Relacja i wyniki

Damian Grabowski (MMA 15-1) jeszcze raz udowodnił, że jest obok Fedora Emelianenko najlepszym ciężkim w Europie, poddając wysoko notowanego Amerykanina Eddiego Sancheza (MMA 13-6) w walce wieczoru drugiej gali MMA Attack w Katowicach.

Opolanin od początku nie starcia nie zamierzał walczyć w stójce, gdzie jego rywal czuje się najlepiej. Polski Pitbull szybko sklinczował Sancheza pod siatką i tam pracował nad przeniesieniem walki do parteru. W pierwszej rundzie kilka razy mu się to udawało, zdobywał też dosiad, ale Amerykanin za każdym razem wracał do pozycji stojącej. Po siaką Grabowski atakował go wtedy kolanami i krótkimi podbródkowymi. W drugiej rundzie to Sanchez zaskoczył Polaka obaleniem. Będąc na plecach Grabowski cały czas aktywnie pracował szukając okazji do poddania rywala. W drugiej minucie udało mu się złapać rywala w kimurę, przetoczyć i dopiąć bolesną technikę z góry. Tym samym lider Lutadores Opole jako pierwszy wygrał z Amerykaninem przez poddanie.

W drugiej walce wieczoru litewski kulturysta Robert Burneika (MMA 1-0) okazał się przeszkodą nie do przejścia dla boksera/celebryty Marcina Najmana (MMA 0-3). Umiejętnie dysponując siłami Hardkorowy Koksu nie tylko nie padł ze zmęczenia w pierwszej minucie walki, ale okazjonalnie atakując biernego rywala cepami w lepszej kondycji dotrwał do drugiej rundzie. W tej już na samym początku posłał Najmana na deski prawym cepem, a kilka niezbyt celnych ciosów w parterze wystarczyło by bokser poddał walkę.

Nie udało się rewanż Michałowi Fijałce (MMA 8-3) z Holendrem Hansem Stringerem (MMA 19-5-2). Zawodnik Team Super Pro górował nad Szczecinianinem przygotowaniem zapaśniczym i w każdej rundzie obalał i kontrolował Sztangę na ziemi. Polak cały czas aktywnie pracował nad ucieczkami z niedogodnych pozycji, jednak tylko w drugiej rundzie udało mu się przetoczyć Stringera by kilka razy zaatakować ciosami z góry. Po piętnastu minutach walki sędziowie słusznie przyznali zwycięstwo zawodnika z Kraju Tulipanów.

Mimo, że Sergej Grecicho (MMA 12-5-1) na niecały dzień przed walką zastąpił Paula Reeda w starciu z Sebastianem Grabarkiem (MMA 5-3-1), mocny Litwin efektownie poddał Polaka w drugiej rundzie pojedynku. W pierwszej odsłonie obaj zawodnicy zdobywali pozycję za plecami i z niej próbowali zakończyć walkę. W drugiej rundzie Grecicho ponownie zdobył plecy naszego zawodnika i tym razem udało mu się dopiąć duszenie. Efektowne poddania zaprezentowali też Peter Sobotta (MMA 10-4-1) i Wendres Carlos da Silva (MMA 10-5). Urodzony w Zabrzu, a mieszkający w Niemczech zawodnik nie dał żadnych szans Juanowi Manuleowi Suarezowi (MMA 12-2) szybko obalając, zachodząc za plecy i poddając Hiszpana duszeniem. Brazylijczyk zadał pierwszą porażkę zawodnikowi Nastula Team Piotrowi Strusowi (MMA 7-1). Polak w pierwszej rundzie nie radził sobie z przewagą zasięgu da Silvy. Kiedy w po przerwie wydawało się, że dzięki lepszej kondycji szala przeważy na jego korzyść, zawodnik z Kraju Kawy założył mu w stójce duszenie brabo, z którego mimo usilnych prób Strus już nie uciekł.

W walce otwierającej główną kartę walk Krzysztof Jotko (MMA 10-0) nieznacznie wypunktował Damira Hadzovica (MMA 4-2). Występujący po raz pierwszy w karierze w wadze półśredniej podopieczny Mirosława Oknińskiego zmagał się nie tylko z rywalem, ale ze sporymi problemami z kondycją. Udało mu się jednak dotrwać do końcowej syreny i dzięki obaleniom zyskać przychylność sędziów punktowych.

W trzech pierwszych walkach katowickiej gali: Arbi Shamaev (MMA 2-1) wykorzystał swoją przewagą zapaśniczą w drodze do zwycięstwa na punkty z Rafał Raczyńskim (MMA 3-4), Arkadiusz Żaba (MMA 5-2) w drugiej rundzie poddał trójkątem Remigiusza Grosa (MMA 3-3), a Livio Victoriano (MMA 1-1) błyskawiczną skrętówką odklepał Roberta Bryczka (MMA 1-1).

Walka wieczoru:

Open.: Damian Grabowski pok. Eddiego Sancheza przez poddanie (kimura), 2:02, runda 2

Główna karta:

Open.: Robert Burneika pokonuje Marcina Najmana przez poddanie (uderzenia) 0:32, runda 2
93 kg.: Hans Stringer pokonał Michała Fijałkę przez jednogłośną decyzję (2 x 30:28, 30:27)
66 kg.: Sergej Grecicho pokonał Sebastiana Grabarka przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:01, runda 2
77 kg.: Peter Sobotta pokonał Juana Manuela Suareza przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:18, runda 1
84 kg.: Wendres Carlos da Silva pokonał Piotra Strusa przez poddanie (brabo), 0:44, runda 2
77 kg.: Krzysztof Jotko pokonał Damira Hadzovicia przez jednogłośną decyzję (29:27, 2 x 29:28)

Pozostałe:

70 kg.: Arbi Shamaev pokonał Rafała Raczyńskiego przez jednogłośną decyzję (3 x 29:28)
77 kg.: Arkadiusz Żaba pokonał Remigiusza Grosa przez poddanie (trójkąt), 1:10, runda 2
84 kg.: Livio Victoriano pokonał Roberta Bryczka przez poddanie (skrętówka), runda, 1 1:38

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.