Plany Khabiba Nurmagomedova mogą się nieco skomplikować.

Jak wiemy Rosjanin chciał, aby UFC zestawiło go z Tonym Fergusonem, kiedy to aktualny mistrz dywizji do 70 kilogramów, Conor McGregor miałby zmierzyć się z Natem Diazem. Edson Barboza, który ostatnio świetnie radzi sobie w oktagonie UFC, twierdzi jednak, iż organizacja zaoferowała mu pojedynek z Nurmagomedovem, który zaakceptował. Wszystko zależy teraz od Rosjanina.

Zaoferowali mi tę walkę i ją zaakceptowałem. Powiedziałem, że będę gotowy na 30 grudnia, teraz wszystko zależy od niego. Zobaczymy co zrobi. Widziałem wczoraj wywiad, w którym mówił, że może zawalczyć ze mną jak Conor zmierzy się z Fergusonem. Dana White powiedział, że zorganizują tę walkę więc wierzę, że w moim następnym pojedynku zawalczę z Khabibem.

Oczywiście, że chcę starcia z nim. To jeden z najlepszych zawodników na świecie, szanuję go, jego drużynę. Jest numerem 2., ja jestem numerem 3., więc ta walka ma sens.

Barboza wygrał trzy walki z rzędu, w tym czasie pokonując takich zawodników jak Anthony Pettis czy Gilbert Melendez. Nurmagomedov w ostatnim pojedynku pokonał Michaela Johnsona. Później miał on zawalczyć z Tonym Fergusonem, jednakże z powodów zdrowotnych musiał wycofać się z tego pojedynku.

UFC 219 odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas.

9 KOMENTARZE

  1. Niestety ale Khabib przez gwałt w parterze mimo iż Edson ma bardzo dobre defensywne zapasy.

  2. Niestety ale Khabib przez gwałt w parterze mimo iż Edson ma bardzo dobre defensywne zapasy. Rusek wyłapie pare kopniaków w stójce a potem już będzie obijał bezlitośnie Barboze na ziemi.

  3. Barboza ma szalenie efektowny styl walki, ma instynkt zabójcy. Dla Khabiba taki match-up jest niebezpieczny, bo owszem może go dominować przez całą walkę a wystarczy że raz Barboza odpali jakieś kolano, kop itp. i jest po Khabibie. Oby ich zestawili, byłoby grubo!

  4. Wątpię żeby Khabib to zaakceptował. Jeśli tak…  Barboza moim zdaniem faworytem.

  5. Chciałbym to zobaczyć, ale pewnie marne szanse. Na Conora/Fergusona będzie czekał albo coś mu będzie dolegało. I tak do 2020 albo i dalej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.