Poniżej wyniki gali Fight Nights Global 59: Minakov vs. Linderman w podmoskiewskich Chimkach.

Najlepszy rosyjski ciężki Vitaliy Minakov (MMA 19-0) dopisał kolejne zwycięstwo do niesplamionego porażką rekordu i odprawił przed czasem Amerykanina D.J. Lindermana (MMA 20­-11). Trzeba jednak przyznać, że skazywany przez wszystkich na sromotną porażkę 33-letni Kalifornijczyk napsuł trochę krwi niepokonanemu sambiście z Briańska i był o krok od sprawienia sensacji już w pierwszej rundzie.

Od początku inicjatywa była po stronie Rosjanina. Ulubieniec publiczności wywierał ciągłą presję i punktował pojedynczymi uderzeniami oraz kopnięciami w stójce. Pod koniec pierwszej odsłony ostatnie słowo należało do Amerykanina. Linderman wypuścił lewy sierpowy, który trafił wprost na szczękę rywala. Rosyjski ciężki zaczął bezwładnie płynąć w klatce i tylko gong kończący rundę uratował go przed sensacyjną porażką. Przerwa pozwoliła mu wrócić do żywych.

Druga runda całkowicie należała już do Minakova. Mistrz Bellatora przystąpił do egzekucji, zdobył dosiad i zdewastował Lindermana potężnymi bombami i łokciami z góry. Aż dziw, że Amerykanin przetrwał do końca rundy. W trzecich pięciu minutach obu stronom wyraźnie brakowało już paliwa. Zawodnicy zaryzykowali i poszli na bójkę – wymieniali w stójce potężne sierpy. W takiej batalii górą okazał się Rosjanin. Sambista trafił w końcu czysto prawym sierpowym na szczękę, a DJ Linderman nieprzytomny padł na matę. Komplet wyników:

Walka wieczoru:

Open: Vitaliy Minakov pok. D.J. Lindermana przez KO (prawy sierpowy), runda 3, 3:09. (Gennadiy Zuev)

Pozostałe:

70 kg: Akhmet Aliev pok. Efraina Escudero przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Gennadiy Zuev)

Półfinał Grand Prix Fight Nights
61 kg: Tomas Deak pok. Alexandra Yanisheva przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 1:24. (Dmitriy Valuevich)

84 kg: Roman Kopylov pok. Artema Shokalo przez TKO (cios na wątrobę), runda 3, 4:10. (Dmitriy Valuevich)
66 kg: Alexander Matmuratov pok. Adi’ego Alica przez większościową decyzję (29-28, 29-29, 29-28), runda 3, 5:00. (Dmitriy Valuevich)
93 kg: Alexey Sidorenko pok. Yusupa Suleymanova przez większościową decyzję (29-28, 29-29, 29-28), runda 3, 5:00. (Gennadiy Zuev)

Półfinał Grand Prix Fight Nights
57 kg: Vartan Asatryan pok. Elmara Ibragimova przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1, 4:07. (Dmitriy Valuevich)

Ćwierćfinał Grand Prix Fight Nights
93 kg: Kurban Omarov pok. Joaquima Ferreirę przez TKO (werbalne poddanie po ciosie w parterze), runda 2, 1:36. (Dmitriy Valuevich)

70 kg: Nariman Abbasov pok. Artur Zaynukova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Dmitriy Valuevich)
57 kg: Rizvan Abuev pok. Kanybeka Beisheeva (-)

27 KOMENTARZE

 1. Myśleli, że przywieźli ruskiemu superbohaterowi kolejnego miękkiego ogóra do zgniecenia, a tu nie tylko się nieźle z nim musiał naużerać, ale i sam mało nie padł. Muzyka z Rocky'ego niezbyt na miejscu, he.

 2. Co za kurwa sędzia , przecież Liderman praktycznie od połowy drugiej rundy nie wiedział gdzie jest i tylko się bronił !!! Przez takie walki jak ta niektórzy ludzie myślą że to walka na śmierć i życie!

 3. Wał jakiś ?

  Streścić ktoś jak wyglądała walka Minakova ?

  Gong na koniec pierwszej rundy uratował Minakova. Wyłapał lewego sierpa na szczękę i już tańczył. 2 runda – egzekucja na Lindermanie. 3 runda – w stójce na zmianę rzucali torpedy, w końcu Minakov trafił raz, drugi i pod siatką czysto prawym sierpowym na szczękę.

 4. Gong na koniec pierwszej rundy uratował Minakova. Wyłapał lewego sierpa na szczękę i już tańczył. 2 runda – egzekucja na Lindermanie. 3 runda – w stójce na zmianę rzucali torpedy, w końcu Minakov trafił raz, drugi i pod siatką czysto prawym sierpowym na szczękę.

  Dzięki.

 5. Wał jakiś ?

  Streścić ktoś jak wyglądała walka Minakova ?

  Historia trzech rund. W pierwszej chaotycznie rzucane cepy w stójce. Dwa faule na Didżeju – paluch w oko i kop w jaja. Minakow dużo chybia, pod sam koniec rundy nadziewa się na kontrę i tańczy, kiedy trąbią na koniec. Wkurzony odpycha sędziego, który chce mu pomóc pójść do narożnika.

  Druga runda. Minakow na kurwie od razu idzie po zapasy i parterze wali w Lindermana jak w bęben, nawet nie próbuje poddań. DJ kręci się niezdarnie, ale nie może uciec. Minakow rozwala mu nos, krew dookoła, sędzia przygląda się z neutralnym zainteresowaniem, jakby zastanawiał się, czy DJ padnie sam czy ktoś przyjdzie go uratować. Runda się kończy, DJ obity, Minakow zmęczony młóceniem go.

  Trzecie runda, obaj pływają na chodząco, większość ciosów w powietrze, Minakow zaczyna trafiać, Linderman parę razy daje radę uciec, wreszcie Minakow osacza go przy siatce i wali chaotycznie na lewo i prawo. DJ nie ma siły się zasłaniać, próbuje unikać, ale obrywa. Sędzia znowu z umiarkowanym zainteresowaniem przygląda się, dopóki wreszcie Minakow nie trafia na szczenę i nieprzytomny DJ zalicza faceplanta w podłogę. Sędzia wreszcie uznaje, że to jednak dość. Wyczerpany Minakow dyszy z rękami na kolanach.

  Aha, walka była na 5 rund, nie 3, co komentatorzy co jakiś czas wspominali.

 6. Po tej walce DJ Linderman na pewno nie będzie narzekał na brak propozycji od rosyjskich promotorów, zresztą nie tylko rosyjskich, bo prawie znokautował i postawił zacięty opór zawodnikowi, który przez wielu jest uważany za najlepszego zawodnika wagi ciężkiej MMA. Tym samym DJ Linderman pokazał, że jak jest przygotowany, to jest naprawdę niebezpieczny i może być naprawdę bardzo mocnym zawodnikiem. Gratulacje dla Lindermana.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.