Świetna walka w kategorii lekkiej planowana jest na jedną z marcowych gal UFC. Edson Barboza ma zmierzyć się wtedy z Justinem Gaethje. Według MMAjunkie.com, kontrakty nie zostały jeszcze podpisane. Mówi się, że zawodnicy zawalczą albo na UFC on ESPN+ 6, 23 marca albo na UFC on ESPN 2, 30 marca.

Barboza (20-6 MMA) wygrał ostatnio w dobrym stylu demolując Dana Hookera w trzeciej rundzie na UFC on FOX 31. Brazylijczyk okrutnie obił Hangmana w stójce. Barboza to autor jednego z najbardziej widowiskowych nokautów w historii UFC.

Gaethje (19-2 MMA) nie występował w oktagonie od sierpnia tamtego roku, kiedy to znokautował Jamesa Vicka. Mówiło się, że ma on w kolejnej walce zmierzyć się z Alem Iaquintą, lecz Ragin nie jest chętny na zestawienie z Highlightem.

40 KOMENTARZE

 1. Kozaczek walka w chuj ale sprawa jest banalnie prosta. Albo Barboza ustrzeli czymś zbierającego wszystko jak leci na ryj Justina albo Geathje swoją presją skończy Barboze jeśli będzie to ME a jeśli nie to wypunktuje.

 2. Ciekawe czy taktyka "o ile morda wytrzyma, to do Władywostoku" zda egzamin przy kimś tak mocno napierdalającym jak Barboza. Widzę dwa scenariusze – Gacie zbiera wszystko na pizdę, ale dojeżdża Edka pod "siadkom" raz po raz i w końcu go łamie, bo Brazol z psychiki nie słynie. Drugi scenariusz, to Edson obijający Gacie jak Rocky truchło świń w chłodni i potem kończy go jakąś pizdą z nogi z całej epy.

 3. Barboza easy.

  Sztos walka! War Edek!!! Ale będą lowkingi z obu stron leciały :brainoverload:

  Jeden lowking bankowo pójdzie na głowę 😆 Nawet wiem od którego zawodnika :muttley:

 4. Ciekawe czy taktyka "o ile morda wytrzyma, to do Władywostoku" zda egzamin przy kimś tak mocno napierdalającym jak Barboza. Widzę dwa scenariusze – Gacie zbiera wszystko na pizdę, ale dojeżdża Edka pod "siadkom" raz po raz i w końcu go łamie, bo Brazol z psychiki nie słynie. Drugi scenariusz, to Edson obijający Gacie jak Rocky truchło świń w chłodni i potem kończy go jakąś pizdą z nogi z całej epy.

  Czy można tak łatwo mentalnie Barbozę złamać, to bym dyskutował..Jego walki z Khabibem i Lee temu przeczą.

 5. Co ma do tego psycha. Barboza nie istnieje pod presją co pokazał Khabib klepiąc go nawet w stójce , Tony  który zbierał aż miło ale Edek już wydolnościowo nie wytrzymał i zrobi to Gejczi,

 6. Mogliby się naparzać samymi lowkickami, a i tak ta walka byłaby fenomenalna. Jaram się!

  Szkoda tylko, że z dwóch chyba najbardziej przeze mnie lubianych zawodników wagi lekkiej (no może poza Pettisem i Conorem) któryś będzie musiał przegrać.

 7. Czy można tak łatwo mentalnie Barbozę złamać, to bym dyskutował..Jego walki z Khabibem i Lee temu przeczą.

  Barboza prędzej wyzionie ducha niż się złamie. To jego kardio nie wytrzymuje, nie psycha.

 8. Barboza prędzej wyzionie ducha niż się złamie. To jego kardio nie wytrzymuje, nie psycha.

  Zgadzam się. Dodałbym do tego, że preferuje walkę w dystansie, gdzie może korzystać z kopnięć. Naturalne więc, że mocna presja mu nie służy. Ale to kwestia stylu walki, pod względem charakteru trudno mu coś zarzucić.

 9. Bogowie MMA wysłuchali naszych modlitw! Szykuje nam sie kandydat do rundy roku, Jak wyjda do klatki i nic się po drodze nie spierdoli, żadne tiramisu, czy dźwignia na kostke tzw "cable choke" będę w siódmym niebie. Jeszcze tylko czekam na Till vs Masvidal i juz mroże Jacka na te dwa wydarzenia. Brawo Łysy kutasie!

 10. Bogowie MMA wysłuchali naszych modlitw! Szykuje nam sie kandydat do rundy roku, Jak wyjda do klatki i nic się po drodze nie spierdoli, żadne tiramisu, czy dźwignia na kostke tzw "cable choke" będę w siódmym niebie. Jeszcze tylko czekam na Till vs Masvidal i juz mroże Jacka na te dwa wydarzenia. Brawo Łysy kutasie!

  Till lepiej z Confingtonem.

  Niech coś zrobi dla MMA i rozpierdoli płaczka cwaniaczka.

 11. Ciekawe czy taktyka "o ile morda wytrzyma, to do Władywostoku" zda egzamin przy kimś tak mocno napierdalającym jak Barboza. Widzę dwa scenariusze – Gacie zbiera wszystko na pizdę, ale dojeżdża Edka pod "siadkom" raz po raz i w końcu go łamie, bo Brazol z psychiki nie słynie. Drugi scenariusz, to Edson obijający Gacie jak Rocky truchło świń w chłodni i potem kończy go jakąś pizdą z nogi z całej epy.

  Raczej nie. Ja nie sądzę,by to był sposób.

 12. Mogliby się naparzać samymi lowkickami, a i tak ta walka byłaby fenomenalna. Jaram się!

  Szkoda tylko, że z dwóch chyba najbardziej przeze mnie lubianych zawodników wagi lekkiej (no może poza Pettisem i Conorem) któryś będzie musiał przegrać.

  Dalej lubisz Conora? Po ostatniej walce też?

 13. Till lepiej z Confingtonem.

  Niech coś zrobi dla MMA i rozpierdoli płaczka cwaniaczka.

  W sumie egzekucja na cwaniaku też miła dla oka.

 14. Dalej lubisz Conora? Po ostatniej walce też?

  Walka nie miała nic do rzeczy, bardziej mnie wkurwiał wcześniej paroma tekstami, ale ogólnie lubię jego charyzmatyczność i ten kontrolowany chaos w stójce. Kiedyś bardziej go lubiłem niż teraz, ale porażka z Khabibem nie miała żadnego wpływu na moją sympatię do jego osoby 🙂

 15. Walka nie miała nic do rzeczy, bardziej mnie wkurwiał wcześniej paroma tekstami, ale ogólnie lubię jego charyzmatyczność i ten kontrolowany chaos w stójce. Kiedyś bardziej go lubiłem niż teraz, ale porażka z Khabibem nie miała żadnego wpływu na moją sympatię do jego osoby 🙂

  chyba charyzme

 16. chyba charyzme

  Nie lubię jego charyzmy, tylko to, że jest charyzmatyczny, dlatego w ten sposób to ująłem 🙂

 17. :matt:

  Na którym miejscu utrzymuje się Barboza w rankingu  ufc? W okolicy powyżej średniej ale lekko.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.