymi bombami i łokciami z góry. Aż dziw, że Amerykanin przetrwał do końca rundy. W trzecich pięciu minutach obu stronom wyraźnie brakowało już paliwa. Zawodnicy zaryzykowali i poszli na bójkę – wymieniali w stójce potężne sierpy. W takiej batalii górą okazał się Rosjanin. Sambista trafił w końcu czysto prawym sierpowym na szczękę, a DJ Linderman nieprzytomny padł na matę. Komplet wyników:

Walka wieczoru:

Open: Vitaliy Minakov pok. D.J. Lindermana przez KO (prawy sierpowy), runda 3, 3:09. (Gennadiy Zuev)

Pozostałe:

70 kg: Akhmet Aliev pok. Efraina Escudero przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Gennadiy Zuev)

Półfinał Grand Prix Fight Nights
61 kg: Tomas Deak pok. Alexandra Yanisheva przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 1:24. (Dmitriy Valuevich)

84 kg: Roman Kopylov pok. Artema Shokalo przez TKO (cios na wątrobę), runda 3, 4:10. (Dmitriy Valuevich)
66 kg: Alexander Matmuratov pok. Adi’ego Alica przez większościową decyzję (29-28, 29-29, 29-28), runda 3, 5:00. (Dmitriy Valuevich)
93 kg: Alexey Sidorenko pok. Yusupa Suleymanova przez większościową decyzję (29-28, 29-29, 29-28), runda 3, 5:00. (Gennadiy Zuev)

Półfinał Grand Prix Fight Nights
57 kg: Vartan Asatryan pok. Elmara Ibragimova przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 4:07. (Dmitriy Valuevich)

Ćwierćfinał Grand Prix Fight Nights
93 kg: Kurban Omarov pok. Joaquima Ferreirę przez TKO (werbalne poddanie po ciosie w parterze), runda 2, 1:36. (Dmitriy Valuevich)

70 kg: Nariman Abbasov pok. Artur Zaynukova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Dmitriy Valuevich)
57 kg: Rizvan Abuev pok. Kanybeka Beisheeva (-)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. Myśleli, że przywieźli ruskiemu superbohaterowi kolejnego miękkiego ogóra do zgniecenia, a tu nie tylko się nieźle z nim musiał naużerać, ale i sam mało nie padł. Muzyka z Rocky'ego niezbyt na miejscu, he.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.