efm show pasternak różański

Maciej Różański zwyciężył w walce wieczoru EFM SHOW i wywalczył pas mistrzowski organizacji. „Spartan” po pięciorundowym pojedynku pokonał Michała Pasternaka przez jednogłośną decyzję.

Różański od pierwszych sekund walki ruszył do ofensywy i zaatakował serią ciosów. Zawodnicy przeszli do klinczu pod siatką, akcja na moment trafiła do parteru, ale ostatecznie Maciej i Michał wrócili na nogi. Po rozerwaniu uchwytu Różański kontynuował wywieranie presji na przeciwniku. Maciej docisnął rywala do siatki i ponownie oglądaliśmy klincz. W połowie rundy Pasternak wyglądał na dużo mocniej zmęczonego od Macieja. Różański obalił Pasternaka i wylądował w półgardzie. ”Spartan” spokojnie kontrolował rywala w parterze, rozbijając go przy tym krótkimi ciosami. Pierwsza runda minęła zdecydowanie pod dyktando Macieja Różańskiego, który utrzymał Pasternaka na plecach do końca rundy.

W drugiej odsłonie Różański w dalszym ciągu napierał na rywala i pozostawał aktywniejszą stroną podczas wymian w stójce. Maciej skrócił dystans i ponownie obalił „Wampira”. Po minucie spędzonej na plecach Michałowi udało się wstać z pomocą siatki. Zmęczony Pasternak przyjmował jednak kolejne ciosy od „Spartana”. Różański przeszedł do klinczu, skąd zanotował kolejne sprowadzenie. Maciej ze spokojem kontrolował Pasternaka w parterze i tym samym zapisał na swoje konto również drugą rundę tego starcia.

„Spartan” punktował Pasternaka w stójce, na szczękę Michała spadały liczne ciosy. Różański był o wiele szybszy i skuteczniejszy w swoich atakach. Pasternak starał się odpowiadać i rozpętać otwartą bójkę, ale zmęczenie uniemożliwiało mu nawiązanie bardziej wyrównanej potyczki. Wraz z upływem czasu Różański również zwolnił. Maciej na krótko przeniósł akcję do klinczu. „Wampir” wytrwale przyjmował uderzenia ze strony przeciwnika i w końcówce trzeciej rundy udało mu się przejąć inicjatywę. Pasternak zadał kilka celnych ciosów i przez dłuższy moment utrzymał „Spartana” w zwarciu pod siatką.

Szybko po rozpoczęciu czwartej odsłony Różański zanurkował po udane obalenie. Maciej znalazł się w półgardzie i z tej pozycji rozpoczął pracę nad rozbijaniem przeciwnika. Podczas próby zmiany pozycji Pasternak uciekł do stójki. „Wampir” ruszył do przodu, regularnie atakując ciosami. Po krótkim klinczu Michał wrócił do wywierania presji w stójce. Pasternak docisnął rywala do siatki, teraz to po Różańskim było bardziej widać trudy tego starcia. Tempo pojedynku spadło, runda kończyła się w kolejnym klinczu zainicjowanym przez „Spartana”.

Pasternak niewiele robił sobie z celnych uderzeń Różańskiego i samemu coraz śmielej atakował w stójce. Obaj walczyli już z opuszczoną gardą. W końcu Michał osunął się na matę pod wpływem kolejnych ciosów. Sędzia ringowy uważnie przyglądał się sytuacji, ale nie zdecydował się na przerwanie. Akcja przeniosła się do parteru, w zamkniętej gardzie „Spartana” znalazł się Pasternak. Michał utrzymywał Różańskiego na plecach i rozbijał go ciosami z górnej pozycji. Pasternak utrzymał inicjatywę w parterze aż do końca pojedynku. Po pięciu rundach boju i jednogłośnej decyzji sędziów w górę powędrowała ręka Macieja Różańskiego.

93 kg: Maciej Różański pok. Michała Pasternaka przez jednogłośną decyzję (48-47, 49-46, 48-47)

Pełne wyniki gali EFM SHOW

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of mateusz19191010
mateusz19191010

UFC
Featherweight

8,426 komentarzy 7,720 polubień

Mega ciężki pojedynek.

Odpowiedz polub