Wyniki i relacja po kliknięciu.

Po 25 minutach ich drugiej walki wydawało się, że Frankie Edgar (14-3-1) odbierze Bensonowi Hendersonowi (17-2) swój niedawno utracony tytuł mistrza wagi lekkiej UFC. Pomimo nieudanej pierwszej rundy gdzie Edgar dał się zaskoczyć kopnięciami w łydkę fighter z New Jersey przejął inicjatywę od piątej minuty walki wieczoru UFC 150 w Denver. W drugiej rundzie Henderson po prawym overhandzie Edgara wylądował na deskach jednak po raz kolejny udowodnił, że jest nie do poddania spokojnie broniąc prób gilotyny ze strony rywala.

Dalsze rundy były mniej lub bardziej wyrównane. Edgar wydawał się kontrolowac sytuacje zadając minimalnie więcej ciosów i zdobywając małą przewagę w parterze w czwartym starciu. Choć były mistrz wywarł lepsze wrażenie na dziennikarzach punktujących tą walkę, którzy punktowali dla niego trzy lub cztery z przewalczonych rund to sędziowie jednak byli odrębnego zdania. Dave Hagen i Mark van Tine ocenili pojedynek 48-47 dla Hendersona, jedynie Tony Weeks był zdania, że wygrał Edgar oceniając walkę 49-46 na jego korzyść.

Tylko 77 sekund trwał pojedynek byłych sparingpartnerów Donalda Cerrone (19-4) i Melvina Guillarda (30-11-2) ale był to czas pełen emocji. Już na początku Guillard trafił „Kowboja” lewym sierpowym i Cerrone po raz kolejny pokazał, że ma niesamowitą odporność na ciosy w jakiś sposób utrzymując się na nogach i zbierając zmysły. Chwilę potem zawodnik Grega Jacksona odwrócił losy pojedynku trafiając Guillarda wysokim kopnięciem, które otumaniło rywala. Wykorzystując moment nieuwagi Cerrone dosłownie przebiegł dystans dzielący obydwu fighterów i poprawił prawym prostym. Ten cios już kompletnie wyłączył światła Guillarda, który osunął się nieprzytomny na ziemię.

Jake Shields (28-6-1) po 15-minutowej, nużącej i wyraźnie nieprzypadającej do gustu publice w hali walce pokonał na punkty Eda Hermana (20-8). Herman w pierwszych dwóch rundach znacznie ułatwił pracę Shieldsowi dąząc do klinczu, z którego był obalany pomimo przewagi w stójce. W trzeciej rundzie były mistrz Strikeforce wziął sprawy w własne ręce i sam wykonał obalenie, po którym spędził ostatnie pięć minut w górnej pozycji.

Pod koniec pierwszej rundy Yushin Okami (27-7) zasypywał ciosami rozpłaszczonego na macie Buddy’ego Robertsa (12-3) ale nie udało mu się skończyć Amerykanina przed gongiem. W drugiej rundzie do tej samej pozycji doszedł znacznie szybciej i okładał Robertsa z tej samej pozycji mając jeszcze dwie minuty do końca starcia. Tyle czasu wystarczyło by przekonać sędziego Herba Deana do przerwania walki gdyż Roberts nie bronił się w żaden sposób poza zasłanianiem się jedną wolną ręką.

Najmłodszy fighter zakontraktowany w UFC Max Holloway (6-1) po raz kolejny pokazał swoje nieustępliwe ataki na korpus w walce z Justinem Lawrence’m (4-1). 20-letni Hawajczyk, któremu Lawrence pozwolił walczyć cały czas w stójce powalił rywala prawym na wątrobę 11 sekund przed końcem drugiej rundy.

W przedwalkach finalista czternastego TUFa Dennis Bermudez (9-3) odniósł swoje drugie zwycięstwo w oktagonie poddając stojąca gilotyną Toma Haydena (8-2) na 17 sekund przed końcem pierwszej rundy. 23-letni Michael Kuiper (12-1) zmasakrował Jareda Hammana (13-5) trafiając rywala ponad 100 razy w trwającej nieco ponad siedem minut walce. Hamman nie wytrzymał naporu Holendra i sędzia zlitował się przerywając walkę po kolejnej serii ciosów Kuipera.

Tylko 17 sekund na rozstrzygnięcie swojego pojedynku potrzebował Erik Perez (12-4). Meksykanin celnie skontrował uderzenia Kena Stone’a (11-4) i posadził rywala na deskach prawym sierpowym. Jedyną walką na pełnym dystansie przed główną kartą był pojedynek Chico Camusa (12-3) z Dustinem Pague’m (11-7). Debiutujący w UFC Camus okazał się górą w punktacji każdego z trzech sędziów. W walce otwarcia bardzo dobrze w nowej wadze zaprezentował się Nik Lentz (22-5-2). Schodzący do wagi koguciej Amerykanin całkowicie zdominował Eijiego Mitsuokę (18-9-2) kończąc Japończyka długą serią uderzeń w parterze w czwartej minucie walki.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze lekkiej
155 lbs.: Benson Henderson pok. Frankiego Edgara przez niejednogłośną decyzję (2 x 48-47, 46-49)

Główna karta:

155 lbs.: Donald Cerrone pok. Melvina Guillarda przez KO (prawy prosty), 1. runda, 1:17.
185 lbs.: Jake Shields pok. Eda Hermana przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28).
185 lbs.: Yushin Okami pok. Buddy’ego Robertsa przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 3:05.
145 lbs.: Max Holloway pok. Justina Lawrence’a przez TKO (ciosy na korpus), 2. runda, 4:49.

Pozostałe:

145 lbs.: Dennis Bermudez pok. Toma Haydena przez poddanie (stojąca gilotyna), 1. runda, 4:43.
185 lbs.: Michael Kuiper pok. Jareda Hammana przez TKO (uderzenia), 2. runda, 2:16.
135 lbs.: Erik Perez pok. Kena Stone’a przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 0:17.
135 lbs.: Chico Camus pok. Dustina Pague’a przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27)
145 lbs.: Nik Lentz pok. Eijiego Mitsuokę przez TKO (uderzenia), 1. runda, 3:45.

Bonusy po 60 tys. $

Walka wieczoru: Donald Cerrone vs. Melvin Guillard
Nokaut wieczoru: Donald Cerrone
Poddanie wieczoru: Dennis Bermudez

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

2881 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 43. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 44. Pague, Lentz, Stone nie pamiętam jak typowałem ale chyba na niego, Hamman, Bermudez, Lawrence, Okami,Shields,Cerrone,Henderson, materiał na sensacje wieczoru ->Buddy z Okami’m, ale jak mówił piłkarski klasyk „we will say what time will tell” 😛

 45. kolejnosc walk pomyliliscie Lentz walczy na facebooku czyli w pierwszej walce

 46. teraz było na fejsie ale po walce już, od 2 jest na orange sport pl-sport
  a dla takich jak ja których Polski komentarz żenuje thefirstrow standardowo

 47. Pierwsza walka przegapiona i oczywiście szybkie ko. Nie dziękujecie ;p

 48. Maincard od 4, na górze napisane zresztą.

  O kurna, ale jaja – Mirek komentuje, hahahhaa

 49. tym razem na bet at home jeszcze przed początkiem zamknięto obstawianie, powtórki z poprzedniej gali gdzie można było obstawiać jeszcze po walce nie będzie 🙁

 50. Spokojnie, duet Janisz & Juras pewnie wjedzie na maincard… ludzie….

 51. „Widzimy tutaj pracę na nogach, …” – Mirek jak wszystko opisuje, hahahhaha

 52. dziś Janisza i Jurasa niestety nie będzie, Juras pisał na swoim fb że ”z racji wyjazdów”.

 53. „Janisza i Jurasa nie bedzie na tej gali w ogole, Juras pisal to na swoim fb.” – o to ciekawe, o tym nie wiedziałem. Ciekawe jak będzie z maincardem, czy ci obecni komentatorzy zostaną, czy duet będzie wymieniony na innych.

 54. Macie na ufc.tv świetną jakość, kilkanaście sek. na rejestrację i jazda.
  Na razie mimo licznych prób poddań i łokci z dołu, runda pewnie poleci do Camus’a.

 55. Mirek najlepszy 😉
  Dla tych co szukają streem’a – na stronce orange.pl po zalogowaniu w zakładce „Telewizja Tu i Tam” leci na żywo Orange Sport bez żadnych ograniczeń. Do założenia konta potrzebny jest chyba jakiś numer w orange.

 56. @ali88

  bo mam czas się bawić w jakieś logowania, szczególnie o tej porze 😉

 57. @ridz

  Nie musisz tego robić teraz, taka rada na przyszłość na następną gale 😉

 58. „mógł się Mirek chociaż wymowy nazwisk nauczyć przed galą.” – hehe, ciekawe jak będzie wypowiadał np. „Cerrone”.

 59. ali88 – to serio działa? gale zawsze były wyłączane na stronach orange.

 60. @Arlovski

  Na razie wszystko działa, dobra jakość, nie przycina no i polski komentarz co jednak w wykonaniu Okińskiego można odbierać jako wadę

 61. „Ken Stone? To jest zawodnik z UFC, tfu, USA” hahahahah, Boże, super komentarz 😀

 62. pewnie każdy ma swój gust, ale totalnie nie trawię Polskiego komentarzu. W Amerykańskim są emocje, pewne kultowe już zwroty, pełen profesjonalizm, u nas nie chodzi nawet o błędy, nie przygotowanie czy dykcje, ale o przyjemność oglądania. Oczywiście jak ktoś nie bardzo kojarzy angielski z Polskim w tle będzie mu lepiej…

 63. Dziwne przerwanie, ale trzeba przyznać Herbowi, że Stone najpierw padł na mordę, potem szybko się ocknął, dostał trzy strzały i odpłynął… po czym znowu się szybko ocknął, ale ryj miał niezbyt trzeźwy i przytomny.

 64. @Ali88 jak beziesz ogladał tam nada kartę główną i będzie działała to daj znać 😉

 65. Też tak sądzę po powtórkach, Herb Dean to jednak najlepszy sędzia w mma i chuj. Typ wyłapał dwie bomby, które mu wyłączyły światło, ale trzeba przyznać, że szybko się "budził" 🙂

 66. zastanawiam się czemu Lesnara pokazują w przerwach skoro już nie walczy dla UFC

 67. Pokazują na Orange Sporcie w przerwie żonę Frankiego. Bardzo ładna 🙂

 68. Hamman jak zombie pol rundy.

  Komentatorzy juz sie troche rozluznili to lepiej to brzmi

 69. juz myslalem ze go nie skonczy. Trzeba przyznac Hammanowi ze jest twardy

 70. nie no kurwa gość mimo tego że sędzia przerwał walke to jest niewyjęty

 71. To co Hamman zebrał na "blok twarzą" to masakra. Pływał po tym ringu hehe. Kuiper wygrał, można powiedzieć w stylu bijatyki spod budki z piwem 🙂

 72. kitajec chyba nie ma polotu w tej walce ale przecież w tym sporcie może jeszcze zaskoczyć

 73. Litości, co za jednostronny spektakl. Na pełnym dystansie spokojnie by Lentz wyciągnął 30-25

 74. Hayden to zjebał, stracił zimną krew w parterze i wypuścił Bermundeza z mega dominujacej pozycji – nie dość, że za plecami, to jeszcze z jedną ręką wykluczoną. Fajna walka by the way 🙂

 75. sorry , witka wszystkim mam na chacie 4 zoltodziobow ufc , mam nadzieje ze glowna karta rozgrzeje , zajarani 1 WALKA BENSONA z edgarem licze na dobry main

 76. Poprzedniej nocy miałem sen – Edgar poddał Hendersona przez gilotynę 😀 . Zobaczymy, czy się sprawdzi.

 77. Witam wszystkich serdecznie! Ten drugi komentator, ten który zadaje glupie pytania Onamiemu jest po prostu fatalny.

 78. ali88 – gdzie to trzeba sie zarejestrować? Na przyszłość będzie 🙂

 79. Prosił bym żeby juz więcej nie brali Okińskiego do Komentowania walk UFC ..

 80. @Madman

  Nie wiem kto tam komu zadaje pytania, bo mam stream z Roganem, ale galę na OS komentują Okniński i ten koleś co nie umie się golić.

 81. @Arlovski
  Na stronie orange.pl normalnie rejestrujesz konto i potem wbijasz w „Telewizja Tu i tam” i na liście programów znajdź sobie Orange Sport full, leci to samo co normalnie w tv 24h/dobę. Dzisiaj np oglądałem tam też Pride

 82. Akurat do Mirka pretensji wiekszych mieć nie można, raczej nie zwykł chyba komentować więc po prostu mówi to co widzi jakby siedział przed tv popijając piwo natomiast ten Adamiec jest tragiczny, wszystko co mówi to jakby czytał z kartki. Jednak komentowanie to ciężki kawałek chleba a J&J robią to po mistrzowsku.

 83. fajnie by było, gdyby Damian Grabowski komentował dziś w zastępstwie za Janisza i Jurasa, on się do tego nadaje 🙂

 84. Ed Herman zasłużył na puchar Gianpiero Villante za najgorszy gameplan wieczoru.

 85. Może jakaś popularna ostatnio kontuzja? W stójce wchodzi w Shieldsa ja w masło, ale leci od razu w klincz tak jak Kongo.

 86. Cerrone kozak. myślałem, że to dłużej potrwa 😉 to teraz już tylko jedno

   

  WAR FRANKIE !

 87. Kurczę, ten Cowboy to ma jaja, każdy na jego miejscu próbowałby obalać, jak zbierał baty na początku, ale powiedział, że będzie stójka i dotrzymał słowa.

 88. Kurwa by go mac. Myslalem ze melvin to skonczy, albo chociaz przycisnie w tym klinczu a tu taka lipa :/

 89. Zna ktoś nazwiska komentatorów? Jak jeden jest nawet spoko, tak drugi jest jednym słowem TRAGICZNY

 90. Żal mi czoła Bena…. Ten co gada więcej to Mirek Okniński – jeden z lepszych trenerów w Polsce, posiada wiedzę, ale bez umiejętności krasomówczych 😉

 91. Jak dla mnie walka dla Hendersona, i mówię to jako fan Edgara. Sędziowie tym razem wskażą dla Edgara, co do tego nie mam wątpliwości. 3 walka prawdopodobna

 92. A jak remis 🙂 ? Henderson – Edgar III czy Henderson – Diaz 🙂 ?

  ,

 93. Jak dla mnie 48-47 dla Bena, ale rundy były bardzo wyrównane, także wynik może pójść w obie strony.

 94. Jak dla mnie 3-2 jeśli nie 4-1 dla Edgara. Kontrowersje zawsze będą, ale na punkty powinien wygrać Edgar(ale to tylko moje zdanie 😉 )

 95. Ja pierdolę, ale walka! Chciałem, żeby wygrał Edgar, bo jest dla mnie największym przechujem w UFC, daje chyba najbardziej emocjonujące walki, prawdziwy Rocky mma. Mega walka, idę spać, dobranoc wszstkim

 96. a idź pan w chuj z takimi sędziami. gdzie tam henderson był lepszy w tej walce to nie mam pojęcia. straszny wał ten wynik, z reszta w pierwszej ich walce też ben nie zasłużył na tytuł. gala fajna ale werdykt w walce mistrzowskiej wg. mnie wał w 3 dupy

 97. Ok, całkiem szczerze. Karierę Hendersona śledzę od dawna, i uważam że jest cholernie niedoceniany. Początkowo wkurzała mnie jego straszna pewności siebie, jednak chłopak ma talent. Dzisiaj Edgar według mojego wyliczenia powinien wygrać 2 i 4 rundę. 1 dla Hendersona. 3 i 5 ciężko wytypować, jak dla mnie 3 dla Hendersona, 5 dla Edgara. Przed wynikiem napisałem jednak że wygrana powinna należeć się Hendersonowi. Może, nie na pewno zabrzmi do kretyńsko, ale Henderson w przyszłości więcej wniesie dla UFC. A 3 walka między tymi panami będzie. Tego można być pewnym.

 98. Wał to nie był. walka wyrównana i oboje zasłuzyli na zwycięstwo, ale niestety ie da się zadowolić wszystkich.
  Ben bedzie miał teraz łatwą obrone z młodszym Diazem, którego zajedzie fizycznie, a potem może 3 walka z Frankiem. Ja bym to chętnie obejrzał!

 99. U mnie wygrał Edgar, jak oglądałem nie wiedziałem na co liczy Benson, chociaż w sumie po decyzji się dowiedziałem. Statystyki ciosów chyba lekko naciągane dla Hendersona. Szkoda, że to poszło w decyzję. 

  War Nate!

 100. Wyruchali Edgara po raz drugi… mam nadzieje, że Diaz obije jape Hendersonowi.

  wg mnie

  1 Remis ewentualnie Henderson

  2 Edgar

  3 Henderson

  4 Edgar

  5 Edgar
  „Trening, trening i jeszcze raz trening” 😀

 101. Erivan jak nie był wał skoro przegrał walkę człowiek, który ją w pełni kontrolował, który rzucił pare razy rywala na dechy, który podduszał przeciwnika i ewidentnie wygrał 2 rundy dwie zremisował a i w ostatniej rundzie był lepszy ?

 102. Ściema! Pierwszą walkę wygrał zdecydowanie Henderson ale tą walkę wygrał ZDECYDOWANIE EDGAR! 2 4 i 5 runda dla Edgara 10-9.. Jak zwykle sędziowie dali dvpy. Żal

 103. Wyruchali Edgara! 1 i 3 runda wyrównane, ale 2,4 zdecydowanie Edgar i 5 z lekką przewagą Edgara.

 104. @Painkiller, Ja dałem 1 i 3 Benowi, 2 i 5 Dla franka a 4 to był dla mnie wielki znak zapytania, ale ze wskazaniem na mistrza. Rzucił go na dechy owszem, w tych dwóch rundach, które wygrał zasłużenie, ale w pozostałych to było baaaardzo wyrównanie.

 105. @P.I.M.P. Każdy post zaczynasz od słowa „kurwa”? Co do oszustwa Frankiego, w statystykach Benson miał sporą przewagę, wizualnie Edgar dominował, jednak wiele ze swoich „potężnych ciosów” przestrzelał, mimo iż to były centymetry. Jak wy widzicie remis czy wygraną Edgara w pierwszej rundzie? Rozumiem że decyzja kontrowersyjna, ale bez przesady, Dla mnie 60% na Edgara, 40% na Bensona ale nie zaczynajmy że Edgar miał ogromną przewagę bo chyba w to niektórzy tutaj już zaczynają iść… Fakt, szkoda Edgara, tym bardziej że to jemu w tej walce dopingowałem, ale bywa…

 106. Jak dla mnie Bendo nie zrobił prawie nic, żeby obronić pas. Bullshit bullshit bullshit i tyle.

  A z Nate’em to może być różnie bo:

  Bendo ma słaby boks, Diaz to masakrator bokserski ALE

  Diaz wyłapuje masę low kicków i w ogóle ich nie broni, a jak mu Bendo zasadzi parę takich petard to długo nie pochodzi Diaz. Więc różnie może być.

  BULLSHIT!

 107. No niestety, gdy walka jest wyrównana to zawsze są kontrowersje. Jesli sedziowie wskazaliby Franka to byłyby lamenty fanów Hendersona. Dla mnie sprawiedliwy byłby remis, ale wiadomo, że to nie byłoby na rekę UFC, które pewnie musiałoby robić 3 walkę, a tak dywizja się trochę odblokuje.

 108. Mirek kurwa rulez! Ja pierdole xD Gościu jest geniuszem po prostu.
  Żeby tyle razy ogłaszać zwycięzcę w jednym starciu… Albo dawać rundy jednej lub drugiej stronie zanim połowa czasu upłynie… no geniusz. A radość w głosie kiedy uda mu się coś dobrze przewidzieć po prostu bezcenna 😀

  Rzucam wyzwanie hardcorom na forum 😛 Aby przy następnej gali komentowanej przez Mirka za każdym razem gdy wytypuje zwycięzcę podczas walki mówiąc że jak będzie coś robił do końca to wygra, walić shoota wódki 😀 Kto podejmie się zadania może potem podzielić się z nami wrażeniami z Preelimsów bo podejrzewam że przy głównej karcie będzie już w drodze na ostry dyżur…

 109. 2,4,5 Edgar. Zdominował Mistrza Kontrolował te rundy. To jest wałek!

 110. 1. Henderson

  2. Edgar

  3. Henderson

  4. Edgar

  5. A tu nie mam pojecia, najchetniej dałbym remis.

 111. Chyba niepotrzebnie dają te statystyki podczas walki bo później ludzie się sugerują. Henderson miał więcej ciosów ale co z tego jak były one gówno warte.

 112. Jakie naciągane statystyki? ;/ Bendo trafiał bardzo dużo lewych prostych, mocnych lewych prostych. Walka w stójce była wyrównania tylko w 5 rundzie (nie licząc nokdaunu), poza tym w stójce istniał tylko Henderson.

  Fakt, wynik mógł iść w dwie strony. Pokazuje to rozbieżność w ocenach sędziów. 1 runda – ewidentnie Bendo, 2 – Edgar, 3 – Bendo. 4 i 5 bardzo trudna do punktowania – obie koło remisu. Wg mojej punktacji Bendo wygrał 1 punktem. Na potwierdzenie tego są statystki.

  Oczywiście wynik kontrowersyjny, ale denerwuje mnie nazywanie 'wałem’ i 'oszustwem’ decyzji w przypadku walki na styku, w której wynik był sprawą otwartą i kwestią interpretacji.

 113. Czas w końcu się wyspać, więc dobranoc wszystkim, dla mnie również sprawiedliwy byłby remis, każda inna decyzja to kontrowersja, również radzę się przespać bo niektórzy już już widzą pogrom ze strony Edgara w 1 rundzie…

 114. @bax, popieram. Tak samo oceniałem rundy jak i całą walke. Dla mnie wynik sprawiedliwy, ale jesli wygrałby Edgar też nie miałbym powodów do narzekać. Czasem po prostu są takie walki, że nie ma zdecydowanego zwycięzcy i wszystko zależy od tego kto siedzi na stanowisku sędziowskim i punktuje rundy.

 115. Noodles: głupoty piszesz. Widziałeś statystykę 'significant strikes’? To były właśnie te 'niegówno warte’ ciosy.
  Tak się składa, że to Frankie mało co trafiał ze swoich ciosów. No chyba, że chcesz liczyć ciosy wyłapane na gardę przez Bendo…

 116. 2,4,5 na pewno dla Edgara. W 2 i 4 Frankie miał obalenie i próby poddania gdzie kontrolował Hendersona przez dłuższy czas. 5 runda też dla Frankiego, Henderson już pływał.

  Remis moim zdaniem mógłby być ale lekko naciągany ( 5 runda) ale zwycięstwo dla Hendersona to jest bullshit.

  @ bax

  czyli twoim zdaniem np runde 2 powinien wygrać Henderson bo np strzelił więcej prostych albo low kicków czy powinien wygrać Edgar, który swoim ciosem mocno zachwiał Hendersonem ?
  „Trening, trening i jeszcze raz trening” 😀

 117. Dla mnie to jest ewidentny wał i tyle. 2 4 i 5 Edgara. Ale przynajmniej ładnie ludzie wygwizdali nagrodzonego.

 118. wyrównany to był pierwszy pojedynek w którym też stawiałem na Edgara ale jak ogłosili, że wyrgał Henderson to też nie było wielkich kontrowersji bo mogło iść w obie strony. Dziś na pewno wygrał Frankie.

 119. ja to widziałem tak: Edgar jak zwykle, Bendo nie wiem co się stało w 2 części walki, na początku mało nie zabił Edgara lowkickami, a potem prawie przestał ich używać. Ogólnie świetna walka oprócz 5 rundy, w której nic się nie działo.
  Summa summarum Bendo i tak lepszy, bo 1 walkę wygrał ewidentnie, a 2 koło remisu.

  W ogóle zapędziłem się w ocenianie werdyktu, co ma wątpliwy sens w przypadku tak wyrównanej walki, a wszedłem tu po coś innego. Chciałem zapytać: gdzie w mordę misia był Juras z Janiszem?? Ten komentarz mnie dobijał. Chyba Szaranowicz by lepiej skomentował tę walkę. Zupełny brak obiektywizmu i fatalna ocena tego, co się dzieje w oktagonie. Żenada. Niestety nie chciałem się pozbawiać dźwięków z hali, a tych dwóch wspaniałych nie dało się wyłączyć.

 120. hehe no jak pierwsza walka ewidentnie Bendo a teraz koło remisu no to  sorry… 🙂

  ok, ide spać.

  Mimo, że Edgar przegrał chętnie zobacze jak Diaz obija Hendersona ;P.

 121. Sourpuss statystyki to sobie można w 80% przypadków wsadzić głęboko w D..

 122. Cóż, widzę, że się nie zgodzimy. Dla mnie w 1 walce nie było żadnej kontrowersji, była totalnie jednostronna. No ale mówi się trudno.

  Co do walki z Diazem: Bendo go rozjedzie. Diaz nie da rady walczyć w takim tempie przez 5 rund. Poza tym jak Hendersonowi nie będzie szło w stójce, to przeniesie walkę na glebę, a nie sądzę, żeby Diaz go poddał z pleców. No ale ta walka również zapowiada się ciekawie.

  Aha, jeszcze co do Edgara: po 1 walce z Bendo myślałem, że jest skończony w tej dywizji. Myliłem się. Każdej walki nie wygra, ale w każdej jest w stanie walczyć jak równy z równym. Fajnie by było zobaczyć jeszcze 5 rund tej wojny, ale jeszcze nie teraz. Czas na Diaza…i może na Pettisa?

 123. hehe a i Juras powienien moim zdaniem bardziej przestrzegać nas przed Adamczykiem, gość jest tragiczny 🙂

  Po Oknińskim  można było się spodziewać, wiadomo, że erudytą nie jest, gal też nie zwykł komentować. Chociaż nie wypowiadał się jakoś super to przynajmniej merytorycznie jeśli chodzi o same walki wg mnie w porządku w przeciwieństwie do swojego partnera.

  Edit: Raczej nie spodziwałbym się ze to Henderson wytrzyma tempo Diaza, zwłaszcza po tym jak wyglądał w 5 rundzie ale cóż 🙂
  „Trening, trening i jeszcze raz trening” 😀

 124. Janisz w Londynie relacjonuje igrzyska dla Polskiego Radia, a Juras miał jakiś inny wyjazd o czym poinformował na swoim profilu na fb.

 125. Przy Mirku ten cały Adamczyk jako komentator jest królem mikrofonu… Mirek po prostu powinien traktować o MMA w milczeniu bo facepalmem może sobie w końcu czlowiek krzywde zrobić.

 126. bo sie Adamczyk umie wypowiadać ( z resztąw końcu jest dziennikarzem), ale wiedzy nie ma żadnej którą mógłby się podzielić z widzami. 🙂 Wszystko to co mówił wyglądało jakby napierdzielał z kartki albo co dopiero wszedł na http://www.google.com
  „Trening, trening i jeszcze raz trening” 😀

 127. noodles: Bendo jest jednym z najbardziej wytrzymałych zawodników. W 1 walce nawet się nie zmęczył, zapomniałeś o tym? Tę walkę zniósł gorzej, pewnie dlatego, że Frankie go dosyć długo dusił. Ale z tym pływaniem to też przesada.

  W każdym razie ja to widzę tak: Diaz vs Bendo i Maynard vs Pettis na tej samej gali jako eliminator. Kariera Edgara może teraz trochę przystopować, no chyba, że zejdzie wagę niżej.

 128. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak przyjemne musiało być dla was oglądanie gali z komentarzem Oknińskiego.Laughing

 129. Lepszy Mirek który komentuje walkę jakby na żywo tłumaczył opisy poszczególnych rund z Sherdoga xDDD

 130. Panowie nie oglądałem i nie słuchałem UFC 150 ale obiecuje, że więcej nie zdarzy się tak, żeby nie było mnie albo Janisza na programie.Mirka jako współkomentatora dobrał sobie J.Adamczyk nie konsultując tego z nami… przepraszamy:)

 131. Hahahahaha i tyle w temacie 😀 Dzięki Juras za słowa otuchy bo już zaczynałem przeglądać oferty Sky żeby mieć ESPN brytyjski xDDD

 132. cholera po raz kolejny zasnąłem na main cardzie, tym razem przez Shieldsa. Obejrzałem walke o pas dwa razy i mimo sympatii jaką darze Bensona, to Frankie ją tym razem wygrał.
  Dobrze, że kowboj wraca pomału znów na szczyty lekkiej

 133. Walki jeszcze nie oglądałem ale widzę znowu kontrowersyjny wynik. Ciekawe czy Edgar zejdzie do -66 kg czy będzie trzecia walka.

  Cieszę się z wygranej moich faworytów na MC lecz Kowboj poradził sobie szybciej z Melvinem niż myślałem 🙂

  Diaz wydaje się być sporym zagrożeniem dla Hendersona.

 134. Mirek był po prostu fenomenalny! Komentował wszystko tak jakby komentował pierwsze KSW czy jakąś malutką galę dla laików. On nie zdaje sobie sprawy, że w Polsce UFC oglądają ludzi którzy trochę się na tym znają i nie trzeba informować nas o każdym ruchu głowy, ręki czy powieki, czasami nawet wymyślał własną historię dlaczego zawodnik akurat w tym momencie podniósł rękę wyżej…
  Do tego jeszcze jak ktoś już wyżej wspomniał tworzył własne scenariusze „co teraz trzeba zrobić aby wygrać” i ogłaszał zwycięzce w połowie walki.
  a co do samej gali to szkoda, że przegrywali moi faworyci

 135. Mam nadzieję że nigdy więcej nie będzie takiej sytuacji że okniński będzie komentował ufc. Poprostu słuchając go krew mnie zalewała. On tak pasuje do komentowania jak siodło do świni…

 136. Komentarz tragiczny co zaznacze na początku, najlepszy duet J & J a jak ich nie ma, no to kułak jeszcze jako tako dobrze, bo to zawdnik on walczył wie o co biega i komentował nie raz. Wolał bym Najmana słuchać niż tych dwóch co komentowali.

  Juras ma talent w komentowaniu bez kitu aż chce się go słuchać, Janisz to przyzwyczajenie niech będzie podobny głos do kuleja ma i to moze dlatego.

  A co do walk, main event to tragedia, spałem prawie oglądając to, jak dadzą to na walke wieczoru to tylko jedno określenie nasuwa mi się na myśl „ŻAL”
  Cerrone i guilard jakoś ciekawie się oglądało jeszcze przed tym nokautem, to dlatego że guilard trafil cerone.

  A reszta, jake shields 0 progresu, wcześniej sprawił najwięcej trudności GSP i był groźny w parterze a teraz ma problemy z hermanem, tylko dobrym w parterze

 137. Benson walczyl strasznie zachowawczo. Ale był bardziej agresywny. Remis był by dobry, jednak i tak nic by to nie zmieniło więc nie ma co płakać

 138. Wał dla mnie jak cholera, kibicowałem Edgarowi Oglądałem tylko główną kartę i mi się walki podobały, no może poza Shields- Herman za dużo klinczu .Już nie mogę doczekać się UFC 151.

 139. @Visu

  Pettis będzie walczył z Cerrone o pretendenta nr 1.
  Obejrzałem tylko walkę wieczoru – Edgar wyciągnął wnioski i zasłużył na wygraną. 

 140. Walka wieczoru bardzo trudna do punktowania. Benson zadał i trafił więcej ciosów, ale Edgar zdecydowanie był lepszy w rundzie 2 i 4. Pozostałe rundy bardzo wyrównane. Byłem za Bensonem, ale po walce skłaniałem się ku zwycięstwu Edgara.

  Teraz pewnie Benson zmierzy się z Diazem, a Cerrone i Pettis powalczą o Title Shota.

  Edgar pewnie znowu będzie naciskany do zejścia niżej. Oby się skusił bo jego walka z Aldo może być kapitalna.

  PS. Mam nadzieję że Okniński po raz ostatni komentował jakąkolwiek galę. Ma faceta pojęcie to fakt, ale to nie wystarczy by być dobrym komentatorem. Facet jest strasznie irytujący, a wróżenie z fusów co wydarzy się w rundzie 2 i 3 kiedy dopiero zaczęła się runda 1 komiczne..

 141. statystyki dla Bena , choc przy tablicy kontrola walki – Ben 10 sekund , Edgar 4 minuty

  kazdy tu jedzie za pewnosc siebie JJ'a ale Ben to dopiero pyszalek chyba najwiekszy z mistrzow UFC

   

  Nie skreslam Nata Diaza jesli bedzie stojka to po Benie H.

 142. Bo szczerze mowiac, ciezko jest znalesc teraz rywala w lekkiej dla Edgara,walki z Guida raczej nie chce ogladac, to samo z Maynardem (4 starcie to juz przesada, w dodatku nie o pas). Szkoda, ze Aoki wybral one fc, zamiast ufc.

  Wedlug mnie, albo frankie robi sobie dluzszy urlop, albo leci wage nizej.

 143. Moim zdaniem zarówno w przypadku gdyby wygrał Henderson czy wygrał bym Edgar nie było by nic niesprawiedliwego.  Na pewno nie można powiedzieć jasno ,że Edgar był lepszy, można powiedzieć ,że może był lepszy, albo był prawie równy z Benem ale trochę lepszy ,a chociaż nikt tego oficjalnie nie przyzna w sportach walki jest tak zasada ,że by wygrać z mistrzem trzeba być po prostu lepszym ,a nie trochę lepszym lub chyba lepszym, zazwyczaj w boskie, mma i innych dyscyplinach w takich sytuacjach zazwyczaj wygrywa mistrz, ponieważ on " broni tytułu"  ,a pretendent go " atakuję " co musi wyraźnie pokazać i to zaznaczyć. Niesety ja w tej walce nie widziałem sytuacji w której Edgar już miał Hendersona na widelcu. Tylko komentatorzy orange sport się podniecali jak Edgar zapiął mu gilotyne ledwo co, bez wpiętych nóg i przy siatce ,że Edgar już ma Hendersona i on zaraz padnie…

 144. Edgar oszukany ,miał kilka sprowadzeń , więcej znaczących ciosów posłał na twarz bensona ,a w rundach to 4-1 lub 3-2 dla Edgara . Nie lubię tego B.Hendersona.

 145. Juras ma talent w komentowaniu bez kitu aż chce się go słuchać, Janisz to przyzwyczajenie niech będzie podobny głos do kuleja ma i to moze dlatego.

  jak ktoś narzeka na A.Janisza to chce mi się śmiać. To jest sama klasa dziennikarza bo on nie tylko komentuje ale nadaje nastrój tym transmisjom. Wczoraj mieliśmy okazje posłuchać marnego komentarza w dodatku pozbawionego jakichkolwiek emocji. Miałem wrażenie, że nawet w pewnym momencie gdyby głowa się oderwała od jednego zawodników i potoczyła po oktagonie to by większego wrażenia nie zrobiło na komentujących.

  Dlatego  duet J&J jest świetny, Janisz który nadaje ton transmisji i przy okazji też jeszcze nieźle skomentuje samą walke i Juras który skomentuje bardzo dobrze samą walke i w sposób, który zaciekawi widza ( mysle, ze to nauka od Janisza).

  Innymi słowy mam nadzieje, ze juz nikt nie będzie narzekał bo lepszego komentowania w polskiej tv jeszcze nie słyszałem a na ufc 151 usłyszymy z ust A.Janisza "Cześć, to znowu my Janisz i Juras zapraszają na UFC 151 " 🙂
  „Trening, trening i jeszcze raz trening” 😀

 146. Pełna zgoda z noodles'em. Kwiatki, jakie wyłapywałem u Jurasa są kompromitujące. Uważam, że obaj coś mają swoją osobą do zaoferowania – Juras jako były zawodnik MMA, a Janisz jako zawodowy dziennikarz. Póki żaden z nich nie osiągnie dennego poziomu komentatorów z TVP, nie będę narzekał na ich pracę – jednocześnie ciesząc się, że mogę oglądać galę w dobrej jakości w polskiej telewizji 😉

   

 147. Smiac mi sie chce jak czytam komentarze, ze niby Edgar kontrolowal ta walke, pojedynek mocno remisowy ze wskazaniem na mistrza. Dobrze, ze pas zostal zawieszony na wlasciwych biodrach po raz drugi

 148. Bardzo mi przykro, ze w kazdym temacie zwiazanym z ta walka pisales o wygranej Edgara a on nie wygral co potwierdza fightmetric. Pewnie z tej strony tez Ci sie chce smiac bo maja inne zdanie niz Ty a to, ze maja racje to juz inna sprawa

  Pozdrawiam kolege z forum

 149. Fightmetric pozostawiam w głębokim poważaniu , Edgar jak trafiał w głowę ,to czymś konkretnym ,miał sprowadzenia i próby poddań ,a benson tylko low kicki i liśćie w stójce

 150. Fightmetric to faktycznie argument. Obejrzyj walkę na spokojnie. Edgar wygrał 3 rundy. Benson nie zasłużył na wygrana.

 151. Wstałem, obejrzałem więcej punktacji i nadal nie widziałem ani jednej dla Bendo pomijając oczywiście dwójkę sędziów. Wszyscy punktują remis albo Edgara.

 152. 49-46 dla Edgara ale mocno dopadło mnie zmęczenie. Rundy 1 i 2 chyba są oczywiste. Potem robi się ciężko ale wydaje mi się, że Edgar trafiał bardziej wartościowe ciosy w dalszej części pojedynku.

 153. Widziałem tylko main event i o ile byłem sercem za Hendersonem to uważam, że Edgar zasłużył na zwycięstwo.

  IMO 49-47 dla niego (2,4,5 runda, 3 remis)

  Troszke szkoda, bo z chęcią obejrzałbym jak młody Diaz obija buzie Frankiego, a tak będę wewnętrznie rozdarty.

  mimo wszystko… WAR NATE!
  „Who the fuck calls me El Diablo?” – Nick Diaz

 154. Dla mnie fightmetric to najbardziej wiarygodne zrodlo informacji. Moim zdaniem to byla bardzo trudna walka do oceny. 1 runda 10-9 Henderson, 2 runda zdecydowanie Edgar. 3 dalem Hendersonowi bo Edgar prawie nic tam nie zrobil a dwie ostatnie remis bo zaden z zawodnikow mnie nie przekonal do przyznania mu rundy. Musze ja zobaczyc jeszcze raz i moze zmienie zdanie ale tak jak napisalem wyzej. Wyrownane starcie i to bardzo, nie widzialem tam kontroli zadnego zawodnika, moze mam inna wizje kontroli walki.

 155. Dla mnie fightmetric to najbardziej wiarygodne zrodlo informacji.

  Dziekuję, nie mamy o czym gadaćSmile

 156. Wiecie gdzie mozna znalezc te filmiki co były w przerwach miedzy walkami. Np. ten z silva, overimem i innymi zawodnikami jak trenuja i w tele jest taka fajna muza, lub ten z akcjami podczas walk z taka szybka muza w stylu prodigy????????????

 157. Jak to wcześniej ktoś pisał Diaz musi przede wszystkim popracować nad obroną lowkickow, bo Ben urwie mu noge. Tak to daje mu spore szanse na zwycięstwo, czyli porządna przewaga w stójce plus fakt, że Diaz w parterze nie jest bezbronny 😀

 158. Ja również nie widziałem wygranej Edgara. Punktowałem remis (1,4 r Bendo, 2 i 5 Edgar – 3 dałem remis) lecz gdybym koniecznie miał wskazać zwycięzce spojrzałbym w kierunku Hendersona.

 159. Wg mnie minimalna wygrana Edgara, ale to może dlatego że byłem za nim w tym starciu. Generalnie walka dość wyrównana i trudna do sędziowania, decyzja mogła iść w obie strony, o wałku nie ma mowy.
  Donald wybrnął z opresji znakomicie, ma bardzo twardą szczenę.

 160. komentarz na orange zajebisty 😀 , co do walki wieczoru uważam że Edgar zasłużył na wygraną – Benson w pierwszym starciu byl lepszy , ale w tej walce walczył zbyt zachowawczo

 161. Edgar moze miec pretensje tylko do siebie. Nawet nie chce slyszec, ze on wygral. Jestem rozczarowany nim bardziej niz Hendersonem. Oboje wyszli walczyc w taki sposób, zeby udalo im sie przechylic decyzje sedziów na swoja strone. Kalkulacja. Zrobic tyle, aby wystarczylo wygrac/ukrasc runde. A mamy do czynienia z mistrzowska walka. Ja wolalbym przegrac przez tko w 4 rundzie, wiedzac ze podjalem ryzyko zeby zdecydowanie zdominowac przeciwnika niz pózniej sadzic, ze zrobilem wiecej zeby wygrac, bo tak mi sie wydaje. Zaden z nich nie zasluguje na ten pas. Czekam na Diaza i mam nadzieje, ze wygra a bynajmniej spowoduje, ze Henderson zacznie naprawde znowu walczyc a nie liczyc punkty w czasie rund.

 162. 1 runda Henderson, 2,4,5 Edgar, 3 remisowa.

  Czekam na Diaza i mam nadzieje, ze wygra a bynajmniej spowoduje, ze Henderson zacznie naprawde znowu walczyc a nie liczyc punkty w czasie rund.

  Czyli liczysz na to, że Diaz nie wywoła u Hendersona chęci do prawdziwej walki, tylko że zostanie po staremu?

 163. Panowie, macie moze link do torrentu z którego moge sciagnąc ważenie z tej gali i shoguna w jakosci 720p ? Bo szukam od rana i nigdzie nie ma, ba nawet w zwykłej jakosci nie ma

 164. Nie ważne ,czy zasłużone ,czy nie. Najważniejsze że wygrał Benson… Już masakra co ten Edgar odgrywał ,wiecznie odgrzewany kotlet z tymi rewanżami. Mam nadzieje ,że GSP teraz zejdzie niżej. Gdyby wygrał z Conditem ,to po co miałby tam dalej siedzieć. Bądźmy szczerzy że Hendricks czy Kampmann to żadni rywale dla Dżordża.

 165. Diaz na pewno bedzie walczyl, wiec i Henderson bedzie musial znowu wziasc sie do roboty. Nie ma innego scenariusza. Nate i Nick zawsze wchodza do oktagonu walczyc, a nie liczyc punkty w czasie walki. Edgar powiedzial, ze zrobil WYSTARCZAJACO duzo zeby wygrac:) Mam nadzieje, ze ktos go w koncu obudzi. Oboje od 3 rundy nie zrobili nic, zeby byc mistrzem. kolysali sie a to w jedna a to w druga strone. Nikt nie mial jaj, zeby pocisnac na 100% i przestac liczyc na przychylnosc sedziów. Henderson nawet powiedzial, ze sie w ogóle nie zmeczyl:) Henderson musi udowodnic, ze jest prawdziwym mistrzem. Takim jakim byl BJ Penn.

 166. Dobre prelimsy w miarę. Perez szybki nokaut ale mało co sam by leżał. Wyłapali równocześnie lecz celniejszy był strzał Pereza i Stone upadł na papę. Dobra decyzja z przerwaniem. Moim ulubieńcem  w tej gali został HammanLaughing Przyjmował co szło i nieźle się wyginał, odporny chłop. Kuipera jakoś nie widzę z lepszymi rywalami. Bermudez nieźle skończył, a też miał chwilowy kryzys. Ten Holloway by mógł lekko przypakować bo na nieźle wycieńczonego wyglądał przy przeciwniku. Wiadomo wyższy, ale chudzinka straszna. Dobrze sobie w każdym bądź razie poradził ciosami na korpus. Po rywalu Okamiego spodziewałem się więcej. Mizeria jednym słowem. Kowboj mi przeleciał na zamkniętych oczach, muszę to sobie powtórzyć. No i walka tytułowa. Moim zdaniem Edgar to starcie wygrał. Henderson niezłe ślepia robił. Było widać zaskoczenie Bena, że coś nie idzie po jego myśli. Frankie fajnie skracał dystans i celnie lądowały jego pięści na Benie. Mógł się pokusić żeby go ubić. Szkoda jednym słowem, bo werdykt krzywdzący dla Edgara moim zdaniem. Komentarz Mirosława i "tego od specyficznego golenia" śmiechLaughingNajlepiej jak powiedzieli w walce o tytuł: to popatrzmy sobie i nie komentujmy hehe ogólnie sporo było kwiatków.

 167. Rozpisałeś się, a mi chodziło tylko o definicję słowa "bynajmniej", której nie znasz Smile

 168. Ogladam dopiero glowna karte, no i dziwne, ze nikt o tym nie wspomnial. Cerrone to istne fatality wykonal na Guilardzie Laughing

  Pieknie sie chwial (jak w mortal kombat Bayan)

 169. to popatrzmy sobie i nie komentujmy

  jeszcze mnie rozwaliło jak Mirek coś mówił chyba przed ME, że jest zmęczony i by poszedł do domu 😀
  „Trening, trening i jeszcze raz trening” 😀

 170. Kurde, nie wiem na ile przed galą oni się dowiedzieli, że mają komentować ale profesjonalnej stacji raczej nie przystoi takich wpadek zaliczać. Ogólnie to nie wiedzieli później czy się odzywać czy nie, chyba poczuli że ludzie bekę mająLaughing

 171. malinowsky
  Jesli mozesz to powiedz co masz do zarzucenia fightmetric i dlaczego Twoim zdaniem to nie jest wiarygodne zrodlo informacji. Po drugie jakie Ty masz argumenty na „dominacje” Edgara w tej walce? Kazdy moze miec swoje zdanie ale nie wiem czy jestes swiadomy znaczenia tego slowa. Jak dla mnie pojedynek bardzo wyrownany i remis to chyba jednak najbardziej sprawiedliwy wynik

 172. Cieszy mnie szczególnie postawa Hollowaya – potwierdził, że ma mocną szczękę, dobrą kondycję (również przyjął kilka solidnych uderzeń na korpus) i to, iż jest jednym z niewielu, którzy przykładają dużą wagę do uderzeń na wątrobę. Będą z niego ludzie, choć zanim do tego dojdzie, to pewnie jeszcze zaliczy 1-2 porażki.

  Odnośnie komentarza, mnie się podobało. Po pierwsze – przywiązuję niewielką wagę do tego, co tam gadają. Najchętniej słuchałbym oryginalnego komentarz, ale jeśli mogę oglądać w doskonałej jakości, to może być i polska ekipa. Mimo wszystko trochę więcej spodziewałem się po p. Adamczyku, bo nawet jeśli się jakoś szczególnie nie zna, to przecież można było przejrzeć 20 zagranicznych portali i for, żeby dowiedzieć się co nieco o mniej znanych zawodnikach, coby później opowiedzieć telewidzom kilka ciekawostek.

  Mirek Okniński komentował w swoim stylu (tzn. w stylu z wywiadów) – oczywiście, było kilka tekstów "autopromocyjnych", ale traktowałem je z przymrużeniem oka i raczej wywoływały u mnie uśmiech na twarzy a nie żadne zniesmaczenie czy irytację. Dobrze jest raz na jakiś czas posłuchać kogoś, kto zna się na rzeczy (tu – MMA), ale nie zna się zbyt dobrze na komentowaniu – dzięki temu jest na ogół mało sztuczny i szczery, że tak to ujmę. Kilka jego uwag było jak najbardziej trafnych i pokrywało się z moimi odczuciami. Podobnie lubię, gdy np. w piłce komentuje raz na jakiś czas Zbigniew Boniek – nie raz, nie dwa mówi to, czego nigdy nie powiedziałby zawodowy komentator, a co w pełni odpowiada rzeczywistości. 
  Prowadzę bloga o MMA

 173. Oglądałem jednym okiem. Myślałem sobie, ze chyba jednak Edgar, ewentualnie nie zdziwiłby mnie remis. Panowie pewnie przez jakiś czas będą niepokonani wiec wkrótce zobaczymy 3 starcie i może będą bardziej zdeterminowani.

 174. @slipmych

  Fightmetric jest stworzony przez ludzi, tzn ludzie stukają gdy zobaczą celny cios. Wydaje mi się, że gdy Benson zadawał, pojedynczy, podwójny i szczególnie potrójny lewy, większość tych ciosów była zaliczana jako celny, a mam duze wątpliwości czy celne były. Ludzie wykręcili błędną statystykę i błedny rezultat walki. Po za tym mozna w dwóch pierwszcyh rundach zadać po 50 celnych ciosów, a w następnych trzech nie zadać ani jednego celnego i otrzymać po 10. Mimo tego, że statystyka mówi 100:30 wynik walki jest 47:48.
  winter is comming

 175. @naiver

  100% racji, Okniński nie jest komentatorem i nie umie tego robić ale kilka jego uwag dotyczących samej walki od strony technicznej mi się podobały.

 176. A ja Mirasa mogę częściej słuchać, bo niezłą brechtę miałem z kilku jego tekstów.  "No Herman leży jak kłoda" albo jak poszedł celny cios i Miras takie "eeee" poezja 😀

 177. Mi się komentarz Mirka podobał. Opowiadał o wielu rzeczach od środka co się nie zdarza duetowi J&J. Co do samej walki wieczoru czekam na powtórkę na OS może teraz dopatrze się tych celnych uderzeń hendersona. walka była bardziej zachowawcza niż ta pierwsza ale uwazam, że po raz drugi wykręcony został wał na Edgarze. Zacząłem się zastanawiać czy to nie było czasem podyktowane tym, że Dana się uparł na edgara w cięższej kategorii.

 178. Co tu dużo mówić? Frankie został wyruchany. Ale co poradzisz, trzeciej walki póki co nie będzie. Cerrone dał kapitalny popis. Czekam na eliminator z Pettisem. Shieldsowi zmiana wagi nie pomogła dalej jest kiepski. Proponuję teraz walkę z Okamim. I brawa dla Hollowaya.

 179. Puczi

  Ale co Ty wrzucasz, statystyke ciosow??

  Tutaj masz punktacje fightmetric

  http://blog.fightmetric.com/2012/08/henderson-vs-edgar-ii-official-ufc.html

  Tak to ja sie klocilem o Lombarda i mialem racje co potwierdzily wszystkie portale. Z walka Henderson vs Edgar 2 nie mowie, ze zdecydowanie Henderson wygral ale nie widze tutaj dominacji Edgara bo uwazam pojedynek za bardzo wyrownany i trzeba byc malo obiektywnym zeby uwazac to starcie za jednostronne

  Fightmetric nie wrzucilo punktacji walki Lombard vs Boetsch ale jestem pewny na 99% , ze dali by wygrana Lombardowi

 180. Moim zdaniem powinien być remis. I tak nic by to nie zmieniło ale może Edgar by się nie czuł taki pokrzywdzony. Moim zdaniem pretendent to mistrzowskiego pasa ( szczególnie były mistrz ) musi zaznaczyć swoją przewagę, żeby wygrać walke o tytuł. Tak się nie stało. Walka była bardzo wyrównana i każdy ja widzi tak jak chce ją widzieć.

 181. Miras śmiesznie komentował, takie wsiowe to było, ale często ciekawe w swojej prostocie. 😛

 182. wg mnie Frankie zrobil za malo zeby zabrac mistrzowi pas, a ten Shields to niech wraca do Strikeforce'a bo walczy tak ze sie plakac chce…

 183. Od dzisiaj jak nie będę mógł spać to sobie zaczne puszczać walki Shieldsa. Kima gwarantowana w ekspresowym tempie

 184. W porównaniu do poprzedniej, gala średnia, piękne KO Cowboya, szkoda mi Melvina no ale miał swoją szansę i jej nie wykorzystał :(, walka wieczoru wyrównana, sam nie wiem kogo wskazać, minimalnie na Edgara chyba no ale takie jest życie 😉 a przynajmniej UFC heheh…Edgar jest chyba za mało charyzmatycznym zawodnikiem , Benson jest bardziej charakterystyczny, wydaje mi się że może w przyszłości przyciągnąć szerszą publiczność , ale to tylko moje zdanie hehheh, Shields jest fatalny, nie przepadam za typem a po ostatnich występach już wogóle nie mam ochoty go oglądać 🙂

 185. Shields od porażki z GSP ma ekspresową porażkę i dwie wygrane przed decyzję. Chyba więcej spodziewano się po nim Smile

 186. Co wy chcecie do Shieldsa, jakoś Fitcha niektórzy kochają a walczy… nudniej?

 187. jak dla mnie miras całkiem niezle sobie poradził , edgar oszukany wygrał wyraźnie . Mam nadzieję ze diaz zajmie się odpowiednio hendersonem

 188. Panowie jest niepisana zasada ze Mistrza trzeba pokonac WYRAZNIE ! Tutaj tego nie bylo dlatego pas zostal u Hendersona…

 189. Rozczarowal mnie poziom ME, za slabe tempo, za malo "fajerwerkow". Najchetniej dalbym remis w tej walce, bo oboje sie w ogole nie popisali (za duzo kalkulowali, i liczyli na sedziow). Dla mnie Benson wygral tylko 1 runde, reszta przegrywal/remisowal, wiec teoretycznie to Edgar powinien wyjsc z pasem z oktagonu. Ale jakos nie jest mi go szkoda, bo ewidentnie nie chcial ryzykowac, a to co pokazal, to za malo by odzyskac pas.

  Na szczescie Diaz, rozrusza Hendersona.

  A Frankie niech sie bierze za Aldo

 190. Panowie jest niepisana zasada ze Mistrza trzeba pokonac WYRAZNIE ! Tutaj tego nie bylo dlatego pas zostal u Hendersona…

  Można wcale nie pokonać mistrza, a zdobyć jego pas, patrz 1 walka Edgara z Pennem.

 191. Walka Cerrone z Guillardem przekozak. Shields 2 i 3 runda pełna kontrola nad rywalem, może nie zbyt ciekawa walka ale pokazał ze obalenia i parter ma na wysokim poziomie. Jak dla mnie Edgara oszukali, 1, 3, 5 runda wyrównana, 2 i 4 dla niego. Widocznie mistrza trzeba dobitnie zlać żeby wygrać. A co do komentatorów to Okniński jak na pierwszy raz dobrze sobie poradził, widać że się zna na MMA, walnął kilka gaf ale bardziej mnie to bawiło niż drażniło. Myśle że z biegiem czasu jak by komentował dalej to było by mega ciekawie. OGIEŃ hahah

 192. Swoją drogą walka Cerrone vs Guillard to chyba najkrótsza walka, która dostała nagrodę Fight of the Night. 1:17 – jakoś nie mogę sobie przypomnieć krótszej.

 193. Wg mnie Edgar wygrał ale walka ciężka do punktacji, szczególnie 3 ostatnie rundy. Nokaut Cerrone to salony świata 🙂

 194. Sorry za dubla

  1 runda Henderson

  2 runda Edgar

  3 runda Henderson

  4 runda Edgar

  5 runda Edgar

  Edgar pozostaje numerem jeden w tej dywizji.

  Benson mnie negatywnie zaskoczył swoją pasywnością.
  Pacquiao, Lara, Abril, Sosnowski, Larduet pamiętamy.

 195. Znalazłem u konkurencji: "W trakcie konferencji był jakiś dym na zapleczu i Dana musiał interweniować (menedżer Frankiego i Hendersona delikatnie się pobili. Ponoć wynik przeciwny do tego z main eventu.)". Wiadomo coś więcej ?

 196. Ogladnij sobie walke z Diazem, to szybko zmienisz zdanie. Poza tym, wczoraj z Guilardem tez duzo nie brakowalo.

 197. Cerrone ma wszystko, aby zostać mistrzem LW, ale nigdy nim nie będzie w UFC…

 198. Ok może i powinien wygrać Frankie, ale przede wszystkim całego tego wypłakanego rematchu nie powinno być bo Bendo wygrał pierwszą walkę zdecydowanie. Także kij Frankiemu w stopę tak jest przynajmniej sprawiedliwie. Poza tym „mistrza trzeba pokonać zdecydowanie|” a nie kunktatorsko walcząc o mini takedown pod koniec rundy.

 199. @up
  TAAAAA szczególnie biorąc pod uwagę walkę z Diazem hehhehe 🙂

 200. @WaDek

  Cerrone posiada wysokie umiejętności w każdej płaszczyźnie. Po prostu zawsze zabraknie mu tego czegoś i w tej dywizji znajdzie się zawodnik, który pokona go w decydującym momencie. 

 201. Szkoda Frankiego bo według mnie wygrał.
  Gdybym nie czekał na główną walkę to wyłączył bym ten Orange.
  Nie dość że wszystko jest tak cicho, że piosenek na wejście nie słychać to jeszcze komentarz na zajebiście żałosnym poziomie.
  I to akurat jak nie miałem dostępu do internetu, trafili się tacy „komentatorzy”.

 202. Tak samo jak Ty nie masz wszystkiego Tens, aby zostać trollem na tym forum. 

 203. To może być dobry eliminator.

  A Edgara w zasadzie można zestawić raz jeszcze z Maynardem. Jest 1:1:1, czyli w zasadzie remis. Edgar od czasu zwycięstwa nad Grayem przegrał 2 walki, więc to by miało sens. Pytanie, czy to nie za wcześnie na ich 4 już walkę…

 204. 4 walka Graya z Edgarem nie o pas już się nie sprzeda.Albo Frankie schodzi niżej i walka z Mendesem albo czeka na rozwój wydarzeń w LW.

 205. 1) Moim zdaniem nie udowodnił. Na 2 walki z Bendo w jednej dostał bęcki, a w drugiej nie pokazał, że pierwsza była tylko wypadkiem przy pracy. Więc summa summarum i tak Bendo > Edgar.

  2) Nawet, gdyby był faktycznie lepszy, to liczy się to, co na papieprze. A na papierze przegrał 2 razy.

  3) Również uważam, że sportowo może z każdym w  tej dywizji wygrać, ale jego chyba interesuje tylko pas, a następnego title shota może dostać np. za półtora roku. Zaś walkę z Aldo by pewnie dostał od ręki.

 206. Edgar z Hendersonem walczyli bardzo zachowawczo,ten rewanż nawet w połowie nie był taki jak ich pierwsza walka,Benson hmmm nie wierze juz w niego po tym co pokazał ,nie nalezy mu sie pas na ten moment,choc mu bardzo kibicowałem to mi sie wydaje ze psychicznie nie wytrzymał i dał taką słaba walke.Cos w nim na ten moment zgasło albo był słabo przygotowany,sam nie wiem

 207. Ci dwaj sędziowie pewnie też jak mu grają w Typera i postawili na Bensona.
  EDGAR IS CHAMPION !!! Widzę że większość również podziela moje zdanie co do alki wieczoru.

 208. E. Po prostu Edgar dał lepszą walkę niż poprzednio. Bendo walczył swoje do momentu knockdownu, potem już walczył zachowawczo. Ja bym go nie osądzał po tej walce, zobaczymy co pokaże w następnych.

 209. Gratuluje osobom które oceniają walke na podstawie fightmetricaFacepalm. Walke wygrał Edgar i tyle w temacie.

 210. Dla mnie to Henderson przegrał swoje ostatnie 3 walki. Jak oglądałem werdykt z Guidom to stawiałem na Clay’a, ale wiedziałem, że może być różnie. Przy pierwszym werdykcie z Edgarem byłem pewien zwycięstwa, albo remisu mistrza. Przy drugim obawiałem się już tylko kolejnego oszustwa na korzyść Bensona.

 211. 5 walk na karcie glownej w kolejnosci jak lecialy:
  1) 4/5
  2) 3/5
  3) 2/5
  4) 4/5
  5) 3/5
  Cala karta glowna : trzy (dostatecznie) w skali 2-5.
  ME – remis byc powinien. Ale kazdy rezultat w jedna, czy druga strone rozumiem.

  Uziemiony w chacie – kontuzja :-/

 212. Słaba walka Hendersona. Na pograniczu remisu. Jak się nad tym zastanowić to Edgar, BJ, i reszta mistrzów też takie miewała a mimo to utrzymywali tytuł. Nie ma co się doszukiwać sensacji. Edgar nie zagroził w tej walce Bensonowi ani razu. Te rzekome próby gilotyny były nic nie warte. Edgar świetnie się porusza i lata cały czas po ringu, jednak zadaje słabiutkie ciosy, i tylko fakt że Henderson lubi się dziwnie gibać na nogach i zdarza mu się po słabym ciosie stracić równowagę i upaść doprowadziło do tej „Gilotyny”. Frankie ma styl defensywny. Takim stylem ciężko mu będzie odzyskać tytuł. Biega biega biega, zadaje ciosy ale nic z tego nie wynika.

  Jeśli chodzi o Heńka to dziwię się że po pierwszych rundach praktycznie przestał robić to co było ewidentnym kluczem do zwycięstwa i to przed czasem, mówię o niskim kopnięciu na lewą łydkę Edgara. Czasami nie wiem czy oni przestają myśleć, czy nie widzą rzeczy oczywistych w ferworze walki.

  Pozdrawiam.

  PS – mam nadzieję że to była ostatnia taka obrona Hendersona, wygrał ale ledwie i w słabym stylu.

 213. widziałem tylko main ale gale uważam za słabą i nieciekawą

  Nie ma to jak oceniać galę po wynikach i main evencie 🙂

  Gala na pewno lepsza od 149 czy 148.

 214. moim zdaniem pas należy odebrać w sposób zdecydowany tak jak zrobił to chociażby Shogun z Machidą, dlatego nie dałbym wygranej Edgarowi na tej gali, tym samym nie dałbym zwycięstwa w poprzedniej walce Bensonowi

 215. Mental1
  Jeśli Twój komentarz nie jest do mnie to sorry
  Ale jeśli do mnie pijesz to Ci powiem tak. Jak wrócisz 1 września do szkoły to zapytaj nauczycielki od polskiego co to jest czytanie ze zrozumieniem a później spróbuj się tego nauczyć bo może Ci się to przydać w życiu. Jak już opanujesz czytanie ze zrozumieniem powiedz mi w którym poście napisałem, ze oceniłem walkę na podstawie fightmetric? Napisałem tylko jak punktowałem walkę a później, że fightmetric ocenił ją podobnie jak ja a nie, że oceniam walkę na podstawie fightmetric. Rozumiesz różnicę ?

 216. Śmieszy mnie mówienie że wygrał Edgar! on w żaden większy sposób nie zagroził Hendersonowi. Jak chcesz wygrać z mistrzem musisz być lepszy od mistrza znacząco! Henderson walczył zachowawczo i on nie musiał atakować, on musiał tylko nie dać rozkręcić się Edgarowi który chyba myślał że jak zada parę ciosów więcej i podejmie próby gilotyny to od razu wygra. Ogólnie gdyby walka nie była o pas to dałbym wygraną Edgarowi ( który był agresywniejszy miał ze 3 udane sprowadzenia i próby gilotyny) ale na mistrza to nie wystarcza uważam że słuszna decyzja sędziów!

 217. Tylko mnie wnerwial Bendo, ktory asekurowal sie zasada 3 pkt podparcia? :-/

  Uziemiony w chacie – kontuzja :-/

 218. A od kiedyjest zasada, że w walki mistrzowskie punktuje sie inaczej? Bokserskie tłumaczenia widzę, że przez Ciebie przemawaiją. Jeden z głupszych tekstów jakie tu widziałem.

 219. Pytam po raz kolejny, czy da sie sciagnąc ważenie z tej gali i z gali shogun – vera w 720p ? szukam już 2 dzień i nie mogę znalesc

 220. Zainstaluj sobie np "realplayer" wtedy będziesz mógł pobierać filmuki z youtube.

 221. gwidonek "moim zdaniem pas należy odebrać w sposób zdecydowany"

  pyton2005 "Jak chcesz wygrać z mistrzem musisz być lepszy od mistrza znacząco!"

  Panowie to nie była gala boksu zawodowego "Wojak".

   

 222. Jak chcesz wygrać z mistrzem musisz być lepszy od mistrza znacząco!

  Dzieło promotorów bokserskich na usprawiedliwanie złodziejskich werdyktów…

 223. Leci powtórka. Jak ten Mirek pierdoli farmazony, to się płakać chce. Wielki jasnowidz odczytujący zwyciężcę z przebiegu walki.

  J&J – wracajcie.

 224. Co chcesz od Mirasa, pocieszny koleś, lepsza beka niż z Janisza. 🙂

 225. Bardock – To jest pierwsza gala której nie chciało mi się oglądać drugi raz przez ten irytujący komentarz właśnie. Sluchanie Mirka w wywiadach boli, a co dopiero gdy próbuje komentować promując się na wielkiego proroka xDDD No dajcie spokój!

 226. Akurat wywiady z Mirosławem mi się podobają ale komentarz tv już nie bardzo.

 227. Może ci komentatorzy na 1 galę to był taki podstęp, żeby przestać narzekać na J&J 😉

  Oczywiście nie zgadzam się z argumentacją, że 'mistrza trzeba pokonać wyraźnie'. Każdą walkę trzeba wygrać wyraźnie! Mogę natomiast przystać na to, że skoro Edgar przegrał ewidentnie 1 walkę, to żeby uznać tamtą walkę za wypadek przy pracy, w drugiej musiałby pokazać, że jest ewidentnie lepszy. A nie pokazał tego zupełnie, co więcej – nie dał rady zdominować walczącego słabiej niż w 1 walce Bendo.

  Tak swoją drogą to wydaje mi się, że Henderson jest najbardziej przekrojowym zawodnikiem w tej wadze. Jeżeli nie będzie popełniał takich błędów w jak ostatnim pojedynku, to może długo potrzymać pas.

 228. Panowie to nie wymysł bokserski ta walka dla mnie była remisem a jeśli była remisem tytuł zostaje u mistrza! przecież nie mogli dać dwóch pasów Edgarowi i Hendersonowi.

 229. Jak widze co za głupoty niektórzy pieprzą to nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale chyba jedno i drugie.
  Jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś jest wiernym fanem Bensona i dał mu 3 rundy (mimo, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że to Edgar wygrał co najmniej 3 rundy), ale usprawiedliwianie swojego idola, że pretendent nie pokonał go w dość wyraźny sposób? To jest chujowe, marne i żałosne. "Poprzedni rekord świata w biegu na 100m wynosił 9.65. Co prawda Bolt przebiegł ten dystant w 9.60, ale nie uznajemy tego za nowy rekord, bo stary trzeba pobić zdecydowane."

  http://cohones.mmarocks.pl/topic/highlight-fiodora

 230. Puczi -> Temat był wiele razy włakowany. Oczywiście racja stoi po Twojej stronie. Ten "przesąd" o pokonaniu mistrza przekonująco nie ma i nie powinien nigdy mieć żadnego odzwierciedlenia w ocenie walk. Wchodząc do ringu/oktagonu, pretendent i mistrz są sobie równi. Nie raz wszak było tak, że to underdog wychodził zwycięsko, mimo że zrobił mniej. Pogląd o "zdecydowanej wygranej" jest krzywdzący i sieje tylko niepotrzebne zamieszanie. Niestety jak świat długi i szeroki, wciąż są ludzie, którzy go powtarzają.

 231. Co do walki wieczoru, należy zadać sobie pytanie ile znaczących ciosów tak na dobrą sprawę zadał Frankie? Bo 99% jego kopnięć i połowa uderzeń to moim zdaniem ciosy pod sędziów i publikę, nie róbmy z MMA zawodów karate tsunami, uderzenia mają prowadzić do zakończenia walki, nie ładnie wyglądać.
  Jak dla mnie każde kopnięcie Hendersona było więcej warte niż 10 kopnięć Edgara.

 232. To Benson straszną cipą musi być, skoro z 70 ciosów Frankiego 1 cios było znaczący, a 2 razy zaserwował "mistrzowi" knockdown.

 233. Wszystko fajnie ale ja na korzyść frankiego nie wliczał by tych jego "prób" gilotyny. Trzymał Bensona za szczęke nie powodując większego niebezpieczeństwa dla mistrza i nie bardzo więdział co z tego zrobić bo po rozerwaniu klinczu dostał by kare.

 234. Pierwszy knockdown nie był spowodowany silnym ciosem ale utratą równowagi, gdyby go wtedy odepchnął tez by się przewrócił.

 235. Kuźwa , ma ktoś linka do walki |Frankie vs Bendo 2|? Nigdzie jej nie ma , jak są to niedziałające. W wideo z walk też są niedziałające linki, a nie ma mnie w domu i nie mam jak na OS obejrzeć,

   

  Edit: Ba,już nawet na OS powtórki nie lecą.

  @down

  DZięki. Wcześniej wchodziłem w ten link i żadno z pięciu wideo nie działało, teraz działają. Thx.
  Va’esse deireádh aep eigean…

 236. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 237. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 238. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 239. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 240. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 241. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 242. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 243. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 244. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 245. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 246. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 247. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 248. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 249. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 250. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 251. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 252. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 253. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 254. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 255. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 256. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 257. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 258. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 259. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 260. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 261. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 262. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂