Eddie Alvarez został zdyskwalifikowany na gali ONE on TNT 1 w walce z Iurim Lapicusem, a tym samym przegrał kolejny pojedynek w klatce azjatyckiej organizacji. Według arbitra, zawodnik uderzał swojego rywala ciosami w tył głowy.

Alvarez nie ukrywał zaskoczenia przerwaniem jego starcia z Lapicusem. Eddie w trakcie ataków w parterze spojrzał na sędziego, który ostrzegał go, że trafia rywala w tył głowy. Amerykanin starał się nie faulować rywala, lecz po jednym z ciosów Iuri złapał się za tył głowy, po czym sędzia chwilowo przerwał walkę. Lapicus nie był w stanie kontynuować walki, a tym samym były mistrz UFC został zdyskwalifikowany.

Zobaczcie sami zakończenie tego pojedynku:

Dla Alvareza (30-8, 1 NC MMA) była to druga porażka w klatce ONE Championship. Jego bilans walk w organizacji wynosi obecnie 1-2. Były mistrz kategorii lekkiej UFC w swojej karierze wygrywał z m.in. Rafaelem dos Anjosem, Justinem Gaethje czy Anthonym Pettisem.